Відомі і таємні панорамні майданчики Кам'янця

Попередня стаття
Кам'янець: домініканський монастир
Наступна стаття
Кам'янець-Подільський: Карвасари - передмістя під стінами замку

Щоб насолодитися красою Кам'янця на Поділлі у мовній мірі, треба знати його деякі секрети. Одним з таких секретів є оглядові майданчики, з яких відкриваються зворушливі панорамні види на Старе місто і фортецю. Деякі з них відомі туристам, деякі - ні. Сьогодні розповім і про перші, і про другі. Їх всього 10. Сподіваюсь, це допоможе читачу наступного разу поглянути на Кам'янець іншими очима.

1. Вул. Пушкінська. Почнемо з найменш відомого туристам оглядового майданчику. За багаторазові перебування в Кам'янці я не бачив тут жодного туриста. Проте саме звідси відкривається найоб'ємніша панорама Кам'янця з півночі: видно все Старе місто і Стару фортецю. Знаходиться він на вул. Пушкінській за Міським парком.

Для збільшення натисніть на картинку:

Стара фортеця:

Старе місто:

Порохові склади:

Турецький бастіон:

Новопланівський міст:

Руські Фільварки:

Для збільшення натисніть на картинку:

2. Польські Фільварки. Ще один маловідомий панорамний майданчик. Щоб потрапити на нього, треба біля Польської брами перейти Смотрич та піднятися Польськофільварківськими сходами на вул. Вутиша. З майданчику добре видно католицький фасад міста (катедру з іншими костелами і католицькими монастирями), Верхню та Нижню Польські браму.

Польська брама:

Польська брама до відновлення. Над нею - російська гімназія, дзвіниця катедри, єзуїтський колегіум, катедра з мінаретом:

Башта Стефана Баторія:

Каньйон, башта Стефана Баторія, Турецький бастіон, внизу - наскельна вежа Польської брами:

Російська гімназія:

Натисніть на картинку для збільшення:

3. Руські Фільварки. Майданчик знаходиться на південь від Старого міста по вул. Івана Франка біля Покровської церкви. З майданчика можна побачити південні (вірменські) квартали Старого міста і фортецю.

Натисніть на картинку для збільшення:

Вірменські квартали:

Казарми фортеці:

Вид у бік фортеці:

Стара фортеця:

Кравецька вежа:

Осінь:

Натисніть на картинку для збільшення:

Так тут люблять туристів:

4. Новопланівський міст. Наступний оглядовий майданчик знають всі. Він розташований на Новопланівському місті, який веде з Нового до Старого міста. З майданчику видно каньйон з обох боків, Гончарську башту та східну частину Старого міста.

5. Міський парк з атракціонами. Наступний майданчик - зовсім поруч. Знаходиться він на протилежному від Гончарської башти березі каньйону Смотрича. Щоб сюди потрапити, треба перед Новопланівським мостом повернути ліворуч і пройти пату сотень метрів парковою дорогою над каньйоном. З цього місця добре видно Гончарську башту з синагогою та Кравецьку башту:

6. Замковий міст. Цей майданчик - найвідомійший. З нього відкривається класичний вид на Стару фортецю, католицький фасад Старого міста, західні та південно-західні міські укріплення, передмістя Карвасари та Польські Фільварки.

Вид на Стару фортецю:

Вид на Старе місто:

Вид на каньйон на північ і Водяну башту:

Католицький фасад Старого міста та Башта на броді:
PA263898

Руська брама та Гловерівські мури:

Карвасари:

7. Гора Татариська. Це - пагорб, розташований напроти пагорба, на якому стоїть Стара Фортеця. Іі дуже просто впізнати по "Пам'ятнику 7 культур" у вигляді зірки та великому хресту, що розташовані на горі. Щоб сюди потрапити, треба з Замкового мосту спуститися в каньйон (передмістя Карвасари), обійти дерев'яну Хрестовоздвиженську церкву та піднятися на гору. З майданчику відкривається панорама Старої фортеці з протилежного боку та панорама Старого міста зі сходу.

Вид на гору Татариська:

8. Новий замок. Новий замок (або горнверк) розташований за Старою фортецею. З його валів можна спостерігати гарні панорами фортеції, Старого міста та Польських Фільварків.

Натисніть для збільшення:

Польські Фільварки та Старе місто (натисніть для збільшення):

Старе місто:

Катедра:

Натисніть для збільшення:

Польські Фільварки:

9. вул. Францисканська. Оглядовий майданчик знаходиться на південь від катедри поруч з відновленим нещодавно костелом Катерини. Звідси - гарний вид на фортецю та Польські Фільварки.

Польські Фільварки з Георгієвською церквою:

10. Міст "Стрімка лань". З найвищого в Україні мосту відкриваються зворушливі панорами каньйону річки Смотрич:

Інші розповіді про Кам'янець:
Кам'янецька осінь
Стара фортеця
Польський Ринок і ратуша
Руська брама
Польська брама
Катедра з мінаретом
Каньйон річки Смотрич
Укріплення Старого міста
Домініканський монастир
Відомі і таємні панорамні майданчики Кам'янця
Вулиця П'ятницька та Руський магістрат
Вірменські квартали
Карвасари

Попередня стаття
Кам'янець: домініканський монастир
Наступна стаття
Кам'янець-Подільський: Карвасари - передмістя під стінами замку

Коментарі

Во второй смотровой площадке ошибка написания улицы, не Ватутина, а Вутиша. Очень часто путают эти улицы, а они находятся в разных концах города

Дякую, буду знати