Урарту та Месопотамія

Східна Туреччина: Арарат, озеро Ван, вірменські святині, каньйони, кратери, середньовічні міста, біблейські місця

Подорож у колиску людства в малій групі

 • 2 - 10 травня
 • $890
 • 7
 • віза не потрібна

Стань частиною команди пригод!

Поїхали зі мною у 9-денну подорож Східною Туреччиною у маленькій групі - всього 7 мандрівників!

Ми побачимо Арарат, озеро Ван, мальовничі гори і каньйони, кратери вулкану, аж 3 давніх столиці Вірменії, Турецький Курдистан, найстаріші міста у світі і місця, пов'язані з біблейськими героями.

Всі ці місця ми проїдемо на комфортабельному вені з кондиціонером.

Візи не потрібні. Потрібний лише тест, зроблений не раніше ніж за 72 год. до прибуття у Туреччину.

 

Дивіться детальну карту маршруту:

Головні враження від подорожі

Програма подорожі по днях

День 1

Ані - давня столиця Вірменії

День 1, 2 травня, неділя
В обід я зустріну вас в аеропорту міста Карс. Заїжджаємо пообідати в центр та заселяємося в готель в історичному центрі Карса. В другій половині дня вирушаємо в давню вірменську столицю Ані. Довгий час це місце було закрито для мандрівників. Щоб потрапити сюди, був потрібний спеціальній дозвіл. Ані стоїть на високому берез річки Аракс. Через річку - Вірменія. Точніше, та її маленька частина, яка залишилася від колись потужної держави вірменів. Погуляємо серед залишків міських стін, руїн катердального собору та багаточисельних вірменських церков. Ночуємо в Карсі.
День 2

У підніжжя Арарату

День 2, 3 травня, понеділок
Зранку прогуляємося Карсом, який, до речі, також був столицею Вірменії до того, як її перенесли в Ані. Побачимо потужний замок Карс, прогуляємося Старим містом, подивимося на старовинні церкви, перебудовані турками на мечеті. В обід ми вже будемо у підніжжя Арарату у місті Догубаязит, в якому зупинимося на обід. Після обіду відвідаємо палац Ісхака-паши - великий комплекс 17-18 століття, який нагадує замок із східних казок. Поруч з палацом - руїни справжнього замку часів держави Урарту і фотогенічні мечеть і медресе. Ближче до вечора заїдемо в національний парк "Ноїв ковчег". Саме тут, у підніжжя Арарату, за легендою, зупинився ковчег. Ми побачимо це місце, рельєф якого нагадує силует великого корабля. Ночуємо в місті Догубаязит у підніжжя Арарату.
День 3

Озеро Ван

День 3, 4 травня, вівторок
Поснідавши, ще раз подивимося на Великий і Малий Арарати, після чого вирушаємо у бік озера Ван. Перед обідом заїдемо в "будинок Ванської кішки", щоб познайомитися з особливою породою кішки, яка називається "Турецький Ван" на честь озера, навколо якого вони живуть. Кішки мають білий або жовтуватий окрас, і яскраві очі. Кольори очей в них часто відрізняються. Обідаємо в місті Ван, який також колись був столицею Вірменії. Швидко оглянемо фортецю Ван - потужного свідка держави Урарту. І їдемо далі уздовж озера. Наступна наша зупинка - на березі озера напроти острова Ахтамар. На острів ми переправимося на невеликому катері. Ахтамар - святе місце для вірмен. Нещодавно відреставрована фотогенічна церква на фоні озера і навколишніх гір - це, мабуть, найінстаграмніший вид в усій східній Туреччині. Ніч проведемо в місті Татван на західному березі острова Ван.
День 4

Кратерні озера та каньйон Ботан

День 4, 5 травня, середа
Прокидаємося рано, щоб заїхати на вершину вулкану Немрут, в кратері якого розташовані 3 озера. Спускаємося з вулкану, снідаємо і їдемо на південь у бік Північної Месопотамії. По дорозі зупинимося у містечку Бітліс, щоб оглянути замок, медресе та старі будинки. Там же і пообідаємо. Після обіду нас чекає дуже мальовничий і високий каньйон Ботан біля міста Сіірт. Нафоткавшись, їдемо на ночівлю в місто Батман.
День 5

