Ще в минулому році впіймав акцію Swiss Airways з Києва до Сінгапуру на квітень 2019 року з пересадкою в Цюриху. Стиковка була довгою — близько 7 годин. До цього Швейцарію я вже об'їздив майже уздовж і поперек. А Цюрих вважаю містом, не вартим особливої уваги. Тому виникло бажання знайти якесь цікаве місце неподалік від Цюриха, щоб провести там час до виліту в Сінгапур. Вибір випав на містечко Рапперсвіль на протилежному від Цюриха кінці Цюрихського озера. В підсумку, з вибором я не помилився: Рапперсвіль виявився мініатюрним, але вартим уваги, щоб провести в ньому півдня.
Для чого їхати?
Рапперсвіль лежить на березі мальовничого Цюрихського озера, за яким добре видно засніжені Альпи. Силует містечка формує величний замок на пагорбі. Саме місто — достатньо рельєфне, що надає додатковий шарм вузьким вуличкам зі старовинними будинками, які розмістилися на схилах пагорбів. Протилежні береги озера з'єднує досить оригінальний дерев'яний міст, найдовший у Швейцарії. Маленьким відвідувачам містечка буде цікаво завітати до дитячого зоопарку, а дорослим – повечеряти на набережній, спостерігаючи за дивовижним заходом сонця.
Як дістатися
Навряд чи ви будете спеціально їхати сюди з України, щоб подивитися саме Рапперсвіль. Але якщо ви вже опинилися в Цюрих, завітати варто. З аеропорту до головного вокзалу поїзди курсують один за одним, їхати близько 10 хвилин. Приміські поїзди з Цюриха до Рапперсвіля також бігають досить часто (напрямки поїздів: Rapperswil або Pfaffikon). Час в дорозі - 35-40 хвилин. Квиток коштує 19,80 швейцарських франків (франк практично дорівнює долару). Але якщо ви придбаєте спеціальний квиток 9-o'clock Day Pass (він діє з 9:00 ранку по буднях і весь день у вихідні), то він обійдеться вам у 26 франків.
Вокзал у Рапперсвілі:
Дерев'яний міст
Прибувши до Рапперсвіля, варто відразу ж з вокзалу піти до дерев'яного мосту. Звідси добре видно як саме місто із замком, так і озеро із засніженими Альпами на його протилежному березі.
Місток було споруджено через озеро у ХІХ столітті. Він з'єднує Рапперсвіль та інше містечко — Гурден. Міст має довжину 841 метр і є найдовшим дерев'яним пішохідним містком у Швейцарії.
Зверніть на вагу на невелику капличку, до якої можна потрапити з містка. Каплиця вперше з'явилася тут у 1485 році на паломницькому шляху св. Якова, який проходив через Цюрихське озеро.
Затримуйтесь на декілька хвилин на місточку, щоб насолодитися гарними альпійськими краєвидами.
З місточка добре видно і середмістя Рапперсвіля із замком, що домінує над ним. Саме туди ми й прямуємо.
Рибний Ринок (Fischmarktplatz) і набережна
Перейшовши залізницю, опинимося на площі Рибний ринок (Fischmarktplatz), продовженням якої є набережна Seequai. На площу гарними парадними фасадами виходять типово швейцарські будинки різних століть.
На березі невеликої гавані побачимо незвичайну будівлю синього кольору, що стоїть прямо на воді. Це - Herzbaracke - один з кабаре-театрів, які почали з'являтися в кантонах Санкт-Галлен і Цюрих у 1998 році, як альтернатива сучасному театральному мистецтву.
Досить цікаво виглядають дерева чудернацьких форм, якими висаджена набережна.
Сюди варто прийти у передвечірній час, щоб насолодитися заходом сонця.
В західному кінці набережної знаходиться чинний монастир капуцинів. Він був заснований у 1606 році разом із замком, як альтернатива реформаторському руху, який на той час опановував релігійне життя Європи.
А ми прямуємо на пагорб Lindenhof, на якому розташований замок. На вершину пагорба ведуть декілька вузьких вуличок. По одній з них можна піднятися до сходів, які ведуть до замку. Дуже цікавою є вуличка Hintergasse, на якій розташовано декілька автентичних будинків.
Найцікавіші з них – це пара фахверкових будиночків.
Замок Рапперсвіль
Замок Рапперсвіль (Schloss Rapperswil) звів у 30-х роках XIII століття Рудольф Рапперсвільський. Він був призначений для контролю за водним шляхом, який проходив по Цюрихському озеру. Більш ніж через 100 років, у 1350 році, замок разом з містом спалили під час так званої «Цюрихської різанини». Однак вже за 2 роки замок відновив герцог Альбрехт II. Аж до середини XV століття замок був одним з найважливіших форпостів Габсбургів проти Швейцарського союзу, який швидко набирав силу.
У 1442 році замок перейшов у власність міста, а після 1464 року разом з містом став частиною Швейцарського союзу, і аж до 1798 року був місцем перебування фогтів – намісників імператора. Згодом в замку був відкритий Польський національний музей, а в замковій башті зберігалася урна з муміфікованим серцем Тадеуша Костюшка. Після Другої світової музей перенесли до Варшави. Але після реставрації 1975 році він знову повернувся до замку Рапперсвіль.
Замок являє собою правильний трикутник. На кожному куті – оборонні та спостережні вежі. Найбільша з них має назву Gügeliturm і довгий час використовувалася, як міська каланча. Східна Годинникова башта має три дзвони, а її фасад прикрашений великими циферблатоми і сонячним годинником. До третьої башти, що має назву Порохова, ведуть криті бойові ходи.
Попід замок уздовж замкової стіни веде довгий укріплений прохід, який починається подвійною брамою. Прохід приведе до вершини міського пагорбу Ліденхоф.
Саме звідси відкривається найкращий вигляд на середмістя, озеро й Альпи.
На схід від замку розташована приходська католицька церква св. Іоанна. Разом із замком вона створює силует містечка. Зведений храм у XIII столітті разом із замком. А сучасна будівля – це реконструкція 1885 року церкви, спаленої пожежею.
Головна площа (Hauptplatz) та середмістя
Від замку до головної площі міста – Hauptplatz – ведуть широкі парадні сходи, прикрашені розами. Тут розташована міська ратуша та ряд старовинних будинків. Деякі з них прикрашені розписами.
Ратуша у Рапперсвілі з’явилася у 1419 році та декілька разів буда перебудована. В ратуші знаходиться зал Рад, Окружний суд, а на 1 поверсі розташувався ресторан.
Багато будинків на Hauptplatz прикрашені типово швейцарськими вивісками.
Фасади декількох будинків мають старовинні сюжетні розписи.
Від головної площі розходяться декілька вузеньких вуличок. Найбільш симпатичною з них є Webergasse.
Ще декілька поглядів на містечко:
Аеропорт Цюрих:
Лечу далі!
Сподобався пост? Поділись з друзями!