КАЗАХСТАН

Етно-експедиція передгір'ями Тянь-Шаню

 • 1 - 9 серпня 2021 р.
 • $1490
 • 12 мандрівників
 • віза не потрібна

Стань частиною команди пригод!

Такого не робив ще ніхто! Перша група українців поїде в експедицію нетуристичним Казахстаном, щоб зануритися у звичайне життя казахів, пожити в юртах та казахських родинах, відвідати дивовижні каньйони та бірюзові гірські озера, поїздити по пустелі та безкрайніх степах, подивитися на вершини Тань-Шаню та Заілійського Алатау.

 

Все харчування протягом 9 днів вже включено у вартість! Майже всюди це буде традиційна казахська і уйгурська їжа, приготована спеціально для нас.

 

Комфорт не обіцяю. Лише одна з восьми ночей в нас буде у 4-зірковому готелі. Все інше - ночівлі з юртах, казахських сім’ях та у гостьових будиночках на природі.

 

Приготуй себе до емоційного вибуху, а камеру — для крутих кадрів!

Бо у цій подорожі ми:

Невеликий екскурс в майбутню подорож:

День 1

Занурення у казахську культуру в етнічному аулі

День 1, неділя
Рано зранку зустрічаємося в аеропорту міста Алмати. Снідаємо в кафе та вирушаємо на схід від Алмати у Новокам'яну ущелину у передгір'ях Заілійського Алатау (35 км). Там розташована база відпочинку «Гунни», яка зроблена у стилі етнічного казахського гірського аулу. У воріт аулу нас зустрінуть двоє вершників, дівчата в національних костюмах та проведуть “Шашу” - обряд зустрічі гостей. Заселяємося в юрті і відпочиваємо до обіду. Після обіду стравами національної кухні ми зануримося у побут кочівників та познайомимося із звичаями казахського народу. Нам покажуть, як облаштована юрта, продемонструють традиційні кінські ігри - боротьбу на конях та “погоню за дівчиною”, проведуть майстер-клас з приготування національного блюда баурсак. Ми візьмемо участь у обрядах “сирга салу” (приготування нареченої до весілля), “бесикке салу” (покладання немовля у колиску). Нам покажуть народні танці, покатають на алтибакані (казахській гойдалці) та нагодують смачною казахською вечерею. Ночівля в юрті на території ентоаулу Гунни.
День 2

Гірські озера Каїнди і Кольсаї

День 2, понеділок
Снідаємо в етноаулі, сідаємо на мінівени з високою прохідністю та вирушаємо на схід (268 км) в Кунгейський Алатау - один з хребтів Північного Тань-Шаня. У вузькій ущелині в оточені соснових лісів на висоті 2000 метрів розташоване озеро Каїнди (“Березове озеро”). Озеро утворилося у 1911 році внаслідок сильного землетрусу. Вода заповнила ущелину, але не знищила ялини, крони яких і досі стирчать з озера. Вони разом з бірюзовою водою озера створюють фантастичний пейзаж. Насолодившись видами озера, їдемо у поселення Сати на обід до гостьового будинку. А після обіду знову їдемо в гори. Ми відвідаємо Кольсайське озеро, як розташовано на кордоні ялинового лісу та альпійських лугів. Озеро має темно-синій колір і наповнене льодовиковою водою. Навколо озера живуть марали, гірські козли, вовки, ведмеді і навіть снігові барси. Ми зможемо на місці орендувати човен, щоб поплавати по водній гладі. Ввечері поселяємося у гостьовому будиночку в селі Сати, якій належить казахській родині. Дівчина у національному костюмі зіграє для нас на домбрі та станцює національний танець. Ми повечеряємо біля багаття та подивимося на зіркове небо.
День 3

