ЕФІОПІЯ

Експедиція-розвідка в серце Африки

Племена долини Омо, вулкани пустелі Данакіль, храми Лалібели, середньовічний Харер, годування гієн, ефіопська кухня

 • 7 – 20 листопада 2021 р.
 • $3790
 • 10 мандрівників
 • віза онлайн

Стань частиною команди пригод!

Ми вирушаємо на 2 тижні в тур-розвідку в африканську Ефіопію в супроводі досвідченого мандрівника, який побував в 62 країнах світу.  Почнемо з етнографічної експедиції на півдні країни в долині Омо, де познайомимося з життям племен, які носять тарілку в нижній губі, розфарбовують тіла шрамами і ведуть первісний спосіб життя.

Нам доведеться випробувати себе на витривалість у найспеконтішому місці планети - пустелі Данакиль серед вулканів і гарячих озер.  А ще побуваємо там, куди туристів з наших країн ще не возили: в священному місті Харер, де гулятимемо вуличками зі середньовічними різнокольоровими будиночками і годуватимемо гієн.

Приготуй себе до емоційного вибуху, а камеру — для крутих кадрів!

Бо в цій подорожі ми:

Невеликий екскурс в майбутню подорож:

День 1

Знайомство з Аддіс-Абебою

День 1, неділя
Прилітаємо в Аддіс-Абеби рано вранці і поселяється в 4-зірковий готель в 10 хвилинах їзди від аеропорту. До обіду ми відпочиваємо після нічного перельоту, а потім знайомимося зі столицею Ефіопії. Покатаємося вулицями Аддіс-Абеби, якими дорогі авто їздять поруч з розбитими жигулями, а новітні висотки контрастують з африканським трешем. У Національному музеї Ефіопії побачимо останки Люсі - стародавньої людини-австралопітека, яка жила 3 ​​млн. років тому. Потім побуває в кафедральному соборі св. Трійці - національній святині, де у великих гранітних гробницях спочиває родина останнього імператора Хайле Селассіє. І звичайно ж на нас чекає кавова церемонія в старій атмосферної кав'ярні. Адже Ефіопія - країна кави! Вечір-знайомство пройде в ресторані традиційної ефіопської кухні. Ніч в готелі в Аддіс-Абебі.
День 2

Початок етно-експедиції на південь: плем'я Дорзе

День 2, понеділок
Висипаємося, снідаємо та їдемо в аеропорт. Летимо в місто Арба-Минч, звідки починається наша етнографічна експедиція півднем Ефіопії. Починаємо знайомство з африканськими племенами з людьми народності дорзе. Плем'я живе на горі Ченча над озером Чамо. Високі солом'яні будинки жителів зроблені у формі бджолиного вулика. Дорзе - професійні ткачі. Відвідаємо їхні будинки, де створюються шедеври з бавовни і листя банана. Ніч в готелі в місті Арба-Минч.
День 3

Крокодили і бегемоти озера Чамо, племена консо і хамер

День 3, вівторок
Вранці поплаваем озером Чамо. Місцевих крокодилів вважають найбільшими в Африці: вони досягають довжини в 6 метрів. В озері також живуть бегемоти, пелікани і багато видів птахів. Після цього на комфортабельному мікроавтобусі прямуємо в долину Омо, де живуть найекзотичніші племена в Африці. Нам належить проїхати 282 кілометри через савани Великої Рифтової долини. По дорозі зупинимося в селі племені консо. Плантації з терасами, традиції і культура Консо - об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це не дивно, адже консо - одні з перших африканських племен, які освоїли сільське господарство. А ще консо виготовляють з дерева дивовижні скульптури і маски. Ближче до вечора приїдемо в поселення Турми, де і зупинимося на ночівлю на 2 ночі. Перед ночівлею заїдемо в гості до найкрасивішого племені півдня Ефіопії - Хамер. Дівчат племені хамер легко дізнатися по глиняним дредам, які вони сплітають волосся. Представники племен прикрашають тіла шрамами і носять багато прикрас з різнокольорових бус. Якщо пощастить, то потрапимо на церемонію Bull Jumping. Це - традиційний обряд Хамер, через який проходить кожен хлопчик. Він стає чоловіком тільки після того, як голим пробіжить по спинах збудованих в ряд биків. Ніч в лодже в Турми.
День 4

Плем'я каро і місцевий колоритний ринок

День 4, середа
Сьогодні познайомимося з племенем каро. Люди цього племені розфарбовують тіла крейдою і шрамами. Каро живуть на березі річки Омо. З високого берега села відкривається чудовий вид на долину Омо. Після обіду поїдемо на ринок Кей Афер. Це місце, куди з'їжджаються представники племен долини річки Омо. Для них похід на ринок - справжнє свято. Сюди приїздиш, ніби на карнавал. Настільки яскравий і самобутній їхній одяг і прикраси! Ніч в лодже в Турми.
День 5

