Танзанія: Кіліманджаро, Велика міграція, сафарі, племена, пляжі Індійського океану

Авторська подорож невідомою Танзанією на 15 днів

 • 6 - 20 грудня 2021 р.
 • 2990
 • 12 мандрівників
 • віза по прибуттю

Стань частиною команди пригод!

Ми нещодавно повернулися з Африки!

Було настільки круто, що ми вирішили повторити!

Тому ми знову летимо до Танзанії — країни Кіліманджаро, білосніжних пляжів узбережжя Індійського океану та найкращих в Африці сафарі!

Наш шлях не повторить звичні маршрути:

- окрім традиційних сафарі та Великої африканської п'ятірки, ми зможемо спостерігати Велику міграцію тварин;

- замість складного 6-денного підйому на Кіліманджаро, заїдемо джипами на одне з плат (вис. 3500 м), звідки відкривається чудовий краєвид на вершину Кілі, сусідній вулкан Меру і безмежну савану;

- окрім популярного серед туристів племені масаїв, ми проведемо два дні у 4 справжніх африканських племенах;

- проїдемося північним сходом країни, куди не возять туристів: в Західні та Східні Узамбарські гори, кратер Емпакай;

- відпочинемо на кращих пляжах Індійського океану і відвідаємо старовинний Стоунтаун на Занзібарі.

Приготуй себе до емоційного вибуху, а камеру — для крутих кадрів!

Бо у цій подорожі ми:

Програма подорожі по днях

День 1

Магічна архітектура Стоунтауна

День 1, понеділок
Зустрічаємося зранку в міжнародному аеропорту Занзібар. Заселяємося в готель і відправляємося гуляти старовинним Стоунтауном — історичною частиною Занзібар-сіті. Ви здивуєтеся, як у місцевій культурі поєдналася Африка, Португалія, Індія і арабський Оман. Зануримося в лабіринти вузьких вуличок, різьблених дверей і балкончиків, відвідаємо Старий Форт, побачимо будинок Фреді Меркьюрі. Побуваємо на площі Форозані, де готують місцеві страви на відкритому повітрі. Зайдемо в лавки місцевих майстрів по дереву. А ввечері почнемо знайомство з місцевою кухнею в одному з колоритних міських ресторанів Стоун Тауна. Ночівля в готелі в Стоун Тауні. Харчування в цей день не включене.
День 2

Племена озера Ейясі

День 2, вівторок
Трансфер в аеропорт Занзібару і переліт в Арушу. Ми їдемо на солоне озеро Ейясі, куди рідко возять туристів. По дорозі зупинимося на оглядовому майданчику з видом на озеро Маньяра. В околицях живуть 3 племені, що зберегли традиції крізь століття. Ми побуваємо в гостях у двох з них: бушменського (койсанського) народу хадзабе і нілотського — датога. Кочівники Хадзабе не будують будинків, а живуть у тимчасових помешканнях, поки поруч є вода та їжа. Вони спокійно ставляться до гостей і з задоволенням показують різні сторони свого життя. Представники іншого народу (датога) зберегли не лише традиції своїх предків, а й вірування в африканських духів. Це саме миролюбне плем'я півночі Танзанії. Жінки племені прикрашають себе великою кількістю бус, великими сережками та браслетами, а обличчя татуюють дрібними шрамами. А ще відвідаємо "плем'я ковалів" - окремий клан, що колись виділився із великого племені датога. А називають їх так саме тому, що їхній промисел - виготовлення металічних виробів, зокрема наконечників для стріл мисливців-хадзабе. Після знайомства з племенами їдемо на ночівлю в лодж в Карату. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 3

