Ришнов (Râşnov) - трансільванське містечко, розташоване на півшляху між Брашовим і Браном - замком Дракули. Добиратися треба так само, як і до Брану - з автостанції №2 на півночі Брашова. Ришнов відомий фортецею хрестоносців, розташована на горі над симпатичним містечком з саксонськими будиночками, двома стародавніми церквами і красивою природою.
Ришнов, як і багато міст Трансільванії, був заснований німецькими переселенцями і знаходиться на торгівельному шляху, що сполучає Валахію і Трансільванію. Фортеця в Ришнові була побудована лицарями Тевтонського ордену в 1215 році, які на той час правили Бурценландом. Але місто разом із замком згадується лише у документах 1331 року. За весь час існування фортеця була захоплена тільки один раз - приблизно в 1600 році Габріелем Баториєм.
Фортечні стіни у формі багатокутника, досягали висоти 5 метрів. Зі східного і північно-західного боків стіни укріплень були подвійними. У фортеці було 9 веж, 2 бастіони і підйомний міст. Зараз фортеця відновлена і відкрита для відвідування.
Фортеця відрізнялася від більшості аналогічних споруд і замків тим, що її призначення – бути притулком для простих людей під час довготривалих облог. На території фортеці було щонайменше 30 будинків, школа, каплиця та інші споруди, більш характерні для звичайного села.
Існує легенда, пов'язана з фортецею. Під час однієї особливо довгої облоги, жителям міста дуже бракувало води. Тоді двох турецьких полонених, захоплених раніше, змусили рити колодязь в центрі міста. Їм обіцяли дарувати свободу, як тільки завдання буде виконано. Згідно з легендою, робота зайняла 17 років, але потім полонених все одно убили.
Фортеця Rasnov була відновлена зусиллями одного італійця, який до безтями закохався в Румунію. Сьогодні туристи мають нагоду піднятися на одну з уцілілих башт фортеці, звідки відкривається приголомшливий вид на природу Трансільванії і на саме місто Ришнов, розташоване біля підніжжя гори.
В самому містечку варто оглянути стару євангелістську церкву 13 століття:
Варто погуляти містом, щоб оглянути стару саксонську забудову:
Сподобався пост? Поділись з друзями!
Коментарі
dniprovych
Пон, 12/22/2014 - 19:07
alexshvab
Пон, 12/22/2014 - 19:33
andy_travelua
Пон, 12/22/2014 - 21:19
terwik
Чтв, 12/25/2014 - 19:39
andy_travelua
Чтв, 12/25/2014 - 22:08