Новодністровськ

Завершуємо нашу мандрівкою Буковиною в одному на наймолодших міст України – НОВОДНІСТРОВСЬКУ (10,4 тис мешканців). Початком його історії можна вважати 1973 рік, коли Міністерством енергетики СРСР було прийнято рішення про створення Дністровського гідровузла. Тут, на стику трьох західних областей України: Хмельницької, Вінницької, Чернівецької та Молдавської республіки розпочалося будівництво важливого для держави енергетичного об`єкту – каскаду з трьох гідроелектростанцій, загальна потужність яких має скласти 2,9 тис. МВт. Першу з них вже запущено. Наближається до завершення будівництво найбільшої в Європі гідроаккумулюючої електростанції, яка вже частково розпочала свою роботу. 7fL6F.jpgutvmF.jpg

Рішенням Чернівецької обласної Ради депутатів в лютому 1975 року новоствореному поселенню енергетиків надано назву Новодністровськ і статус селища міського типу Сокирянського району. З 1993 року Новодністровська є містом районного підпорядкування, а з 2000-го – місто обласного значення. Сьогодні – це оточене лісами сучасне місто із розвинутою інфраструктурою, охайними вулицями, прилаштованими для відпочинку мешканців парковими зонами над Дністром та обладнаним пляжем. LxQ6R.jpg Спустившись серпантином до річки, можна побачити з її крутих берегів чудо технічного прогресу – Новодністровську ГЕС. А переїхавши греблею Дністер, в останній раз поглянути з протилежного берегу на казковий буковинський край, якій, сподіваюсь, ще не раз покличе вас до себе своїми природними та архітектурними перлинами. SwsCb.jpgSChjm.jpgVkBIT.jpgGMta0.jpgThojb.jpg

Коментарі

Мій батько будував. До речі, нещодавно був у Кишиневі, там категорично не хочуть віддавать теритрію, прилеглу до станції з молдавського боку.
Так, вміли раніше будувати, не то шо зараз...
А що, хіба Україна ставила перед Молдовою питання про приєднання цієї території?
http://www.puls.md/number/8%28314%29/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%BC/
Ну і дєла! Не знав про це...
Були б нормальні керівники, могли й домовитися. І не лише через обмін територіями. Через спільне використання ГЕС, наприклад.
У нас нічого не знають. У нас всі нацики палко аплодували Гімпу, коли він підписав закона про радянську окупацію. І тільки у Кишиневі всі розуміють, що згідно з вказаного закона, половина Одещини на вся Буковина, фактично, теж являються окупованими територіями. Звичайно, можна було б мирно про все домовитися. Але сучасний молдовський політикум набагато більш націоналістичний, ніж український. Реваншизм б є там через край. Поміркований молдавський (тобто - панрумунський) нацдем, це людина, яка вважає своїми лише наші Буджак та Буковіну - а не всі терени аж до Буга і Коломиї (включно) :) А в нас звично гавкають на "москалів".
"Але сучасний молдовський політикум набагато більш націоналістичний, ніж український" "Націоналістичний" Ви мали на увазі в сенсі "російський націоналістичний"?
У сенсі націоналістичний ) Я вельми докладно все розтлумачив
Мені не зрозуміло лише те, що Ви вкладаєте в поняття "націоналістичний"? Багато хто (свідомо) плутає його з одного з шовінізмом, а з іншого - з патріотизмом. Я бачу, що Ви вкладаєте в поняття "націоналізм" щось негативне. Намагаюсь зромуміти, чому?
Нагадайте - як буде вільний час, я відповім.
Добре :)
навіть і не чув про нього раніше.
та бути такого не може! це ж ізвєний гОрод! :)
тепер такі да, постаралися декотрі поставити в ізвєстность инчих))
Уявляю, скільки нових буковинських сіл Ви для себе відкрили завдяки мені! :)
вже й нема чо туди їхати після такої віртуальної буковино-атаки))
Це точно! ПРинаймні мені вже не хочеться :)
А знаєте, що Атаки - це ворота Буковини? :)
http://andy-babubudu.livejournal.com/84724.html
Ага, можно уже путеводитель печатать.
Скоро будем печатать :)
Там не все так просто з гідроакумулюючою електростанцією. Грошей вбухали дофіга, причому невідомо, чи дійсно для того, щоб її добудувати, чи для того, щоб їх вкрасти. Також сумнівна корисність цієї елекстростанції. І екологічні наслідки там теж немаленькі - знищуються величезні екосистеми.
Ну ти ж розумієш, що таке я в путівник не напишу :)
ти ба, наймолодше!
А ти шо думав?
я взагалі про нього не знав, тому й не думав