Миньковецька держава та мальовничі куточки Поділля

Водоспад Бурбун - Миньківці - Притулівка - Отроків - Зіньків - Підлісний Мукарів - Маліївці - Врублівці

 • 4 - 5 травня 2024 р. (субота і неділя)
 • 3900 грн.
 • до 12 мандрівників
 • старт з Кам'янця-Подільського

Стань частиною команди пригод!

Вже 15 років я досліджую усі красоти українського Поділля, а з минулого року вирішив знайомити з ними своїх підписників та відвідувачів мого блогу.

Цього разу ми відвідуємо колишню Миньковецьку державу - самопроголошене державне утворення існувало після поділу Речі Посполитої наприкінці 18 - початку 19 століття на тогочасних землях Ушицького повіту Подільської губернії. Очолював державу подільський шляхтич Ігнацій Сцібор-Мархоцький ("граф Редукс") - один з найвідоміших диваків того часу. Одним з перших його рішень було було звільнення своїх селян від кріпосної залежності. В державі працювала повноцінна судова система, економіка (у т.ч. і промисловість, і сільське господарство) успішно розвивалася. На межі держави стояли прикордонні знаки: "Кордон Миньковецької держави та Російської імперії".

Ми дослідимо спадщину Миньковецької держави, від якої залишилися замок-резиденція Сцибор-Мархоцького в Отрокові, його будинок у Миньківцях, в якому влаштовано музей Миньковецької держави, величезні водяні млини у Притулії та Кружківцях, а також форум, триумфальні арки та гроти, збудовані Мархоцьким. А кульмінацією нашої подорожі буде ночівля у замку - весняній резиденції правителя Миньковецької держави.

На нас також чекає найгарніший водоспад Хмельниччини - Бурбун, залишки замку, костел, палац та козацька дерев'яна церква у Зінькові, неоготичний костел у  Підлісному Мукарові, Маліївецький водоспад з печерою та палац Орловських у Маліївцях та незабутній каньйон Дністра у Врублівцях.

Тут можна подивитися, як відбуваються наші спільні подорожі Поділлям: 

Осінні фарби Поділля

Авторський тур топ-локаціями Тернопілля

Бакота і Дністер

Поділля: Бакота, Товтри, водоспади

Що ми будемо робити ці 2 дні

зробимо фото біля водоспаду Бурбун з лагуною
відвідаємо Маліївецький водоспад з печерою
подивимося на неоготичний костел у Підлісному Мукарові
побачимо палац Орловських із ландшафтним парком у Маліївцях
переночуємо у замку правителя Миньковецької держави
побуваємо у замку-резиденції Мархоцького в Отрокові
подивимося на величезні млини Мархоцького у Притулії та Кружківцях
відвідаємо Миньківці - столицю Миньковецької держави
побачимо замок, костел, палац та козацьку дерев'яну церкву у Зінькові
оглянемо мальовничий каньйон Дністра і Тернави біля Врублівців
відвідаємо форум Миньковецької держави, триумфальні арки та гроти

Що ми будемо робити ці 2 дні

День 1

День 1, субота

2024-05-04 00:00:00
О 8:40 зустрічаємося на залізничному вокзалі станції Кам’янець-Подільський (час прибуття поїзду № 139 “Київ - Кам’янець-Подільський”) Сідаємо у мікроавтобус і їдемо у село Лисець, біля якого у глибокому каньйоні річки Бобрівка заховався один з найкрасивіших водоспадів Поділля - Бурбун. Вода падає у невелике озеро, яка нагадує мексиканські синоти чи лагуни в Океанії. Спускаємося до водоспаду та фотографуємося, поки сюди ще не приїхали натовпи людей. У озері можна скупатися, проте вода холодна навіть влітку. До Миньківців - столиці Миньковецької держави, прямуємо через містечко Дунаївці, де зробимо коротку зупинку на обід. У Миньківцях ми відвідаємо музей Миньковецької держави, який розташований у будинку її правителя - Ігнатія Сцибор-Мархоцького. Також відвідаємо в'язницю, де в часи Миньковецької держави тримали злочинців. У селах Притулія і Кружківці ми познайомимося з двома величезними водяними млинами, збудованими Мархоцькими. Ці млини відігравали значну роль в економіці Миньковецької держави. Ближче до вечора прибудемо до Отрокова, де зберігся замок Сцибор-Мархоцького, який слугував його весінньою резиденцією. Крім замку, ми оглянемо спеціально побудований для великих зібрань Форум і Триумфальну арку, якою "граф Редукс" і гості в'їжджали до резиденції. Вечеряємо і ночуємо у замку-резиденції правителя Миньковецької держави в Отрокові.
День 2

День 2, неділя

2024-05-05 00:00:00
З тими, хто встане рано, спустимося у каньйон річки Ушиця, щоб відвідати штучні гроти, створені "графом Редуксом". Після сніданку у замку вирушаємо в містечко Зіньків, в якому зберіглося пам'яток: залишки могутнього замку, палац, старовинний костел, еталонна дерев'яна козацька церква, старий пивзавод і декілька будинків єврейських цадиків. Ми також заїдемо до однієї із садиб, щоб спробувати легендарну зіньківську ковбасу. Дорогою до Маліївців заїдемо у село Підлісний Мукарів подивитися на шедевр неоготики - костел Юзефа Обручника. Маліївці сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля. Крім палацу Орловських, з яким по красі, довершеності, витонченості, гармонії не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Але головна атракція Маліївців - 18-метрова скеля з водоспадом і печерним гротом. Завершимо подорож на оглядовому майданчику високого берега річки Тернави біля села Врублівці, звідки насолодимся мальовничим каньйоном Дністра і Тернави.

Де ми будемо жити?

Замок-резиденція графа Сцибор-Мархоцького

 

 

Готель-садиба розташована у приміщені замку - весінній резиденції графа Ігнація Сцибор-Мархоцького - правителя Миньковецької держави. У апартаментах резиденції - старі меблі часів Миньковецької держави, а також усі зручності.

Відгуки

Вартість участі

$3900 грн.

Що входить в ціну
 • проживання у замку-резиденції графа Сцибор-Мархоцького в Отрокові
 • оренда мікроавтобуса з водієм на 2 дні
 • вхідні квитки у музеї
 • екскурсії у Миньківцях, Отрокові, Притулії, Зінькові. Маліївцях, Підлісному Мукарові, Врублівцях, на водоспаді Бурбун
 • супроводження тур-лідера
Що не входить в ціну
 • доїзд з вашого міста до Кам'янця-Подільського
 • харчування