Мідьят та захід сонця в Мардіні

День 5, 6 травня, четвер
По дорозі в Мідьят заїдемо оглянути мавзолей Зейнель Бей біля містечка Хасанкейф на березі річки Тигр. Будівля 15 століття збудована в іранському стилі з традиційними перськими мозаїками. Більшу половину для ми проведемо в місті Мідьят. Прогуляємося середньовічними вуличками, забудова яких - це щось середнє між Близьким сходом та старою Європою. Це і не дивно, адже ще на початку минулого століття Мідьят переважно населяли ассирійці, вірмени і єзиди. Багато історичних будинків прикрашено декором з кам'яного мережива. Ближче до вечора приїдемо в Мардін - найкрасивіше місто Месопотамії. Заселяємося в традиційний готель, розташований у старому медресе та насолоджуємося заходом сонця над Сирійською долиною.
День 6

Мардін і Дара

День 6, 7 травня, п'ятниця
Прокидаємося дуже рано, щоб зустріти світанок з даху мердесе. Снідаємо та йдемо гуляти по Мардіну. Мардін - це лабіринти вузьких вуличок і сходів. Тут неможливо проїхати машиною, адже місто розташоване на схилі гори, а його вулиці - це переважно сходи та вузькі проходи. В місті багато християнських храмів, монастирів, медресе, а над самим містом на горі височіє фортеця. Перед обідом заїдемо в один з найвідоміших, найстаріших та найбільших ассирійських монастирів у Месопотамії - Дейрулзафаран. А після обіду - відвідаємо раннєвізантійське місто Дара. Нещодавно там розкопали римську цистерну, яка вражає ще більше, ніж знамениті стамбульські цистерни. Ввечері прибудемо в місто Шанлиурфа - біблейську Уфру, де народився пророк Авраам. Будемо ночувати в готелі біля місця його народження.
День 7

Біблейські Урфа і Харран - батьківщина Авраама

День 7, 8 травня, субота
Зранку йдемо гуляти по Урфі. Відвідаємо старе місто, давню фортецю, величні мечеті та став зі священними карпами та мечеттю Халіль-Раман. Саме тут знаходиться печера, де народився Авраам. Далі їдемо на південь - в одне з найстаріших міст у світі - Харран. Він неодноразово згадується у Старому Завіті - у найстарішій книзі Біблії - Буття. Тут оселився Террах, батько Авраама, після того, як вони покинули Ур Халдійський (Урфу). Звідси ж походив біблейський персонаж Лаван - брат Ребекки, дружини біблейського Ісаака. Після цього відправляємося дивитися на найстарішу споруду у світі - храмовий комплекс Гебеклі-Тепе. Уявіть, що йому 12 тисяч років! Ввечері прибудемо на гору Немрут-Даг, щоб подивитися на захід сонця. На вершині гори - гробниця Антіоха І. Навколо неї розташовані величезні статуї, що нагадують знаменитих істуканів на острові Пасхи. Ночуємо в каравансараї у підніжжя гори Немрут-Даг.
День 8

Світанок на Немрут-Даг та Діярбакир

День 8, 9 травня, неділя
Прокидаємося у 4 ранку і піднімаємося на гору Немрут-Даг, щоб зустріти світанок. Спускаємося з гори, снідаємо і виїжджаємо в Діярбакир - неофіційну столицю Турецького Курдистану. З 1981 по 2002 рік Діярбакир був закритим містом, адже був центром опору Туреччині з боку Курдської робочої партії. Ми дослідимо величезну фортецю, міські стіни з 80 баштами, Велику мечеть, християнські храми, середньовічні вулички, східний базар. А ще, побачимо арковий міст через річку Тигр, якому понад 1000 років. Ночівля в готелі в історичному центрі Діярбакира. Ввечері на нас чекає підсумкова вечеря в одному з традиційних ресторанів.
День 9

Діярбакир та виліт додому

День 9, 10 травня, понеділок
Снідаємо і відправляємося в аеропорт міста Діярбакир, щоб летіти додому. Ті, хто бажають, можуть продовжити подорож в Іракський Курдистан. Я можу організувати для вас 3-денну програму з Діярбакиру.

