10 локацій в Україні, де на тебе чекають африканські емоції

Попередня стаття
Знайомство з житомирським Поліссям: як за півдня переміститися в паралельний світ
Наступна стаття
Нова Чортория: палац з шикарними інтер'єрами та гігантський млин

Подорожуй Україною: 10 інстаграмних локації з африканськими видами

Любиш подорожі понад усе? І замість нового телефону, ти обереш поїздку до іншої країни? Тоді звістка про закриті кордони засмутила тебе так само, як і мене. За останні пів року в мене зірвалося вже 2 подорожі. Я планував з компанією поїхати в Африку. Але не склалося. Через карантин та незрозумілі умови щодо перетину кордонів я постійно переносив дати поїздок. Логічно, що мені це набридло.

Кілька тижнів тому я і моя сім’я зібралися, сіли в авто і поїхали шукати Африку на півдні України. В це складно повірити, але за тиждень ми побували на 2 сафарі, де побачили диких тварин ближче, ніж в Кенії. Але без спойлерів. Читай далі і дізнаєшся про 10 місць в нашій країні, де можна відчути настрій справжньої Африки.

 

Сафарі в Асканія-Нова

Тобі б хотілося побачити зебру зблизька? Чи навіть погладити її? Тоді вирушай в Асканію Нову. Бо у степах Таврії ти гарантовано зустрінеш не тільки зебр, а й антилоп, бізонів, буйволів, сайгаків і милих конячок Пржевальського. В Асканії тебе відвезуть до тварин, які будуть на відстані до декількох десятків метрів від тебе (а іноді й до кількох метрів). Вони підійдуть до тебе дуже близько та ще й вимагатимуть твоєї уваги. Тому бери із собою смаколики, щоб погодувати коней Пржевальського чи антилоп. Тільки уяви, які яскраві кадри ти там зробиш. Жовтий безкраїй степ, найкрасивіший у вашому житті захід сонця та тварини, які самі лізуть у кадр.

Як дістатися: Базою подорожі буде містечко Асканія-Нова. Навколо нього розташований однойменний заповідник, тут починається сафарі. В самому містечку – чудовий дендропарк і просто фантастичний зоопарк. Краще їхати добре відремонтованою дорогою з боку райцентра Чаплинки (траса Херсон-Сімферополь).

Вартість 2-годинного сафарі - 150 грн., потрібно замовляти заздалегідь за телефонами на сайті заповідника: http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/

Координати: 46.459253, 33.868538

 

Одеський біопарк

Якщо хочеш яскравих емоцій, незабутніх вражень та готовий трішки полоскотати собі нерви, тобі в Одеський біопарк. Зроби селфі з жирафом, як в Уганді. Подивись, які кумедні тут лемури, як на Мадагаскарі. Спостерігай на сафарі за левами, як в Кенії. Дивись, як найнебезпечніші хижаки поводяться в природному середовищі. І ризикни наблизитися до них на мінімальну відстань. Ти будеш їздити на спеціальному автомобілі у супроводі гіда, який розповість про особливості поведінки тварин, їхні звички, а також багато інших цікавих та несподіваних фактів. Тут є: бізони, лами, буйволи, страуси, верблюди і копитні, з найдовшими ногами — африканські Ватуссі. Не забудь зарядити телефон — бо сфотографувати захочеться все і всіх.

Як дістатися: Біопарк знаходиться на виїзді з Одеси за адресою Тираспольське шосе 22Ж.

Вартість вхідного квитка у Біопарк - 200 грн, сафарі - 150 грн., побувати в гостях у лемурів - 300 грн. на родину з 3 людей, зробити селфі з жирафом - 300 грн. на родину.

Сайт Біопарку: http://biopark.com.ua/

Координати: 46.483215, 30.627135

 

Лемурійське озеро

Лемури не мають ніякого відношення до назви цього озера. Подейкують, що воно утворилося у 70-ті роки минулого століття, коли поруч впав військовий літак. Дехто каже, що це залишки давнього Лемурійського моря. Фішка цього озера не в назві, а у воді. Тільки уяви, вода в озері рожевого кольору! А ще воно нагадує Мертве море, там теж дуже багато солі. Навіть якщо ти не вмієш плавати — не потонеш. Тому бери купальник чи плавки, пакуй валізи і вирушай на Херсонщину.

