Збараж

  • 11.05.2010

Також дивіться:

СТАРИЙ ЗБАРАЖ

ЗБАРАЗЬКИЙ ЗАМОК

У Збаражі пам’яток не так багато, як зазначено в реєстрі. Немає будинку товариства «Сокіл» (а наверне, гарний був!), комплексу монастиря філіціанок (залишки перебудовано під страшний совковий кінотеатр), багатьох кам’яниць в центрі навколо колишнього Ринкового майдану. Два «палаци» в центрі зовсім на палаци не схожі, а стара оборонна синагога перебудована та пристосована під виробничі потреби.

Не можу сказати, що місто не сподобалося. Дуже сподобалося, але я очікував віз Збаража значно більшого. Тому й із розповіддю якось не склалося. Замість неї – великий фоторепортаж з мінімальною кількістю тексту та максимальною кількістю зимових світлин.

Оборонний Бернардинський монастир у Збаражі був заснований одночасно із замком – у 1627 році. Складається з костелу, келій та незвичайної дзвіниці.

Бароковий костел Св.Антонія – домінанта міста. Вражає своєю величчю.

Фронтон:

Портал:

Інтер’єр вражає не менше:

Успенська церква поч. ХХ ст.:

Воскресенська церква (1720 р):

Синагога (1537 р.):

Старі кам’яниці навколо колишнього майдану Ринок:

Цікава вілла по дорозі до Старого Збаражу:

На міському цвинтарі:

Коментарі

фотки шикарні! ти твориш нові слова в українській мові;) , "наверне" - це "напевно"
Дякую! Навірно, я просто ошибься! :)
не ображайся:), неологізми творять великі люди!
як же тут не ображатися, коли тебе порівнюють з вилекими людьми? :)
Красиво, влітку мабуть ще красивіще, усе зелене
Ні, взимку красивіше! :)
влітку всьо цвіте-зеленіє, тому часом щось вартісне за тими цвітами важко розгледіти. Найкраще - восени і навесні, правда ж? ;)
Шикарні світлини!<br /> І дуже-дуже гарний пост взагалі:) а чо храми фарбують ззовні таким огидним жовтим кольором, або сірим, або просто залишають штукатурку, яка облуплюється? то так має бути? чи я чогось не розумію?
Дякую! :) Не розуміють ті, що фарбують жовтим кольором. Чому? Це питання риторичне. Чому, наприклад, дерев'яні храми в бліху одягають? По-перше, тому що гонт міняти не хотять (тіпа, дорого). А по-друге, тому що БЛИЩИТЬ!
Таки так. (ггг, не всьо лайно, шо блищить;) Але де, ***, естетика???<br /> А по-третє, тому що вагонка! Є таке у нас на Галичині, соромно признатись: церкву дерев'яну вагонкою оббили, і життя прекрасне.<br /> Але ж кам'яні церкви - то не дерев'яні, дешевше виходить стіни нормальними зробити. Але нє. Тре конче всьо спаскудити.
З кам'яними (особливо, з найбільш архаічними) ще не те роблять, сволочі...:<br /> http://www.castles.com.ua/chesnyky.html<br /> http://www.castles.com.ua/kasperivtsy.html<br /> http://www.castles.com.ua/kosh.html<br /> http://www.castles.com.ua/nagiriany.html<br /> http://www.castles.com.ua/zbruch.html
Руки їм ламати чи як?<br /> Тішить лиш те, що ті пам'ятки взагалі збереглись. Якщо до церков хоч хтось іноді заглядає, то на руїни замків всім начхати. Але то вже інша тема.<br /> а, ще вразив мене збаразький цвинтар... бо з ним взагалі нічого не роблять (як і з іншими старими кладовищами).
Есть надежда, что Фёдорович всё же наведёт порядок в плане сбережения замков :)
Ви мене так розрадили ;)
А по-русски можно? :)
Зачєм?<br /> Та де, таким язиком не володію:(