МЕСОПОТАМІЯ і КУРДИСТАН

9 днів в країні, якої не існує

Південно-Східна Туреччина і Північний Ірак

 • 25 червня - 3 липня 2021 р.
 • $1190
 • 10
 • електронна віза Іракського Курдистану

Стань частиною команди пригод!

Щойно ми разом з групою з 9 українських мандрівників вже вдруге повернулися з подорожі Іраку до Іраку та Північної Месопотамії! Як відбувалася наша подорож, ви можете подивитися у моєму Instagram (пости і хайлайти "Ірак", а також почитати відгуки учасників подорожі: Ігоря Скрипки, Світлани БлейчикОлега МалишевськогоОксани МалишевськоїОлега Лопатовського.

Ми були майже першовідкривачами. Ми не знали, чтог нам чекати від завтрашнього дня, чи вдасться нам потрапити в Ірак, чи вразиться він нам. Але тепер з твердістю можна сказати: Іракський Курдистан вартий того, щоб там побувати!

Курди - це одна з найбільших націй у світі, яка не має власної держави. Але вони мають свою власну автономію на півночі Іраку - найбезпечнішого і найрозвинутішого регіону країни. 

Ви зануретесь у життя, культуру та кухню продавніх народів - курдів, ассирійців, єзидів. А ще, побачите палац Саддама Хусейна, біблійну Амадію, звідки прийшли 3 волхви; будете насолоджуватися природними дивами - глибокими гірськими каньйонами та водоспадами. 

Але крім 4 днів в Іраку в нас буде 5 чудових днів у Турецькому Курдистані. Ми проїдемося найяскравишими куточками Верхньої Месопотамії, побачимо найстаріші міста у світі і місця, пов'язані з біблійними героями. На нас чекає інстаграмний Мардін, гора Немрут-Даг з гігантськими статуями, біблійна Урфа - батьківщина Авраама, середньовічний Харран з будинками-вуликами.

Нам потрібно заздалегідь отримати електронну візу Іракського Курдистану у дипломатичному представництві Курдистану у Польщі. Вартість звичайної візи - 70 євро. Ми разом з нашими партнерами з Ербілю допоможемо вам замовити та отримати візу.

Комфорт не обіцяю, але обіцяю позитивні пригоди, які запам'ятаються на все життя!)

Головні враження від подорожі

Програма подорожі по днях

День 1

Привіт, Месопотамія!

День 1, п'ятниця
В обід зустрічаємося в аеропорту міста Мардін. Комфортабельний мікроавтобус доставить вас в бутік-готель, розташований в серці історичного центру Мардіну - найкрасивішого міста Месопотамії. Заселяємося в готель та йдемо гуляти по середньовічних вуличках міста. Ближче до вечора знайдемо ресторан для вечері з панорамним видом на Мардін. А потім підемо проводжати сонце на даху старовинного медресе. Ніч в бутік-готелі в Мардіні.
День 2

Діярбакир та захід сонця на Немрут-Даг

День 2, субота
Снідаємо і виїжджаємо в Діярбакир - неофіційну столицю Турецького Курдистану. З 1981 по 2002 рік Діярбакир був закритим містом, адже був центром опору Туреччині з боку Курдської робочої партії. Ми дослідимо величезну фортецю, міські стіни з 80 баштами, Велику мечеть, християнські храми, середньовічні вулички, східний базар. А ще, побачимо арковий міст через річку Тигр, якому понад 1000 років. Обідати будемо у традиційному ресторані у дворику караван-сараю. Ближче до вечора прибудемо на гору Немрут-Даг, щоб подивитися на захід сонця. На вершині гори - гробниця Антіоха І. Навколо неї розташовані величезні статуї, що нагадують знаменитих істуканів на острові Пасхи. Ночуємо в каравансараї у підніжжя гори Немрут-Даг.
День 3