Як дістатися: Це диво знаходиться на південь від села Григорівка Чаплинського району Херсонщини. Від Асканії це – приблизно 40 кілометрів на південь.

Вартість відвідання - 50 грн.

Координати: 46.241608, 33.736333

 

Мис Березіна

Хочеш побачити найромантичніший захід сонця у вашому житті? Ти колись бачив, як сонце пірнає у рожево-фіолетову воду? А рожево-фіолетову воду взагалі бачив? Щоб подивитися на таке диво природи, зовсім не потрібно летіти за океан. Достатньо просто приїхати до Григорівки (Херсонська область) і їхати на схід до села Іванівка. Там повертай праворуч і прямуй ґрунтовою дорогою 4 кілометри. Тільки не забудь відмітити локацію на навігаторі і він сам тобі підкаже, як їхати. І ти опинишся на березі Сіваша, де навколо — неосяжна широчінь води рожевого кольору. Озеро настільки велике, що ти не побачиш протилежний берег. Гуляй вздовж води, там дуже гарний пляж. Щоправда, душ ти там не знайдеш, тому краще взяти з собою пляшки з водою, аби потім не ходити солоним. Навколо — жодної людини. Можна навіть помедитувати, якщо ти таке полюбляєш.

Як дістатися: від Лемурійського озера треба повернутися назад до Григорівки і їхати на схід до села Іванівка. В Іванівці треба повернути праворуч і їхати грунтовими дорогами по навігатору 4 кілометри.

Координати: 46.221711, 33.892882

 

Олешківська пустеля

Такі види ти неодноразово бачив у журналах. Чомусь фотографи в усьому світі обожнюють знімати лукбуки для брендів у пустелях. Якщо і ти хочеш зробити собі пару фешн-фото — приїжджай за 40 км від Херсонщини в Олешківську пустелю. Тут справжній шматочок африканського колориту пустель. Піски, піски, піски. Справжні бархани та відчуття, наче ти зовсім не в Україні.

Як дістатися: офіс національного природного парку “Олешківські піски” знаходиться в селі Раденськ неподалік від райцентру Олешки (колишній Цюрупинськ). В офісі треба взяти пішу екскурсію пустелею тривалістю 2 години і вартістю від 60 грн.

Сайт заповідника: https://nppop.gov.ua/

Координати офіса: 46.5668060,32.9550460

 

Шато князя Трубецького

Якщо ти завжди мріяв переночувати в справжньому замку, то поки літо ще не закінчилося — зроби це. Уяви, як прокинешся в місці, де колись танцювали на балах та збиралися на полювання знатні вельможі. Де дерева, які ти бачиш у парку, були свідками змов та інтриг. А яке вино тут лилося під час гулянь! Кажуть, що до князя приїжджали навіть з далеких країн, щоб смакувати ароматним напоєм. До речі, ти можеш й сам спробувати, бо тут аж 8 підвалів. Вони зберігають понад 10 000 пляшок, серед яких близько 7 000 вин — рідкісні екземпляри.

Як дістатися: садиба Трубецьких знаходиться в селі Веселе зліва від траси Херсон - Нова Каховка перед Каховською ГЕС. Вартість VIP-дегустації складає 900 грн. з людини, ніч в замку - від 1400 грн. за номер.

Сайт шато: https://vina-trubetskogo.com.ua/vinnyj-turizm/poseshhenie-shato/

Координати: 46.791502, 33.363708

 

Дельта Дунаю

Якщо цього року не довелося потрапити у Венецію — не засмучуйся. Відкрий для себе місцевість, що так на неї схожа — Вилково. А краще заглянь у таємну дельту Дунаю. Хоча вона більше нагадує Амазонію, ніж Венецію. Тільки уяви: ти мчиш на катері, навколо неймовірна природа, вітер дме в лице і бризки з обох боків. Свіжість та аромати рослин і відчуття справжньої свободи. Ти далеко від шуму міста, відпочиваєш та насолоджуєшся красою Дунаю. Ти побачиш місце, де Дунай впадає у Чорне море, поспостерігаєш за пеліканами. Приготуйся дивуватися — їх тут дуже багато. А ще спробуєш справжні делікатеси: юшку, приготовану за старовинним рецептом, та чаєм із місцевих трав.

