Бальцерс

Попередня стаття
Замок Вадуц

Бальцерс – найпівденніше місто в Ліхтенштейні і, відповідно, друге місто князівства, в якому мені довелося побувати. Населення міста – 4,5 тис. мешканців. Насправді, Бальцерс – це велике село з майже зі 100- відсотковою одно- двоповерховою забудовою. І лише грізний замок Гуттенберг в самому центрі поселення нагадує, що перед нами не просто Альпійське село, колишнє місто – воїн.

Дивитися в Бальцерсі крім замку немає на що. Але місцевість, на в якій розташоване містечко і замок, заставляють довго бродити навколо нього, вибираючи найгарніші ракурси замкового пагорбу і навколишній гір. А ще поруч з Бальцерсом – ліхтенштейнсько-швейцарський кордон, також надзвичайно цікавий.

Якщо буквально перевезти назву «Бальцерс», то вона буде означати будинок або особняк. До Другої світової війни місто виконувало функцію поштової станції, де було прийнято міняти коней на шляху з Линдау до Мілана. У військові часи Бальцерс був добре укріплений завдяки своєму замку, що сприяло торговим стосункам і надавало поштовхи до подальшого розвитку.

Найголовніша пам’ятка Бальцерсу – замок Гуттенберг. Крім того, в містечку можна відвідати церкву Св. Миколая (будівництво завершене в 1912 році), каплицю Пресв. Діви Марії(зводили в період з 1816 по 1846 роки) та каплицю Св. Петра (основна частина каплиці була зведена в 1873 році).

Замок Гуттенберг розташований посеред самого міста на пагорбі заввишки близько 70 метрів. Вперше він згадується в письмових джерелах у 1263 році, а ймовірний час його будівництва 1100 – 1200 роки.

У 1305 році замок належав баронам Фрауенберг (Frauenberg). Пізніше в 1314 році Гуттенберг переходить у власність Габсбургів і залишається в їх володінні більше 500 років. У XV ст. під час Старої цюріхської війни замок був серйозно пошкоджений пожежею. У 1499 році в замку ночував Максиміліан I під час війни з Конфедерацією.

У 1750 році Габсбурги залишили замок в напівзруйнованому стані.У У 1795 році його серйозно пошкодила пожежа. Власністю князівства Ліхтенштейн замок Гуттенберг став в першій чверті ХІХ століття, коли він знаходився в досить плачевному стані. Муніципалітет Бальцерса викупив замок в 1824 році.

В 1905 році скульптор Эгон Рейнбергер (Egon Rheinberger) з Вадуца купив руїни замку і згідно зі своїм проектом у 1906 – 1910 роках привів його до сьогоднішнього виду. Впродовж декількох років в замку працював ресторан.

У 1979 році замок став державною власністю і перебуває в такому статусі до цього дня. Протягом останніх років Гуттенберг був відреставрований, і з серпня 2000 року використовується як місце проведення різних культурних і громадських заходів. В інший час замок закритий для широкого відвідування.

У підніжжя замку розташована церква Св. Миколая, будівництво якої було закінчене в 1912 році. Це храм в неороманском стилі із склепінчастими стелями, з одним нефом і напівкруглою апсидою. Будівля спроектована віденським архітектором Густавом фон Нейманном. Будівництво церкви велося на пожертвування від князя Йоганна II. Стару ж церкву було зруйновано, і від неї збереглася тільки вежа.

Ще декілька поглядів на поселення:

 

Ліхтенштейнсько-швейцарський кордон біля Бальцерсу:

Річка Рейн. Зліва – Швейцарія, справа – Ліхтенштейн:

Ласкаво просимо до Швейцарії: 

Вид на Ліхтенштейн зі швейцарського берегу:

Маленька крапка посередині – замок Гуттенберг:

Попередня стаття
Замок Вадуц

Коментарі

Цікаво так виходить, Ліхтенштейн, можна сказати центральна частина "Старої" Європи, а старовинної архітектури майже нема, як так... Там що, в давнину одні бідняки жили?
Я сам собі задаю це питання. Напевно, просто на території Ліхтенштейну не було міст, як таких. Були лише сільські поселення і замки.
Що то за Ліхтенштейн, дєррррєвня ;)
Ну так це реально і є дєрєвня :)
отак і вдалося їм через всі буремнії часи зберегти всій северенітет, бо нафіг нікому на дєрєвня не була потрібна :)
але краєвиди, звісно, забалдінні
Досить об'єктивно! Версія виглядає, як істина :)
так це і не версія, це правда :)
Їхня хата скраю)))
саме так, швайцарці теж у них навчилися
Ооо, мені здається Швейцарці таки хитріші :)
ніж хто?
Швейцарці ніж Ліхтенштейн
і чим вони хитріші?
Банки. Фінанси.
Банки, як правило, належать не швейцарцям і ліхтенштейнцям, а представникам інших народностей :))
ага, Гєпа в курсє. Сам недавно прикупив пару швайцарський банків :)
Гггггг, не інших, а певної народності, да?
ну а в князівстві оффшор. Ще питання, що краще :)
О, я за офшор не в курсі був... Тоді може й так, але візуально, з того що бачив, таки Швейцарія круче. Да відбитися в разі чого від якогось супостата в неї є чим, полюбляють вони сучасну техніку....
Швайцарія в переважній більшості, ІМХО, така сама. Принаймні мені запам'яталася краса природи, і нудні сірі міста. ну не рахуючи там всіляких "іграшкових" Штайн-ам-Райнів та Грюєрів
сучасна техніка - то да. Але нафіга вона князю. Всім і так до нього пофіг. Навіть краще, ніж монакському князю, бо там Франція типу претензії має...
Як невловимий Джо :)))
Невловимий Джо не тому невловимий, що так добре ховається, а тому, що його ніхто не ловить ;)
Як вже завуальував! :)