Кратер Емпакай і дорога в Серенгеті

День 3, середа
Їдемо на північний схід Танзанії через заповідник Нгоронгоро. Заїдемо на оглядовий майданчик кратеру Нгоронгоро і поїдемо досліджувати менш відомий кратер - Емпакай. Кратер оточений крутими лісистими скелями. Бірюзове озеро, яке займає більшу частину дна кратера, приваблює фламінго та інших водоплавних птахів. Вид з краю кратера – один з найнеймовірніших в північній Танзанії, а спуск в кратер в супроводі озброєного рейнджера стане спогадом на все життя. У Емпакай мешкають гієни, блакитні мавпи і навіть слони. У ясні дні з кратера відкривається вид на Ол-Доїньйо-Ленгаї, один з наймолодших діючих вулканів світу. Ми зробимо трекінг до дна кратера та прогуляємося біля озера на дні кратера Емпакай. А ближче до вечора переїдемо у національний парк Серенгеті з сафарі по дорозі. Ніч у люксовому лоджі у самому центрі Серенгеті. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 4

Велика міграція в Серенгеті

День 4, четвер
Весь день ми присвятимо сафарі в Серенгеті – найкращому національному парку Африки. В цей час у парку відбуватиметься Велика міграція тварин. Сотні тисяч антилоп гну і зебр мігрують з пагорбів в Масаї Мара (Кенія) на рівнини Серенгеті (Танзанія). У цій частині парку водяться популяції гепардів і левів. Велика ймовірність побачити гієн, шакалів і антилоп конгоні. Ввечері знову повертаємося в наш лодж в Серенгеті. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 5

Сафарі в кратері Нгоронгоро

День 5, п'ятниця
У цей день ми влаштуємо фотополювання за Великою африканською п'ятіркою: левами, слонами, буйволами, носорогами та леопардами у кратері згаслого вулкана. 2,5 мільйони років тут, за 600 метровими стінами кратера, формувалася власна екосистема, яка не дозволяє диким тваринам залишати кратер. Напевно, в жодному національному парку континенту немає такої великої кількості тварин на квадратний кілометр! Крім знаменитої «п'ятірки», у кратері Нгоронгоро мешкають антилопи, бегемоти, зебри, гієни, каракали та сервали. А ще — сотні видів птахів, серед них фламінго, дрохви і страуси. Ми почнемо знайомство з Нгоронгоро з оглядового майданчика на краю кратера. Далі — спускатимемося у кратер, розглядаючи його мешканців. Обід-пікнік у нас буде в кратері на березі озера. Увечері переїжджаємо в Моші у підніжжя Кіліманджаро і відпочиваємо в готелі. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 6

Зустріч з Кіліманджаро

День 6, субота
Рано снідаємо і виїжджаємо до воріт національного парку «Кіліманджаро». На нас чекає знайомство з найвищою горою Африки — згаслим вулканом Кіліманджаро. Ми не будемо підніматися на вершину 6 днів в жорстких умовах, з ночівлями в наметах і відсутністю можливості помитися. Натомість сядемо в джипи та заїдемо на плато Шира (3500 м). На плато нас чекає невелика прогулянка з професійними гірськими гідами. Побачити вершину найвищої гори Африки — це рідкість і велика вдача. Але з плато Шира цілком реально побачити не лише пік Ухуру (вершину Кіліманджаро), але і сусідній вулкан Меру і безкраї савани на півдні. Головне, щоб пощастило з погодою! Увечері повертаємося в Моші. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 7

Лушото

День 7, неділя
Переїжджаємо у Лушото – прохолодне зелене містечко, надійно заховане у родючій рівнині серед Західних Узамбарських гір. Лушото знаходиться на висоті близько 1200 метрів в оточенні сосен і евкаліптів упереміш з банановими та іншими тропічними рослинами. Тут на нас чекає чудове повітря і пишні пейзажі, комфортний клімат, древні ліси, багатий тваринний світ і культура яскравого гірського племені самбаа, а також смачні екологічно чисті фермерські продукти. Неспроста Лушото неофіційно звуть «африканською Швейцарією»! Прогуляємося по місту і відвідаємо ферму Іренте, де виробляють сир, масло, джеми, житній хліб. Обід із фермерських продуктів і насолодження видами гір. Ночуємо в готелі в Лушото. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 8