Як дістатися: екскурсії Дунайським заповідником починаються з Вилкова. Їхати до “української” Венеції треба трасою Одеса - Рені. Дорога до самого Вилкова - майже ідеальна. Чудові 1 і 2-денні тури дельтою Дунаю робить туроператор Пеликан-Тур. Вартість починається від 490 грн. з людини у складі групи до 4700 грн. за індивідуальний дводенний VIP-тур.

Сайт Пеликан-туру: https://www.pelican-danube-tour.com.ua/

Координати: 45.394740, 29.611419

 

Станіславський каньйон

Ти мріяв про Гранд-Каньйон, але поки так і не вдалося? Відвідай його мініверсію. Станіславський каньйон мандрівники люблять за колоритне степове узбережжя, за пеліканів, які на відстані витягнутої руки, за високі яри та балки, що звуть ще Херсонськими горами. Тут ти наче справді опиняєшся у Гранд-Каньйоні. Уяви: сухе степове повітря, сонце, дикі тварини і ти. Відчуй єднання з природою!

Як дістатися: Їхати на зсхід від Херсона до села Станіслав. Каньйон розташований за селом ліворуч від дороги.

Прогулянки на каяких по Дніпровському лиману під Херсонськими горами організовує компанія “Скелька-тур”. Ти також прогуляєшся серед пагорбів каньйону, зробиш фотосесію та спробуєш юшки зі свіжою риби за місцевим рецептом. Вартість екскурсії - 500 грн.

Сайт: https://www.skelka.com/turi/kayak-lyman/

Координати кемпінку “Скелька-тур”: 46.579722, 32.130114

 

Кінбурнська коса

Місце, де на тебе чекає справжній релакс. Сюди приїжджають ті, хто цінує спокійний відпочинок подалі від цивілізації. Тут так добре побути наодинці із собою та своїми думками. Відчуй гармонію з природою, подивись на неймовірні заходи сонця та зустрінь ніжні світанки. Якщо хочеш перезавантажитися та набратися енергії — тобі точно сюди. Кінбурнська коса — місце, де збираються любителі свободи та поціновувачі незайманої природи. Ти навіть можеш залишитися тут у кемпі, де часто проводять йога-тури, або просто релаксують під відкритим небом.

Як дістатися: доїхати на західну (найцікавішу) частину коси можна лише позашляховиком. Але щодня зранку з Миколаїва та Очакова на Кінбурнську косу визить ракета команії “Нібулон”. Зранку - туди, ввечері - назад. Вартість з Миколаївa - 225 грн в обин кінець, 435 грн. - туди-назад. Вартість з Очакова - 60 грн. в один кінець, 105 грн. - туди-назад.

Сайт з розкладом рейсів: https://nibulon.com/data/pasazhirski-perevezennya/rozklad-reisiv.html

Координати причалу на косі: 46.564247, 31.522577

 

Острів Джарилгач

Уяви себе на пляжі, де пісок такий білий та чистий, що здається, ніби ти десь на іншій планеті. Де зовсім мало людей, а морські хвилі так приємно лоскочуть, що з води зовсім не хочеться виходити. Уяви, як лежиш та дивишся в безкрає небо, спостерігаючи за хмаринками, мружишся від сонця і відчуваєш приємне тепло. Уяви, як плаваєш в блакитно-бірюзовій воді та робиш 100 фото на її фоні. Хочеш, щоб це стало реальністю — вирушай на острів Джарилгач. Там вже море хвилюється без тебе.

Як дістатися: катер за Скадовська на Джарилчаг ходить 4 рази на день. Вартість - 200 грн. в один бік, 350 грн. - туди-назад. Розклад можна подивитися тут: https://skadovsk3d.com/item/om/

Координати причалу на острові: 46.042470, 32.937583

 

Попередня стаття
Знайомство з житомирським Поліссям: як за півдня переміститися в паралельний світ
Наступна стаття
Нова Чортория: палац з шикарними інтер'єрами та гігантський млин