Племена дассенеч і арі

День 5, четвер
З ранку вирушаємо в село Оморате на березі річки Омо. Там сідаємо в дерев'яний човен і переправляємося на інший берег Омо. Нас чекає зустріч з племенем дассенеч. Це - бідне і дике плем'я долини. Так, до моменту обрізання чоловіки племені звуть своїх жінок «дикими тваринами». Після обіду їдемо в Джинку - єдине поселення регіону, який можна назвати містом. Біля Джинки зустрінемося з представниками племені арі. Якщо дассенеч досі живуть у кам'яному столітті, то арі - сучасніше і цивілізованіше плем'я. Одяг у них близький до європейського. Арі не лише вирощують зернові культури і збирають коренеплоди, а й продають каву, кардамон, овочі і фрукти в великих кількостях. Ніч в готелі в Джинці.
День 6

Плем'я Мурсі

День 6, п`ятниця
У цей день відвідаємо плем'я - візитну картку долини Омо - Мурсі. По дорозі проїдемо через Національний парк Маго, де крім гористих зелених ефіопських пейзажів постараємося побачити африканських тварин. Мурсі - найвідоміше і найбільш фотографоване плем'я на півдні Ефіопії. Жінки племені носять в нижній губі величезні тарілки. В обід летимо з аеропорту Джинка в місто Діре-Дауа з пересадкою в Аддіс-Абебі. З Діра-Дауа переїжджаємо на комфортабельному мікроавтобусі в Харер (55 км) Ніч в гестхаузе в Харері.
День 7

Середньовічний Харер і годування гієн

День 7, субота
Весь день проведемо в стародавньому місті, який вважається четвертим священним містом ісламу - після Мекки, Медіни і Єрусалиму. Місто укріплене середньовічними стінами. Увійдемо до нього через стародавні ворота, погуляємо по вузьких провулках з різнокольоровими глинобитними будинками, зайдемо в мечеті і традиційні домівки. Увечері на нас чекає унікальний досвід годування гієн на околиці Хареру. Ті, хто сміливіший, погодують диких тварин з палиці з рота. Ніч в гестхаузе в Харері.
День 8

Лалібела - африканський Єрусалим

День 8, неділя
Рано вранці - трансфер в аеропорт Діра-Дауа і переліт в Лалібелу через Аддіс-Абебу. Проведемо 2 ночі в місті з монолітних церков, видовбаних у скелях. Жителі Лалібели - християни ефіопської православної церкви. Побачимо 12 храмів 12-13 століть і знамениту церкву св. Георгія у формі правильного хреста. Ніч в готелі в Лалібелі.
День 9

Навколо Лалібели

День 9, понеділок
З ранку продовжимо огляд скельних храмів Лалібели. Після цього відвідаємо церкви і монастирі навколо. Побачимо церкву Yemrehana, яка навіть старше самої Лалібели. Храм облаштований всередині печери. А ще заїдемо в монастир Asheten Maryam, який стоїть на висоті 3150 метрів. Його головна церква обладнана в щілини скелі. Ніч в готелі в Лалібелі.
День 10

Переїзд в Мекеле

День 10, вівторок
Цього дня нашій групі належить подолати 320-кілометровий переїзд з Лалібели в Мекеле на комфортабельному мікроавтобусі. Але нудьгувати не доведеться: пейзажі гірської Ефіопії заворожують. По дорозі будемо розглядати місцеві села і зупинимося в якомусь із них, щоб пообідати і поспілкуватися з місцевими жителями. Увечері відпочиваємо в готелі і набираємося сил: попереду - найскладнішіі дні. Ніч в готелі в Мекеле.
День 11

Початок експедиції в Данакіль і вулкан Ерта-Але

День 11, середа
Починаємо нашу 3-денну експедицію пустелею Данакиль. Це - найбільш спекотне і непривітне місце на планеті, що лежить на 125 метрах нижче рівня моря. Їхати будемо на джипах (3 людини в джипі) в супроводі воєнізованої охорони: регіон Афар на кордоні з Еритреєю досі неспокійний. 7 годин будемо добиратися в маленьке поселення Додом (250 км). Коли спека спаде, завантажимо наші речі на верблюдів і піднімемося на вулкан Ерта-Але (3 години ходьби). Підійдемо до кромки кратера з киплячою лавою і заглянемо в серці вулкана. На нас чекає вечеря і ночівля під відкритим небом біля кратера.
День 12

Соляні озера Данакіля

День 12, четвер
Рано вранці ще раз пройдемося до кратера вулкана і до настання спеки спустимося в Додом. Проїдемося 80 кілометрів на південь до озера Афдера. Це фотогенічне і нереально солоне озеро, в якому ми скупаємося. А сіль з тіла будемо змивати в гарячих джерелах на березі озера. Після обіду - черговий переїзд джипами на північ пустелі Данакиль (близько 200 км). Постараємося побачити каравани верблюдів на заході сонця. Ніч в таборі в Хамеделе.
День 13

