У лютому 2020 року ми з друзями і однодумцями направляємося на край світу - досліджувати Патагонію та Вогненну Землю. Ми будемо насолоджуватися Андами, бірюзовими лагунами, найкрасивішим у світі льодовиком, дивитися на пінгвінів, морських левів, гуанако і кондорів. На нас також очікує два одноденних гірських хайкінги довжиною близько 20 кілометрів: до підніжжя знаменитих башт Торрес та гори Фіцрой.
До речі, кому не вистачило місць на цю поїздку, не сумуйте: у грудні 2020 року буде повторення))
Погодні умови у Патагонії непрості, навіть у літній період. Хто був в Ісландії, мене зрозуміє. Вдень може бути як 20, так і 5 градусів. Через 5 хвилин після тепла сонця може різко похолодати і піти дощ. А ще це все може супроводжуватися пронизливим вітром. Тому треба добре підготуватися.
Щоб зробити подорож не лише захоплюючою, а й комфортною, я підготував невеликий FAQ щодо одягу, який варто взяти із собою. В основу моїх порад взята так звана «тришарова концепція одягу», яка найбільше підходить для активного відпочинку у регіонах з мінливою погодою. Базовий шар – це термобілизна, середній шар – фліс, зовнішній шар – куртка і штани.
Ваш одяг, перш за все, не має затримувати в собі вологу. Тому, футболки з натуральної тканини (зокрема, бавовни), не підійдуть. Коли ви будете потіти, футболка буде залишатися мокрою, створювати дискомфорт. Ба більше, це може призвести до застуди. А це в нашій подорожі – неприпустимо. Тому ми маємо використовувати термобілизну, а поверх неї – фліс.
1. Вологопоглинаюча термобілизна
Термобілизна не лише зігріває. Основна її функція – це відводити вологу від на наступний шар. Вона швиденько висихає і не створює дискомфорт.
Вона може бути як шерстяною (дорогий варіант, як правило для низьких температур) та синтетичною. У нашому випадку підійде другий варіант.
Серед найвідоміших виробників термобілизни – польський Viking та шведський Craft. Гарні жіночі варіанти комплектів термобілизни виробляє чеський Trimm. Вітчизняний Turbat випускає як чоловічу, так і жіночу термобілизну.
2. Флісова кофта
Фліс пропускає пар від тіла назовні, зберігаючи тепло. Мені найбільше подобається флісова кофта Turkul 3 від Turbat. Вона чудово дихає, підходить як для зими, так і для літа, і має привабливу ціну.
Більше чоловічих варіантів – тут, жіночі варіанти – тут.
3. Водовідштовхувальна (мембранна) куртка
В нашому випадку краще брати мембранну куртку, оскільки захищатиме від вітру та дощу. І перше, і друге в Патагонії – часте явище. А мембрана дозволяє тканині довгий час не намокати під час дощу, водночас пропускаючи пар від тіла назовні.
Утеплану куртку не має сенсу брати, адже морозів на нашому шляху не передбачається. До того ж, нас бузе зігрівати фліс і термобілизна.
Ви можете обрати будь-який варіант куртки:
- дорогі варіанти: Turbat Vulkan 2 3L Pro та Salewa Puez Clastic PTX 2L;
- бюджетні варіанти: Turbat Liuta та Salewa Aqua 3.0.
4. Водовідштовхувальні штани
Найбільшою помилкою бути йти у хайкінги в джинсах. Штани мають бути вітрозахищеними, повітропроникними, легкими, зручними і, головне, швидко сохнути. Утеплені штани нам також не потрібні, адже ми будемо використовувати термобілизну.
В ідеалі краще використовувати мембранні штани на кшталт Salewa Puez PTX. Дуже зручними є штани-самоскиди Turbat Shpytsi. Для відпочинку після хайкінгів, а також для прогулянок по місту зручно використовувати флісові штани Turbat Stig 2.
Крім того, пам’ятаємо, що частина нашого маршруту (зокрема Буенос-Айрес та водоспади Ігуасу) – це спекотний регіон. Тому тут стануть у нагоді літні штами «2 в 1» Turbat Tavpysh 3. Це –штани-трансформери, які легко перетворюються на шорти.
5. Водонепроникні черевики або трекінгові кросівки
Взуття маж бути добре розношеним, тому бажано придбати його заздалегідь і розносити в наших умовах.
Бажано обрати високе взуття з хорошею мембраною, яке захищатиме гомілкостоп від вивихів. Ідеальний, але дорогий варіант - черевики Salewa MS Rapace GTX.
Але у нашому випадку підійдуть і легкі кросівки для хайкінгу з мембраною.
6. Легка шапка
Краще флісова і має закривати вуха. Потрібна, щоб захищати голову від вітру. Не зайвим буде і шарф.
7. Рукавички
Рукавички бажано мати флісові
8. Довгі теплі шкарпетки
Значно комфортніше буде у трекінгових шкарпетках.
9. Сонцезахисні окуляри
Необхідні в горах, навіть у похмуру погоду.
10. Сонцезахисний крем
Хоч в Патагонії і не спекотно, але згоріти в горах можна елементарно. Колись я примудрився згоріти при -10 у підніжжя Маттергорна у Швейцарії, внаслідом чого в мене зірвалося відвідання Монблану. Рівень захисту крему має бути 50+. Бажано також використовувати гігієнічну помаду, адже вітер буде добре обдувати губи, а рани на губах досить довго загоюються.
Сподобався пост? Поділись з друзями!