Західні Узамбарські гори

День 8, понеділок
Весь день проведемо у Західних Узамбарських горах. Здійснимо трекінг на оглядовий майданчик Іренте, звідки ми насолодимося захоплюючими видами гір. Цього ж дня нас чекає знайомство з місцевим селищем гірського племені самбаа, занурення у їхнє життя і побут. Ночуємо в готелі в Лушото. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 9

Захід сонця у Східних Узамбарських горах

День 9, вівторок
Переїжджаємо до маєтку Магорото у Східних Узамбарських горах. Фамільний маєток Магорото зовсім нещодавно, лише з 2018 року, став доступний для туризму. Особливість цього місця – велике чисте озеро, оточене горами, пальмами і тропічним лісом, де ми зможемо купатися, пірнати, плавати на плоту і на човні, рибалити. Хто забажає, може покататися на гірських велосипедах (маунтінбайкінг) чи погуляти по лісу. Ввечері поїдемо на оглядовий майданчик однієї з найвищих вершин Східних Узамбара, щоб зустріти захід сонця. Залишок дня пройде біля вогнища з традиційними танцями племені самбаа під африканські барабани. Ніч в кемпі Магорото. Харчування: сніданок, обід, вечеря.
День 10

Спайс-тур та купання у водоспадах

День 10, середа
Зранку ми відвідаємо плантації на схилах гір, де у промислових масштабах вирощують спеції: чорний перець, ваніль, куркуму, кардамон та інші. Після цього прогуляємося по тропічному лісу до водоспадів та скупаємося в них. Ввечері переїжджаємо в Пангані за допомогою паромної переправи через річку Пангані, що впадає в Індійський океан. Поселяємося біля коралового пляжу на березі океану. Харчування: сніданок, обід.
День 11

Релакс на пляжі Пангані

День 11, четвер
Весь день відпочиваємо на пляжі Пангані на території вишуканого лоджу Pangani Cliffs з дивовижної архітектури з унікальними відкритими номерами. Прямо з ліжок зручно милуватися океаном і слухати шум прибою. Пангані – містечко в материковій частині Танзанії, на березі Індійського океану. В залежності від часу доби і припливів, вода в цьому місці змінюється від солоної до прісної. Дивовижний природний феномен! Безлюдний кораловий пляж, величезні скелі, піщана смуга і красиві припливи і відпливи океану - це Пангані! Харчування: сніданок.
День 12

Снорклінг на острові Мазіве

День 12, п'ятниця
Переїжджаємо на сусідній піщаний пляж Ушонго та їдемо до коралового рифа природного морського заповідника «Острів Мазіве». Піщана мілина Мазіве - це місце масового розмноження морських черепах на східноафриканському узбережжі, і місце добре збережених коралових рифів. Тут мешкає близько 400 видів риб і безліч прибережних птахів. На нас чекає красивий сноркелінг, під час якого, при везінні, є шанс зустріти дельфінів, а може й древніх морських черепах. Ночуємо в лоджі на пляжі Ушонго. Харчування: сніданок, вечеря.
День 13

Відпочинок на пляжі Ушонго

День 13, субота
Зранку з'їдемо на глибоководну риболовлю в Індійському океані на професійному катері. Полюємо на велику здобич – серед нашого улову можуть бути дорадо, махі-махі, тунець і навіть марлін. Улов нам приготує обдарований шеф-кухар на вечерю! Залишок дня проведемо в релаксі на пляжі Ушонго. Ушонго – райський піщаний пляж з пальмами і з білим піском, особливістю якого є практично повна відсутність припливів і відпливів. Ночуємо в лоджі на пляжі Ушонго. Харчування: сніданок, вечеря.
День 14

Райський Занзібар

День 14, неділя
Переправляємося на моторному човні на Занзібар (близько 1,5год.). Залишок нашої подорожі проведемо на пляжі Кендва. Кендва – найкращий пляж архіпелагу Занзібар з лагідними бірюзовими хвилями океану, білим кораловим піском, численними розкішними отелями, ресторанами місцевої і європейської кухні, яскравим нічним життям і електронною музикою від діджеїв з усього континенту. Відпочинок за вільною програмою. Можна замовити додаткові екскурсії чи водні види спорту. За бажанням може бути поїздка на гучну пляжну вечірку. Ночівля в готелі на пляжі Кендва. Харчування: сніданок.
День 15

До зустрічі, Африка!