Біблійний Харран та найстаріший храм світу

День 3, неділя
Зранку виїжджаємо у бік Урфи, щоб подивитися на найстарішу споруду у світі - храмовий комплекс Гебеклі-Тепе. Уявіть, що йому 12 тисяч років! Далі їдемо на південь - в одне з найстаріших міст у світі - Харран. Він неодноразово згадується у Старому Завіті - у найстарішій книзі Біблії - Буття. Тут оселився Террах, батько Авраама, після того, як вони покинули Урфу. Звідси ж походив біблійний персонаж Лаван - брат Ребекки, дружини біблейського Ісаака. Старі будиночки Харрана побудовані у формі вуликів і нагадують традиційні помашкання африканських племен. Вони стоять вже декілька тисяч років і були зведені з матеріалу саман - невипаленої цегли з суміші глини, соломи і піску. В них було прохолодно навіть під час жорстокої літньої спеки. Крім того, в Харрані ми побачимо залишки найстарішого у світі університету, будинок Авраама, криницю Якова та римську фортецю. Ввечері вечеряємо у найкращому ресторані Месопотамії в Урфі. Ночуємо у бутік-готелі, розташований у старовинному палаці напроти місця народження Авраама.
День 4

Урфа та Мардін

День 4, понеділок
Зранку йдемо гуляти по Урфі. Відвідаємо старе місто, давню фортецю, величні мечеті та став зі священними коропами і мечеттю Халіль-Раман. Саме тут знаходиться печера, де народився Авраам. Після обіду прибудемо в Мардін. Мардін - це лабіринти вузьких вуличок і сходів. Тут неможливо проїхати машиною, адже місто розташоване на схилі гори, а його вулиці - це переважно сходи та вузькі проходи. В місті багато християнських храмів, монастирів, медресе, а над самим містом на горі височіє фортеця. Будемо до темряви гуляти вуличками Мардіну та оглядати найцікавіші пам'ятки міста. Ніч в бутік-готелі в Мардіні.
День 5

Дейрулзафаран і Дара

День 5, вівторок
Зранку і до обіду - вільний час у Мардіні. Можна відпочити, самостійно прогулятися по місту, купити ассирійське вино і солодощі. Після обіду заїдемо в один з найвідоміших, найстаріших та найбільших ассирійських монастирів у Месопотамії - Дейрулзафаран. А після обіду - відвідаємо раннєвізантійське місто Дара. Нещодавно там розкопали римську цистерну, яка вражає ще більше, ніж знамениті стамбульські цистерни. Повертаємося в Мардін, вечеряємо та їдемо на автовокзал. Виїжджаємо нічним комфортабельним автобусом в Ербіль. Вночі перетинаємо турецько-іракський кордон і здаємо ПЛР-тест при в'їзді в Ірак.
День 6

Ербіль - столиця Іракського Курдистану

День 6, середа
Зранку на автовокзалі вас зустріне гід з мікроавтобусом. Ви заселитесь в готель, відпочинете і поїдете досліджувати Ербіль. Ербіль - комфортне і розвинуте місто, де ідеально поєдналися сучасність та минуле. Спочатку відвідаєте величезну мечеть Джаліль-Хаят. Зовні вона нагадує святині Самарканду, і інтер'єр нагадує шиїтські мечеті Ірану. Ви побуваєте в цитаделі в центрі міста, де вже 6000 років безперервно живуть люди. Завітаєте на традиційний східний базар, відвідаєте парки у стилі східних персидських садів з давніми спорудами і сучасною парковою архітектурою. А ввечері поїдете знайомитися з сучасною частиною Ербіля і завітаєте в один з барів. Ніч в 4-зірковому готелі в центрі Ербілю.
День 7