Де ми будемо жити?

Ми будемо жити в 3-зіркових готелях. Переважно, це готелі в історичних частинах міст та готелі в традиційному стилі (там, де це можливо)

За що я плачу та скільки?

$890

Що входить в ціну
 • проживання (8 ночей) в готелях 3 (двомісне розміщення)
 • сніданки в готелях
 • пересування протягом 9 днів на комфортабельному мінівені з кондиціонером
 • відвідання визначних пам'яток згідно програми
 • вхідні квитки
 • супроводження протягом всього маршруту
Що не входить в ціну
 • міжнародний переліт Київ - Карс і Діярбакир - Київ (зараз коштує близько 225$)
 • харчування (крім сніданків)

Які міжнародні квитки брати

Подорож починається в Карсі, а закінчується в Діярбакирі.

Дешевше брати квитки окремими сегментами:

Київ - Анкара - Київ, Pegasus Airlines: https://www.flypgs.com/ru

- туди: 02.05.2021, 2:25 - 5:00, 20$

- назад: 11.05.2021, 0:05 - 2:15, 124,99$

Анкара - Карс, Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com

02.05.2021, 12:00 - 13:30, 45$

Діярбакир - Анкара, Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com

10.05.2021, 10:00 - 11:30, 45$

Чи підійде мені ця подорож?

Подорож підійде усім здоровим людям. Пересуватися по маршруту будемо на комфортабельному мінівені. Ходити пішки будемо не багато.

Єдина невелика складність - це підйом на гору Немрут-Даг: 750 метрів пішки, 15-20 хвилин, амплітуда - 150 метрів

Чи потрібні візи?

Для відвідання Туреччини віза українцям не потрібна.

Які умови в'їзду в Туреччину в умовах Covid-19?

1. ПЛР-тест має бути зроблений пізніше ніж за 72 год. до прибуття в Туреччину Тест має бути НЕГАТИВНИЙ, англійською мовою з ім'ям і прізвищем, вказаним як в закордонному паспорті.

2. Перед поїздкою необхідно заповнити Форму для в’їзду до Туреччини: https://register.health.gov.tr/

Форма повинна бути заповнена за 72 години до виліту з України. Після заповнення форму необхідно роздрукувати та пред'явити при реєстрації на рейс разом з ПЛР-тестом. Візуальна інструкція щодо заповнення форми розміщена тут (буде оновлюватися): https://docs.google.com/document/d/1mnmonRXfp-78sk56Tc27FNhtbcjpWOkNSNrYiejbas4/edit?usp=sharing

Чи потрібні якісь щеплення?

Щеплення не потрібні

Чи не пропадуть квитки на літак, якщо раптом я захворію на COVID-19?

За умовами навіть самого дешевого тарифу ви можете перенести рейс і навіть змінити пункт призначення не пізніше 12 годин до виліту.

Якщо хочете повернення коштів, витрачних на авіаквитки, рекомендую придбати спеціальний вид страхування “Відміна подорожі”. Детально про нього можна почитати тут: http://andy-travel.com.ua/insurance-travel-cancellation

Яка там буде погода?

На початку травня на сході Туреччини вже буде спекотно. Середня денна температура вдень - близько 30 градусів. Дощі малоймовірні.

Не забудьте з собою тюбік крему від засмаги!

Чи потрібна страховка?

Так, страховий поліс повинен покривати лікування COVID-19.

Як мені забронювати місце в групі?

Для цього треба заповнити формочку внизу сторінки. Я зв'яжусь з Вами і ми детальніше обговоримо усі моменти, які стосуються подорожі.

За Вами закріплюється місце в групі при внесенні авансу в сумі 300$

.