День 15, понеділок
Зранку відпочиваємо на пляжі Кендва. Потім - трансфер в аеропорт Занзібару та відліт додому. Харчування: сніданок.

За що я плачу та скільки?

$2990

Що входить в ціну
 • всі трансфери згідно з планом подорожі
 • внутрішній переліт Занзабір-Аруша
 • сафарі в повнопривідних джипах для сафарі з дахом, що відкидається. Кожному пасажиру гарантується місце біля віконця
 • всі активності згідно з планом подорожі
 • проживання в готелях/лоджах згідно з планом подорожі
 • охолоджена питна вода в джипі під час сафарі
 • більша частина харчування згідно програми
 • усі оплати в національних парках і резервах
 • супровід україно-/російськомовною тур-лідером
 • послуги професійного англомовного гіда-водія на сафарі, та інших англомовних гідів на екскурсіях
 • внески у сільські фонди місцевих племен (1.5% від загальної вартості вашого туру)
 • всі податкові та туристичні збори
 • інформаційна підтримка 24/7 з моменту бронювання до закінчення туру
Що не входить в ціну
 • міжнародний переліт Київ-Занзібар-Київ (від 600$)
 • частина харчування, не включена в програму
 • віза Танзанії (50 $)
 • страхування з покриттям від COVID-19
 • чайові водіям і гідам під час сафарі (до 50 $)

Які умови в'їзду в Танзанію в умовах Covid-19?

По прибуттю в Танзанію потрібно пред'явити результати ПЛР-тест, зробленого не пізніше ніж за 72 год. до прибуття. Тест має бути негативний, англійською мовою.

В аеропорту Занзібару по прильоту проводиться температурний скрінінг.

 

Як ми будемо летіти? Хто купує квитки?

Наша подорож починається і закінчується в аеропорту Занзібару.

Рейси, якими пропонуємо летіти (Катарські авіалінії):

Туди: 5 грудня, неділя:

Київ (KBP) - Доха (DOH): 16:40 - 23:00, QR296

Доха (DOH) - Занзібар (ZNZ): 1:10 - 7:10, QR1351

Назад: 20 грудня, понеділок:

Занзібар (ZNZ) - Доха (DOH): 17:45 - 23:35, QR1352

Доха (DOH) - Київ (KBP): 2:30 - 7:15, QR297

На сьогодні вартість квитка складає від 595$ (з багажем). Квиток треба купувати безпосередньо на сайті Катарських авіаліній: https://www.qatarairways.com/uk-ua/homepage.html

Усі сегменти перельоту треба купувати ОДНИМ квитком.

Ми не надаємо послуг з купівлі міжнародних авіаквитків. Там само, ми не можемо відповідати за зміни, які вносять авіакомпанії в умови перельотів. Але із задоволенням проконсультуємо Вас щодо придбання квитків.

 

Як отримати візу Танзанії?

Віза Танзанії отримується по прильоту в аеропорту і коштує 50$.

Однак, рекомендуємо заздалегідь отримати електронну візу онлайн за посиланням: https://eservices.immigration.go.tz/visa/

Це дозволить нам зекономити час в аеропорту і дасть можливість більше насолодитися Занзібаром.

Чи безпечно в Танзанії?

Танзанія — одна з найбільш туристичних країн Африки. Доходи від туризму складають левову частину надходжень до бюджету, тому влада приділяє багато уваги безпеці та комфорту туристів. Внутрішніх політичних і військових конфліктів, які притаманні більшості африканських країн, в Танзанії немає.

Для уникнення неприємностей не носіть із собою великих сум грошей, не «світіть» гаманцем і дорогим телефоном у людних місцях, та не гуляйте пізно ввечері по закутках. Дотримуйтесь елементарних правил безпеки — і все буде добре.

