Чернівці. Дворики і під'їзди

Попередня стаття
Чернівці літо-2011
Наступна стаття
Чернівці. Залізничний двірець

Нутрощі Чернівців – це те, що найбільше відрізняє їх від усіх інших міст України. Такі колоритні дворики з розписами стель, вітражами, візерунками на плитах, фігурним оформленням сходів можна побачити лише в Чернівцях. Вони, звичайно, є і у Львові, і в Одесі, але таких, як в Чернівцях немає ніде! Не вірите, переконайтесь самі!

Дворик на Herrengasse (вул. О.Кобилянської, 22). Ця кам’яниця разом із шикарним внутрішнім двориком належала родині крайового президента Буковини принца Конрада фон Гогенлое Шіллінгсфюрста, що обіймав цю посаду з початку ХХ століття і до розвалу Австро-Угорської імперії. Господар гарно облаштував свій маєток: двір прикрашала кругла клумба, кам’яна криниця і гарний садочок. Стеля у під’їзді житлового будинку Л.Крауса, 1901 р., архітектор Фелікс Фюрт (вул. О.Кобилянської, 12): Дворик будинку №20 по вул. О.Кобилянської. На початку ХХ століття тут був магазин з продажу нафти, власником якого був Хайм Розеншток: Дворик будинку №7 по вул. О.Кобилянської: Дворик будинку №26: Дворик Німецького народного дому по вул. О.Кобилянської: Внутрішній дворик будинку Адлерсберга, 80-90 рр. ХІХ ст. (вул.Шептицького): Дверні решітки із залишками зірок Давида на будинку Товариства допомоги незаможнім «Махсіке Шаббат» по вулиці Синагоги (теперішня Барбюса): Румунська ідентифікація під’їзду у дворику «будинків-близнюків» по вул.І.Франка (колишня Лілійна): P6280904 На черзі – декілька вітражів. Вітраж із сценою полювання на ведмедя в будинку Крайового уряду Буковини на колишній площі Австрії (тепер – пл.Соборна): Вітраж в одному з будинків по вул. Українській: А це все сучасний «розпис» у дворику по вул. 28 червня: На завершення – декілька фрагментів плиткового оздоблення під’їздів. В Чернівцях її в більшості виконували дві фірми, які залишали свої «автографи» на плитці. Плитка і під’їзду будинку №26 по вул. О.Кобилянської: Плитка тієї ж самої фірми в будинку по вул.Челюскінців: P6281012 Плитка іншої фірми в одному з будинків по вул.О.Кобилянської: IMG_9340 Колишній офіс фірми Леона Шренцеля по вул. 28 червня: P6280756 Раритет з надписом «HABSBURG”, знайдений в одному з підїздів по вул. Б.Хмельницького:

Попередня стаття
Чернівці літо-2011
Наступна стаття
Чернівці. Залізничний двірець

Коментарі

Ух шикарный равлик!!!
Не зря же я хочу в Черновцы...
Точно, не зря! :))
да, в тему....
Прибудова веранди із дерева до кам'яного будинку, згадується схожа у Львові.. Там міні квартал з стареньких будиночків.. Осінню, особливо гарно.
А то де?
Привокзальний район. Колись покажу.
З Днем народження!
Щиро дякую! :)
З минулою Дниною! Здоров"я, радості, любові і розуміння найближчих.Хай все збудеться...
Щиро дякую Тобі, Юля! :)