Єзиди, Амедія та палац Хусейна

День 7, четвер
Зранку комфортабельний мікроавтобус з водієм забере нас з готелю, щоб 2 дні повозити найцікавішими місцями Іракського Курдистану. Перша зупинка - містечко Лаліш, де проживають єзиди. Єзиди - це окремий етнос, який сповідує свою релігію - єзидизм. В останні роки вони пережили справжній геноцид: спочатку з боку Саддама Хусейна, а потім - з боку ІДІЛ. Ми поспілкуємося з єзидами, прогуляємося містечком і відвідаємо їхній головний храм. Далі їдемо в Амедію - давнє місто, засноване ще у ІІІ тисячолітті до нашої ери. Місто розташовано на плато розміром 1000 на 500 метрів на вершині високого пагорба. Спочатку ми подивимося на нього з сусідньої гори, а потім увійдемо туди через єдиний вхід, щоб прогулятися вузькими тисячолітніми вуличками. До речі, саме з Амедії походять 3 біблейські волхви, які принесли дари новонародженому Ісусу у Віфлеєм. По дорозі в Ербіль подивимося один з палаців іракського диктатора Саддама Хусейна. Ніч в 4-зірковому готелі в центрі Ербілю.
День 8

Каньйон Равандуз та водоспади

День 8, п'ятниця
Ми прямуємо на південний схід у бік гір Загрос дуже мальовничою гірською дорогою, яку ще у 30-х роках минулого століття збудував британський офіцер Гамільтон. По дорозі ми побачимо давню фортецю та каскади водоспадів Гелі Алі Баг та Бехаль. До речі, перший з них зображений на іракських купюрах. Наша головна мета - це нереально глибокий і мальовничий каньйон біля містечка Равандуз. Це - круті природні кам'яні стіни висотою декілька сотень метрів, між якими тече гірська річка і проходить дорога. Ви зупинитесь на декількох оглядових майданчиках з проголомшливим видом. Після обіду покатамося по горах на атракціоні на кшталт американських гірок. А потім піднімемся на фуникулері на гору Конак, щоб побачити найвищі гори Іраку на кордоні з Іраном і Туреччиною. Ніч на резорті в горах Загрос.
День 9

Відпочинок і повернення додому

День 9, субота
До обіду відпочиваємо і насолоджуємося гірським повітрям та краєвидами. Обідаємо в курортному містечку Шаклава і їдемо в аеропорт Ербіля.

Де ми будемо жити?

Всі готелі розташовані в історичних центрах міст у безспосередній близькості до визначних пам'яток.

Подорож передбачає 2-місне розміщення у номерах твін (два окремих ліжка).

Сніданки включені.

Gazi Konagi Butik Hotel у місті Мардін

Бутік-готель у традиційному східному стилі розташований у старому місті на головній вулиці.

 

Hotel Euphrat Nemrut у селі Карадут

Готель розташований неподалік від гори Немрут-Даг в мальовничій ущелині посеред гір.

Narlı Ev Butik Otel в місті Шанлиурфа

Бутік-готель розташований у старому місті поряд з місцем, де народився Пророк Авраам. 

Сайт готелю: https://narlievbutikotel.com/

White Platinum Hotel в місті Ербіль

4-зірковий готель розташований в історичному центрі Ербіля.

 

За що я плачу та скільки?

$1190

Що входить в ціну
 • проживання (8 ночей) в готелях 3-4 зірки (двомісне розміщення)
 • сніданки в готелях
 • трансфери з аеропортів і в аеропорти
 • мікроавтобуси з водієм для переїздів за маршрутом
 • міжнародний переїзд автобусом Мардін - Ербіль
 • вхідні квитки
 • супроводження турлідера протягом всього маршруту
Що не входить в ціну
 • міжнародний переліт Київ - Анкара - Мардін і Ербіль- Анкара - Київ (зараз коштує 296$)
 • харчування (крім сніданків)
 • віза Іракського Курдистану (70 євро)
 • ПЛР-тест на турецько-іракському кордоні (35$) + ПЛР-тест при поверненні через Туреччину (35$)

Ти ще не встиг запитати — а відповідь вже є тут!

Які міжнародні квитки брати

Подорож починається в Мардіні (Туреччина), а закінчується в Ербілі (Ірак). Рейси, якими пропоную летіти:

- туди:

Київ - Анкара, 25 червня, 3:25 - 5:25, Turkish Airlines, TK7869 

Анкара - Мардін, 25 червня, 11:35 - 13:00, Turkish Airlines, TK7046 

- назад:

Ербіль - Анкара, 3 липня, 18:30 - 20:35, Pegasus Airlines, PC1705

Анкара - Київ, 4 липня, 0:05 - 2:15, Pegasus Airlines, PC1722

Квитки треба брати ОКРЕМИМИ СЕГМЕНТАМИ на сайтах авіакомпаній:

- Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com

- Pegasus Airlines: https://www.flypgs.com/ru

 

Які умови в'їзду в Туреччину і Ірак у умовах Covid-19?

