Беффруа Сен-Жак

Наступна стаття
Венсенський замок

У кожного є свій Париж. Для когось Париж – це мода, для інших – Ейфелева вежа чи Нотр-Дам, а для когось – бульвар Кліши з Мулен Ружем, секс-шопами і путанами. Відповідно, у кожного є і свій символ Парижа. На жаль, чи на щастя, жодне з перерахованого моїми символами Парижа не стали. В найближчих розповідях розповім про ті паризькі об’єкти, які склали на мене найбільше враження. Оскільки основною метою подорожі Францією були беффруа і полум’яніюча готика, саме з цього ми і почнемо. Вежа Сен-Жак – мій найулюбленіший архітектурний об’єкт Парижа, що поєднав в собі обидві категорії. Найготичніша беффруа світу – це те, що залишилося від романської церкви Жак-ла-Бушері, збудованої Гільдією м’ясників Парижа. Башта знаходиться на невеличкий площі на вулиці Риволі на півшляху між Лувром і ратушею.

Церква Жак-ла-Бушері слугувала місцем збору прочан з усієї Франції, які звідси починали свій паломницький шлях Святого Якова, якій закінчувався у гробниці апостола в Сантьяго-де-Компостела в Іспанії. Збудований у романському стилі храм на початку XVI століття змінив свій образ на готичний. Тоді ж було добудовано дзвіницю (беффруа) у стилі полум’яніючої готики, будівництво якої було завершено у 1523 році. В той час по всій Європі поширювався ренесанс, і навіть вже в той час новозбудована башта Сен-Жак виглядала символом середньовіччя. Цікаво, що у 1648 році вчений Блез Паскаль проводив на вершині вежі виміри атмосферного тиску. Пізніше французи вшанували пам'ять про цю подію, розмістивши в вежі статую Паскаля. А вже в наші часи, у 1981 році, на вежі встановили невелику метеостанцію. У 1797 році саму церкву розібрали революціонери на камінь, а дзвіницю здали в оренду майстрам для виплавки куль для мисливської зброї. У 1862 році вежа Сен-Жак була оголошена історичним пам'ятником. Довгий час вона стояла без належного догляду і поступово занепадала. На початку минулого мерія Парижа прийняла рішення почати роботи по відбудові пам'ятника. Вежу покрили риштуваннями і сховали від очей за непроникним екраном. І тільки в 2008 р. дзвіниця постала стала перед публікою в оновленому виді. У висоту вежа досягає 50 метрів. Вершину дзвіниці прикрашає статуя Святого Якова, а по кутах розміщені скульптури ангела, орла, бика і лева - символів чотирьох євангелістів.

Наступна стаття
Венсенський замок

Коментарі

Ото ж уже народ з ума сходив) це ж треба такого натулити)
Зато тепер є чим милуватись :) В наш час такого втнути не годні :)
В наш час тільки язиком вміють будувати :)
навіть таких не багато :)
Там все робилося і робиться для людей і для забезпечення їхнього естетичного задоволення :)
Якщо ця будувалася окремою гільдією, то скоріш ціллю було ви... ммм, показати, що вони самі круті серед всіх інших цехів, змігши побудувати таку красу.
І це також правда!
Пройтись би, до речі, тим шляхом Святого Якова...
Ой, то так довго! Треба і багато часу, і багато грошей. І ще треба, щоб ноги не відпали :)
Це вже деталі:) Треба йти:)
Перше фото нагадує київський будинок з химерами :)
А анекдот про нього знаєте? :) Турист:
- Це і є той "будинок з потворами"?
Екскурсовод:
- Ні, це - "будинок з химерами". Будинок з потворами - напроти.
:))) нет не знала, рассмешили :)))
Якщо то тільки так одне єдине беффруа в Парижі описано, уявляю, скільки всіляких постів буде на тему цеї мандрівки в майбутньому))) А в нас є щось таке схоже? А то не можу ніц такого пригадати щось (((
Я ще не уявляю, які будуть наступні пости, бо ще їх не писав і навіть не думав над комнепцією описання :) Нє, ні беффруов, ні полум'яніючої готики в Україні немає :)
Ну , у нас є хіба що псевдоготика, чи як там правильно називаються будівлі збудовані в кінці XIX, поч. XX ст. ?
Це називається неоготика.
Але справжня готика в Україні є, і її достатньо багато. Приклади - костели в Скелівці і Новому місті (Львівщина), каплиця в Мукачево, частина катедри у Львові, нартекс катедри у Кам'янці.
Ну от, все-таки є щось :)
Нартекс катедри в Кам'янці - неоготика, все-таки ХІХ століття. З готики ще костел в Куликові згадався.
Це ж треба, такі подробиці знаєш! :)