Що з приводу малярії та інших африканських хвороб?

На Занзібарі та на узбережжі Індійського океану є невеликий ризик малярії. Тому не забувайте під час дощів користуватися репелентом від комарів та завжди опускати москітну сітку, коли лягатимете спати.

Що буде з нашою подорожжю, якщо ви раптово захворієте на Covid-19?

Якщо це відбудеться більш ніж за 15 днів до початку — аванс повертається у повному обсязі за мінусом вартості авіаквитка Занзібар - Аруша. У разі відмови від подорожі менше ніж за 15 днів до її початку аванс не повертається, оскільки ми заздалегідь оплачуємо внутрішні авіаперельоти, лоджі, бронюємо транспорт.

Щоб не переживати, пропоную придбати спеціальний вид страхування “Відміна подорожі”. Детально про нього можна почитати тут: http://andy-travel.com.ua/insurance-travel-cancellation

Яка там буде погода?

З червня до середини березня — найкращий час, щоб відвідати Занзібар та решту Танзанії. Ці місяці найбільш популярні для туризму.

У цей період там триває сухий сезон: погода стабільна та сонячна. Але короткочасні дощі можливі.

Обов'язково прихопіть з собою пару тюбиків крему від засмаги, оскільки сонце тут по-справжньому сильне.

Що одягати і що брати з собою?

Під час сафарі треба розраховувати на температуру від 15 до 30 градусів. Візьміть із собою футболки, толстовку, вітрівку, штани з бавовни або джинси, бриджі, подовжені шорти, шкарпетки.

Вночі (з 5 вечора до 8 ранку) може бути прохолодно, особливо в районі кратера Нгоронгоро. На цей випадок варто мати светр або теплий джемпер.

Для сафарі треба мати зручне взуття, що дихає. Немає потреби брати трекінгові черевики.

Візьміть купальники та шльопанці для пляжного відпочинку.

Варто пам'ятати, що на Занзібар живуть переважно мусульмани, тому під час подорожі островом (крім пляжів) жінкам варто прикривати плечі та коліна.

Не забудьте головний убір, сонцезахисні окуляри, сонцезахисний крем, зволожуючий крем, вологі серветки, гігієнічну помаду.

Пам'ятайте, що у ряді готелів заборонено з'являтися на вечері в шортах. Також в Танзанії заборонено носити одяг кольору «мілітарі».

Детальний чек-лист з усіма речами та медичними препаратами, які необхідно взяти з собою в Танзанію, ми надішлемо за 2 тижні до подорожі.

Скільки грошей треба брати з собою?

Ми максимально включили у вартість всі видатки, і навіть більшу частину харчування, щоб вам було комфортно.

Ось статті додаткових витрат, на які ми просимо звернути увагу:

- віза по прильоту — 50$;

- чайові водіям і гідам — 50$ за всі сафарі (за бажанням). Чайові - це загальноприйнята практика у Танзанії, якщо вам сподобався сервіс і сафарі.

- частина харчування — 200$;

- витрати на сувеніри — 100-200$ (за бажанням);

- додаткові екскурсії (за бажанням).

 

Як забронювати місце в групі?

Для участі в експедиції необхідно внести аванс у еквіваленті 1000$. Решту суми треба взяти з собою.

Ми заздалегідь оплачуємо внутрішні авіаперельоти, лоджі, бронюємо транспорт.

Тому аванс можемо повернути лише за певних умов:

- у разі відмови від подорожі більш ніж за 15 днів до початку — аванс повертається у повному обсязі за мінусом вартості внутрішнього перельоту Занзібар - Аруша;

- у разі відмови від подорожі менше ніж за 15 днів до її початку аванс не повертається.

Хочу поїхати! Що робити далі?

Заповнюйте формочку попередньої завяки на подорож внизу сторінки.

Ми зв’яжимося з Вами і ми обговоримо подробиці подорожі і яким чином можна буде внести аванс.

.