Район Дубай Марина - справжня перлина сучасного архітектурного надбання Еміратів, знаходиться приблизно в 25 кілометрах на південний захід від ділового центру Дубая навколо рукотворної затоки. Тут знаходяться новітні і найвражаючі вражаючі споруди і пам'ятки, тут відвідувачів зустрічає витончена розкіш, бездоганний комфорт і пейзажі найкрасивішого узбережжя емірату. Район Дубай Марина - це найсучасніша пам'ятка міста. Динамічний силует хмарочосів і багатоквартирних житлових будинків на тлі блакитного дубайського неба справляє сильне враження, а вночі виглядає особливо ефектно завдяки ілюмінації. Район Дубай Марина увесь час міняє свій вигляд, адже багато хто з його будівель як і раніше знаходиться в процесі будівництва.
Дубай Марина - одна з найфешенебельніших яхтових пристаней у світі. На початку XXI століття тут було розгорнуто будівництво хмарочосів. По району прокладено трамвайну лінія, є універмаг "Марина Молл" і дві станції метро в різних кінцях: "Дубай Марина" і "Джумейра Лейк Тауерс". Район граничить з Knowledge Village і намивним островом Пальма Джумейра.
Пристань повністю штучна, забудовується компанією Emaar Properties. В підсумку тут буде розташовано більше 200 хмарочосів, у тому числі декілька заввишки більше 300 м, частина з яких вже збудована. Передбачається, що тут буде найбільша пристань з усіх, що збудовані людиною.
Панорама Дубай Марини з моря:
Вид на Дубай Марину з району Jumeirah Lake Towers:
Один з символів Дубай Марини - хмарочос Cayan Tower (вежа Кайан), відома під час будівництва як Infinity Tower (вежа Нескінченність). З 10 червня 2013 року вона є найвищою будівлею у світі, яке перекручена на 90°, і восьмою по висоті житловою будівлею у світі.
Будівництво вежі почалося в 2006 році. 7 лютого 2007 року вода з рукотворної затоки, на березі якого велося будівництво, прорвалася на будмайданчик, затопивши фундамент майбутнього хмарочоса. Близько сотні робітників були своєчасно евакуйовані з котловану глибиною 20 метрів, який вода повністю заповнила за чотири хвилини. У зв'язку з цією подією зведення будівлі було заморожене на півтора роки, поновившись в липні 2008 року.
10 червня 2013 року відбулася урочисте відкриття вежі Кайан, що супроводжується салютом і лазерним шоу. З цієї миті Кайан є найвищою перекрученою будівлею у світі, перемістивши шведський хмарочос Turning Torso на друге місце.
Висота хмарочоса складає 307,3 метра, глибина фундаменту - 27 метрів. Має 73 надземних і 7 підземних поверхів, 8 ліфтів, п'ятирівневу підземну парковку на 610 автомобілів, 495 елітних квартир вартістю від 2 до 3,5 млн дирхамов, 80 квартир було продано до моменту офіційного закінчення будівництва.
Дизайн виконаний архітектурним бюро Skidmore, Owings & Merrill: стіни хмарочоса від основи до даху рівномірно перекручуються рівно на 90°, кожен поверх повернений відносно попереднього на 1,2°, окрім того приміщення захищені рухливими перфорованими екранами від прямих сонячних променів. Усі комунікації хмарочоса розташовані в круглому в перерізі "стержні" будови і поряд з ним, тому вони проходять точно по вертикалі і форма будівлі на них не впливає.
Сусід вежі Кайан - хмарочос DAMAC Heights (інші назви - Ocean Heights 2 і DAMAC Residenze), яки знаходиться у стадії будівництва. Хмарочос матиме гладку поверхню у вигляді злегка зігнутої шаблі, звуженої зі збільшенням висоти і досягатиме у висоту 420 метрів і матиме 85 поверхів.
DAMAC Heights буде четвертою по висоті житловою будівлею у світі і однією з найвищих будівель в Дубаї, проте, значно нижче, ніж найвища у світі Бурдж-Халіфа. Струнка будівля діятиме повністю як житлова споруда. 85 поверхів мають загальну площу 114 000 квадратних метрів. Проект була розроблений архітектурною фірмою Aedas.
Один з найвідоміших хмарочосів Дубай Марини - Princess Tower (вежа Принцеси). Висота будівлі складає 414 м при 101 поверсі. Це друга по висоті житлова будівля у світі. Хмарочос - 2-й по висоті в Дубаї, 15-м - в Азії і 21-й - у світі. У будівлі розташована 763 квартири і 957 машино-місць на підземній парковці. Вісім поверхів відведені під роздрібну торгівлю. Будівництво було завершене в 2012 році.
The Marina Torch або "Дубайський смолоскип" (на фото - на задньому плані) є 10-ою по висоті будівлею Дубая, 11-ою по висоті в ОАЕ, 39-ою по висоті в Азії і 52-ю по висоті у світі; а також 5-ою по висоті житловою будівлею світу. Спочатку планувалося, що у будівлі буде 74 поверхи, але пізніше їх кількість була збільшена до 79. У хмарочосі 676 1 -, 2 - і 3-кімнатних квартир і 4 дуплекси-люкса.
Emirates Crown (Еміратская корона) - 63-поверхова вежа, яка має загальну висоту 296 метрів. Її будівництво було почато в 2005 році і завершено в лютому 2008 року. Після будівництва, будівля стала по висоті 6-ою в Дубаї і 45-ою по висоті у світі.
Кольорова палітра хмарочосів Дубай Марини:
Вид на Дубай Марину з вулиці Аль-Емріф:
Вид з мосту Аль-Емріф:
Вид з моста в протилежний бік:
Вид з Променаду Дубай Марини:
Сквер з фонтаном на Променаді:
Район яхт-клубу:
Мечеть Mohammed Bin Ahmed Almulla:
Найкращий вид на Дубай Марину відкривається з боку моря. Для того, щоб це побачити, варто купити годинну екскурсію на яхті, які продаються в багаточисельних кіосках на причалах.
Панорама всієї Дубай Марини:
Вид з півночі:
Центральна частина Дубай Марини:
Південно-західна частина Дубай Марини:
Хмарочоси Al Fattam Marine Towers:
Дубай Марина і міст на острів Пальм:
Я і Дубай Марина :)
Окремо варто відзначити нічний Дубай Марина - це ефектні світлові ілюмінації на тлі динамічних силуетів сучасних хмарочосів.
Сподобався пост? Поділись з друзями!