Ранком 9 жовтня 2005 року я ще з одним американцем взяли на увесь день таксі за 30 динар з особи, і поїхали оглядати північну частину Йорданії. Насамперед поїхали убік Йордана. Проїхали усю долину Йордана з півдня на північ. На дорозі через кожні 5-10 кілометрів - блокпости з перевіркою документів, оскільки на тому березі Йордану - Ізраїль і Палестинська автономія. Наш водій на кожному блокпосту повторював нам: "Because it's close to Israel"!.
По дорозі на північ трохи відхилилися від дороги і заїхали подивитися розвалини Пелли. Об'єкт доки не відкритий для огляду. Тут доки ведуться розкопки, і дещо вже розкопали. Звідси, з гори добре видно ізраїльське місто Бейт-Шеан.
Далі приїхали на північ Йорданії до місця впадання в Йордан річки Ярмук. Місце відоме тим, що тут сходяться межі кордони держав: Сирії, Йорданії і Ізраїлю. Правда, ця частина Сирії (Голанскі Висоти) нині контролюються державою Ізраїль з метою запобігти обстрілу з них ізраїльської Галілеї.
Потім дорога повертає на схід і йде по лівому берегу річки Ярмук. Річка дуже тоненька - не більше метра шириною. Відразу ж за річкою проходить дорога. Але вже ізраїльська. По ній їздять машини з ізраїльськими номерами. Тут же, недалеко від межі на горі знаходиться місто Умм-Кайс (біблейська Гадара). Це місто описується в Євангеліє і пов'язане з життям Ісуса. На вершині гори - фортеця, яка абсолютно не схожа на ті фортеці, які мені раніше доводилося бачити в Сирії і Йорданії. Половина будівель - з білого каменю, половина - з чорного. Дуже смачно виглядає.
З вершини гори відкривається дивовижний вид. На півночі - окуповані Ізраїлем у Сирії Голанскі висоти. На північному заході - ізраїльська Галілея і Тіверіадске озеро (воно ж Галилейске Море, воно ж озеро Кінерет). Саме по цьому озеру ходив ногами Ісус Христос. На березі озера видно ізраїльські міста Тверія і Капернаум. Останній був улюбленим місцем проповідей Ісуса. Тут же він призвав майже усіх своїх Пророків. На заході за горою - Назарет - місто, де до 30 років жил Ісус. Але місто, на жаль, не видно за горою.
Після Умм-Кайса поїхали на південь, але вже не по долині Йордану, а по гірській частині Йорданії. Проїхали друге за чисельністю населення місто Йорданії - Ірбід і заїхали подивитися на замок Аджлун. Замок знаходиться на вершині гори поряд з однойменним містом.
Зовні при під'їзді замок здається невеликим, але як в нього заходиш, розумієш, як помилявся. Я лазив по замку годину, але так і не обійшов його увесь.
Замок Аджлун був побудований племінником Саладдіна, щоб захистити арабські землі від хрестоносців. Замок розташований практично навпроти замку Бельвуар на протилежному березі річки Йордан. Спочатку це був квадратний замок, кожен кут якого вінчала вежа, через 40 років, після будівництва нової вежі, замок був розширений. При правлінні Мамлюків Аджлун був одним із замків в ланцюзі, що використовував геліограф і голубину пошту, завдяки подібному ланцюгу повідомлення з Дамаску в Каїр доходили за 12 годин. У 18 столітті і на початку 20 століття Аджлун був сильно пошкоджений землетрусами і досі знаходиться у стадії відновлення. Аджлун розташований на вершині гори, звідки відкривається вид на просторі землі, що колись знаходилися під його опікою. Замок був так вдало розташований, що ні разу не був узятий хрестоносцями, хоча в 13 столітті монголам вдалося захопити його на нетривалий термін, але замок знову був відбитий первинними власниками. На підході до замку був виритий рів, який зберігся і по сьогоднішній день, в замок можна пройти по сучасному мосту. Інтер'єр замку повний хаотично розташованих коридорів і сходових прольотів. Зверніть увагу на "діри смерті", розташовані на стінах замку. Через ці діри на голови завойовникам виливалася кипляча олія або смола (а може і ще щось з того, що було під рукою).
Вид з замкової гори:
Сподобався пост? Поділись з друзями!