1. Для в'їзду в Туреччину необхідно надати ПЛР-тест, зроблений пізніше ніж за 72 год. або ж антиген-тест, зроблений не пізніше ніж на 48 год. до прибуття в Туреччину Тест має бути НЕГАТИВНИЙ, англійською мовою з ім'ям і прізвищем, вказаним як в закордонному паспорті.

2. Перед поїздкою необхідно заповнити Форму для в’їзду до Туреччини: https://register.health.gov.tr/

Форма повинна бути заповнена за 72 години до виліту з України. Після заповнення форму необхідно роздрукувати та пред'явити при реєстрації на рейс разом з ПЛР-тестом. Візуальна інструкція щодо заповнення форми розміщена тут (буде оновлюватися): https://docs.google.com/document/d/1mnmonRXfp-78sk56Tc27FNhtbcjpWOkNSNrYiejbas4/edit?usp=sharing

3. ПЛР-тест зроблять при в'їзді в Іракський Курдистан. Він коштує 35 долларів. 

4. Для повернення з Іраку через Туреччину також потрібно зробити ПЛР-тест в Ербілі (35 доларів)

Чи потрібні візи?

Для відвідання Туреччини віза українцям не потрібна.

Але потрібно заздалегідь отримати електронну візу Іракського Курдистану у дипломатичному представництві Курдистану у Польщі. Для цього потрібно написати лист на пошту консульства: poland@gov.krd, написавши про намір відвідати Курдистан. Вони надішлють анкету, яку треба заповнити. І реквізити для оплати консульського збору - 70 євро.

Візу роблять до 5 робочих днів і присилають на електронну пошту.

За потреби я надам практичну допомогу в оформленні візи.

Чи безпечно в Іракському Курдистані?

Курдистан - найрозвинутіша і найбезпечніша частина Іраку. Бойових дій там не було навіть під час останньої Іракської війни.

Чи потрібні якісь щеплення?

Щеплення не потрібні

Чи не пропадуть квитки на літак, якщо раптом я захворію на COVID-19?

Turkish Airlines (безкоштовно) та Pegasus Airlines (за невелику плату) дозволяють змінювати дати та маршрути подорожі за добу до виліту на рік вперед.

Яка там буде погода?

Наприкінці червня на півдні Туреччини та на півночі Іраку буде достатньо спекотно. Середня денна температура вдень - від 30 до 40 градусів. Дощі малоймовірні.

Але вночі може бути прохолодно. Обов'язково візьміть з собою светр і легку куртку для підйома на гору Немрут-Даг.

Не забудьте з собою тюбік крему від засмаги!

Чи потрібна страховка?

Так, страховий поліс повинен покривати лікування COVID-19.

Що ми будемо їсти?

Сніданки у готелях включені у вартість.
В обід, як правило, будемо перекусувати швидким харчуванням і фруктами, на вечерю - ходити в ресторани місцевої кухні.

Як мені забронювати місце в групі?

Для цього треба заповнити формочку внизу сторінки. Я зв'яжусь з Вами і ми детальніше обговоримо усі моменти, які стосуються подорожі.

За Вами закріплюється місце в групі при внесенні авансу в сумі у гривнях, еквівалентній 300$ за курсом Приватбанку.

 

Аванс вноситься на рахунок ФОП Бондаренко Андрій Євгенович на реквізитами: 

Установа банку: ПриватБанк

МФО банку: 305299

Отримувач платежу БОНДАРЕНКО АНДРІЙ ЄВГЕНОВИЧ

IBAN: UA813206490000026003052764587

Рахунок отримувача: 26003052764587

Валюта карти: UAH

РНОКПП отримувача: 2794509650

Призначення платежу: аванс за подорож в Месопотамію

 

.