Вулкан Бромо

Попередня стаття
Вулкан Семеру

Бромо - найбільш популярний серед туристів вулкан на острові Ява. Він далеко не найвищий - всього 2392 метри (наприклад, сусідній Семеру - 3676 метрів) і не такий привабливий і стрункий. Але Бромо - дуже доступний: за ним зручно спостерігати з гори Пананджакан, а також дуже легко піднятися до кратеру і заглянути в нього. До того ж, вулкан є досить активним. Іноді його активність спонукає закривати аеропорти в сусідніх містах та обмежувати відвідування навколишнього Національного парку. Знаходиться Бромо на сході острова Ява серед величезної кальдери Тенггер на території Національного парку "Bromo Tengger Semeru" поблизу поселення Чеморо Лаванг.

Назва Бромо походить від імені індуїстського бога-творця Брахми. Вулкан є наймолодшим конусом в кальдері Тенггер. Згідно з дослідженнями, його перше виверження сталося приблизно в 1590 році. З того часу він проявляв активність більше 60 разів, причому більшість його вивержень отримували індекс VEI - 2 за 8-бальною шкалою вибухонебезпеки. У 2010 році Бромо вибухнув з індексом VEI - 3, внаслідок чого місцева влада була вимушена закрити міжнародний аеропорт в Маланзі. Виверження мали місце у 2015 і у 2016 роках.

Найкращий вид на Бромо - з гори Пананджакан. Бромо - крайній зліва:

Бромо вночі:

Вулкан Бромо на початку світанку:

Цього ранку Бромо був надзвичайно активним. Клуби густого диму з ревінням виривалися з кратеру вулкану. Я вже трохи став перейматися, бо в моїх планах було піднятися до його кратера.

Але пізніше вулкан трохи затих:

Вид на Бромо з села Чеморо Лаванг:

Зустрівши світанок і подивившись пару годин на активність вулканів, спустився в село, а звідти - в кальдеру, щоб пройти по так званому "морі піску" на дні кальдери до вулкану Бромо і піднятися до його кратеру. Відвідання Бромо є платним, вартість квитка, здається, 360000 рупій (майже 30$). Я знав "секретну" дорогу, тому уник цього марнотратства. Якщо не хочете платити таку суму, скачайте в телефон навігаційну програму MAPS.ME: "секретна" безкоштовна дорога до вулкану позначена на карті, як "Free way to Bromo".

Спочатку доведеться йти близько 3 км фактично по пустелі. На шляху до вулкана зустрінемо індуїстський монастир Лухур-Потен:

За монастирем починається крутий підйом на Бромо. Останні пару сотень метрів до кратера долаються за допомогою сходів.

Кратер діючого вулкана, звичайно, вражає. З його дня з ревінням на поверхню вириваються клуби диму з запахом сірководню.

В кратері можна помітити багато сірки.

Я і кратер Бромо:

Застигла лава на схилах Бромо:

Вид з Бромо на кальдеру Тенггер:

Щойно я спустився з вулкана, всю долину вмить накрили хмари і туман, і не стало видно не лише вулканів, а й взагалі нічого в радіусі декількох десятків метрів.

Попередня стаття
Вулкан Семеру