Долина Шалкодесу та засніжені вершини Тянь-Шаня

День 3, вівторок
Після раннього сніданку в Сати виїжджаємо далі на схід у Шалкодесу (175 км). Широка долина річки Шалкодусу вважається центром кочового тваринництва Південного Казахстану. Сюди влітку на жайляу (літні пасовища) чабани женуть худобу. Тут пасуться кози, вівці, коні та утворюється справжній аул з юртами. Пообідавши на природі, перетинаємо гірський хребет Кетмень і опиняємося на соленом гірському озері Тузколь. Концентрація солі тут досягає рівня Мертвого моря. Тут ми спробуємо помилуватися мальовничою панорамою на хребти Центрального Тянь-Шаню з найвищою вершиною Казахстану піком Хан-Тенгрі (7010 м) і величним піком Перемога (7439 м). Головне, щоб пощастило з погодою! Ввечері приїдемо у каньйон Темерлік (120 км). Заселяємося у гостьові будиночки, смажимо шашлик та паримося у лазні.
День 4

Чаринський каньйон

День 4, середа
Сьогоднішній день присвятимо must-see всього Казахстану - Чаринському каньйону. Ми дослідимо найкрасивіше місце каньйону - Долину Замків. Це - інтригуючі скелі з червоного пісковика, створені часом і вітром. Висота вертикальних стін - від 150 до 300 метрів, а їх форми такі різні! Деякі з них схожі на скам'янілих динозаврів, інші - на голови гігантських чарівників. Тут вам і фантастичні вежі, і небесні мости та інші неймовірні фігури різних кольорів! Обов'язково спустимося в каньйон, пообідаємо на березі гірської річки Чарин. А після обіду дослідимо Місячний каньйон, який являє собою гірські глиняні лабіринти. Також побуваємо на оглядових майданчиках каньйонів Бестомак та Темерлик. Ночуємо у комфортному будинку відпочинку в Чунджі (50 км). Буде можливість відпочити та покупатися в термальних джерелах.
День 5

Мечеть-пагода і Тигрові гори

День 5, четвер
З ранку нікуди не поспішаємо, снідаємо, купаємося і виїжджаємо в Жаркент (93 км). Ми оглянемо дерев’яну мечеть-пагоду, збудовану без єдиного цвяха. Вона захоплює своєю архітектурою: яскраві візерунки даху і вежі, стіни, прикрашені національними орнаментами культур різних народів, ажурне різьблення і квіткові малюнки. В Жаркенті ми відвідаємо місцевий ринок і скуштуємо національне блюдо уйгурської кухні - лагман. Після обіду виїжджаємо у напрямку національного парку Алтин-Емель (120 км). По дорозі відвідаємо різнокольорові Тигрові Гори. Вечеряємо і ночуємо у гостьовому будинку в селі Басши.
День 6

Національний парк Алтин-Емель

День 6, п'ятниця
Снідаємо та їдемо досліджувати гори Актау і Катутау у національному парку Алтин-Емель. Величезні конічні гори Актау нагадують єгипетські піраміди і являють собою чарівну сцену різноманітних форм і кольорів. Серед цього марсіанського ландшафту у результаті розкопок були виявлені численні останки стародавніх тварин: носорогов, крокодилов, черепах. Ми погуляємо серед вулканічних гір Катутау, щоб побачити скелі незвичайних форм, створених вітром. Обідаємо у селі Басши і їдемо дивитися найінстаграмнішу локацію Південного Казахстану - Співаючий Бархан. Бархан з дрібного чистого білого пісочку має висоту 150 метрів. Коли дує вітер, він починає “співати”. Його звуки іноді нагадують органну музику, а іноді - барабан. З бархану відкривається чудова панорама навколишніх гір та долини річки Ілі. Вечеряємо і ночуємо у гостьовому будинку в селі Басши.
День 7

Захід сонця на Кок-Тебе

День 7, субота
Зранку, поснідавши, виїжджаємо в бік Алмати (250 км). По дорозі обідаємо у “казахському Лас-Вегасі” - в місті Капчагай на березі Капчагайського водосховища. Заселяємося в готель в центрі Алмати і здаємо ПЛР-тест, який нам буде потрібний для перельоту назад. Ввечері їдемо на вершину Кок-Тобе, щоб подивитися на захід сонця с видом на Алмати. Ночуємо в 4-зірковому готелі в центрі Алмати.
День 8

Полювання з яструбом, соколом і беркутом

День 8, неділя
Після сніданку їдемо у табір в околицях Алмати, щоб взяти участь у традиційному казахському полюванні з хижими птахами. Цьому виду полювання - вже понад 3000 років, воно є частиною традицій кочових казахів. Мисливець, якого називають беркутчі, виїжджає з соколом у поле. Він знімає з голови птиці клобук і відпускає її. Птах злітає, бачить здобичу і атакує. Потім кружляє поруч, поки мисливець не покличе його її до себе. Беркутчі розповість про соколине полювання, дасть приміряти спеціальну рукавичку і навіть потримати на ній птаха, щоб відчути його силу та уявити себе мисливцем. І, звичайно ж, покаже вміння птахів під час полювання. Обідаємо і вечеряємо під час полювання блюдами національної кухні. Ночуємо в юрті.
День 9

До нових зустрічей, Казахстан!

День 9, понеділок
Снідаємо і виїжджаємо в Алмати. В нас буде трохи вільного часу, що прогулятися містом та купити сувеніри. Після обіду - трансфер в аеропорт та повернення до Києва.

Де ми будемо жити?

Приготуйся до занурення у життя кочівників!

Лише одна з восьми ночей в нас буде у 4-зірковому готелі. Все інше - ночівлі з юртах, казахських сім’ях та у гостьових будиночках на природі. Але всі наші помешкання будуть зі зручностями всередині.

Юрта в етнічному аулі Гунни

Гостьовий будинок казахської родини в селі Сати

Гостьовий будинок у каньйоні Темерлік

База відпочинку на термальних джерелах в Чунджі

Гостьовий будинок в селі Басши

Готель Renion Park**** в Алмати

Юрта на соколиному полюванні

Вартість участі в експедиції

$1490

Що входить в ціну
 • проживання (8 ночей) в готелях, юртах та гостьових будинках
 • 3-разове харчування протягом всього маршруту;
 • оренда мікроавтобусів та мінівенів-позашляховиків з водіями;
 • квитки і перміти в усіх національних парках, заповідниках та визначних пам'ятках;
 • усі культурні програми;
 • соколине полювання;
 • супроводження турлідера.
Що не входить в ціну
 • міжнародний переліт Київ - Алмати - Київ (близько 400$);
 • ПЛР-тест;
 • страховка з покриттям лікування від Covid-19.

Ти ще не встиг запитати — а відповідь вже є тут!

Які умови в'їзду в Казахстан в умовах Covid-19?

Для в'їзду в країну необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не раніше 3 доби до прибуття в Казахстан.

Чи потрібні щеплення?

Не потрібні

Як ми будемо летіти? Хто купує квитки?

Наша подорож починається і закінчується в Алмати. Я рекомендую летіти рейсом Air Astana. Це - одна з найкращих і найкомфортніших авіакомпаній Азії, яка здійснює прямі рейси з Києва.

Рейси, якими я пропоную летіти:

Туди: 31 липня, субота
Київ (KBP) - Алмати (ALA): 22:05 - 5:55, KC202

Назад: 9 серпня, понеділок
Алмати (ALA) - Київ (KBP): 17:45 - 22:05, KC995/KC103 (з короткою стиковкою в Нур-Султані).

На сьогодні вартість квитка складає 404$.

Квиток треба купувати безпосередньо на сайті Air Astana: https://airastana.com/global/ru-ru
Усі сегменти перельоту треба купувати ОДНИМ квитком.

Я не надаю послуг з купівлі міжнародних авіаквитків. Там само, я не можу відповідати за зміни, які вносять авіакомпанії в умови перельотів. Але я із задоволенням проконсультую Вас щодо придбання квитків.

Якщо Ви купите варіант перельоту, вказаний мною вище, то ми будемо летіти з Києва в Алмати разом!

Як забронювати місце в групі?

Для участі в експедиції необхідно перерахувати аванс у розмірі 700$. Решту суми необхідно взяти з собою.

Ми заздалегідь оплачуємо проживання та бронюємо транспорт, оскільки подорож буде здійснюватися у високий сезон. Тому аванс можемо повернути лише за певних умов:

У разі відмови від подорожі більш ніж за 15 днів до початку — аванс повертається у повному обсязі. При відмові від подорожі менше ніж за 15 днів до її початку аванс не повертається, оскільки на той час його буде перераховано для оплати послуг в Казахстані.

.