Вулкан Даллол

День 13, п`ятниця
Вранці, поки не настала 50-градусна спека, їдемо на вулкан Даллол. Це - топове фотогенічне місце в Данакілі, яке блищить різними кольорами: жовтим, червоним, зеленим. Але ця краса навколо нас - смертельно отруйна. Отримаємо задоволення видами на сірчані озера і кам'яні соляні гриби. А після цього поїдемо на озеро Ассаль дивитися, як місцевий народ афар у важких умовах видобуває сіль і вантажить її на верблюдів. У другій половині дня повертаємося на джипах в Мекеле (180 км) і летимо вечірнім рейсом до Аддіс-Абеби. Ніч в готелі в Аддіс-Абебі.
День 14

Гастро-тур по ефіопській кухні

День 14, субота
Останній день в Ефіопії перетворимо в свято ефіопської їжі. День розпочнеться з традиційної кавової церемонії. Протягом дня відвідаємо ресторани ефіопської кухні, спробуємо вегетаріанські страви, страви з яловичини і риби. Будемо пити свіжі соки і місцеве пиво. В кінці дня - прощальна вечеря і підведення підсумків експедиції. Трансфер в аеропорт і відліт додому пізно ввечері.

Де ми будемо жити?

Ми будемо жити, в основному, в комфортних готелях і лоджах. Але нас чекає одна ніч під відкритим небом біля кратера вулкана Ерта-Алі і ще одна ніч - в таборі в пустелі.

Готель "Azzaman"

Haile Resort

Emerald Lodge

Lalibela Lodge

Кемпінг "Danakil"

За що я плачу та скільки?

$3790

Що входить в ціну
 • всі 6 перельотів всередині країни
 • всі проживання в готелях і лоджах (двомісне розміщення)
 • сніданки в готелях і лоджах, повний пансіон під час експедиції по пустелі Данакиль
 • всі трансфери з аеропортів і в аеропорти
 • всі переміщення по країні на комфортабельних мікроавтобусах з кондиціонерами
 • переміщення на джипах під час експедиції в пустелю Данакиль
 • супровід збройної охорони під час експедиції в Данакиль
 • всі екскурсії
 • всі вхідні квитки в пам'ятки і національні парки протягом подорожі
 • супровід англомовних гідів на всьому протязі маршруту
 • плата за відвідування племен
Що не входить в ціну
 • міжнародний переліт в Аддіс-Абебу і назад (від 900 $)
 • віза Ефіопії (50$)
 • страхування
 • обіди та вечері (від 20$ в день)
 • плата за витрати на фотозйомку племен (за бажанням)
 • чайові водіям і гідам (за бажанням)

Прилетіти до Аддіс-Абеби необхідно рейсом Ethiopian Airlines. Як правило, рейси зі стиковками в європейських аеропортах прилітають в столицю Ефіопії рано вранці.

Візу Ефіопії можна оформити онлайн на сайті: https://www.evisa.gov.et

Забронювати!

Чи підійде мені ця подорож?

Ця експедиція не для всіх. Вона підходить фізично здоровим і витривалим людям.
Нам належить провести три дні у найспекотнішому місці планети - пустелі Данакіль, де температура вдень може досягати 50 градусів.
У нас в програмі також 3-годинний трекінг на вулкан Ерта-Але по темряві з ліхтариками.
На нас чекає 6 внутрішніх перельотів і кілька тривалих переїздів на мікроавтобусах і джипах.

Як летіти і куди прилітати?
Ми зустрічаємося зранку 10 січня в аеропорту Аддіс-Абеби. 
Прилетіти до Аддіс-Абеби необхідно рейсом Ethiopian Airlines. Як правило, рейси зі стиковками в європейських аеропортах прилітають в столицю Ефіопії рано вранці.
За необхідності я допоможу придбати міжнародний квиток.
Як отримати візу?
Українці можуть легко отримати електронну візу на офіційному сайті головного управління у справах імміграції та справах національностей в Ефіопії: https://www.evisa.gov.et/
Треба заповнити анкету онлайн на отримання туристичної візи і завантажити фото 3х4. Як правило, лист із підтвердженням візи приходить на електронну адресу протягом 3 робочих днів. Можна також слідкувати за статусом отримання віз на сайті. 
Уважно перевіряйте інформацію, які вводите в онлайн-анкеті, щоб не було проблем на в'їзді. Змінити введені на сайті дані неможливо.
Де ми будемо ночувати?

Ми будемо жити, в основному, в комфортних готелях 3-4* та лоджах, крім готелю в Джинці, який має базові умови проживання. Але нас чекає одна ніч під відкритим небом біля кратера вулкана Ерта-Але і ще одна ніч - в таборі в пустелі Данакіль.
У всіх готелях є гаряча вода. У готелях в регіонах з жарким кліматом є кондиціонери.

Як ми будемо пересуватися?

Щоб зробити програму максимально комфортною, я замінив усі можливі довгі переїзди перельотами рейсами Ефіопських авіаліній. Програмою передбачено трансфери з аеропортів і в аеропорти, переміщення по країні на комфортабельних мікроавтобусах з кондиціонерами та пересування на джипах під час експедиції в пустелю Данакіль.

Де ми будемо харчуватися?

В програмі передбачено сніданки в готелях і лоджах, а також повний пансіон під час експедиції по пустелі Данакіль. Обідати і вечеряти будемо у перевірених кафе і ресторанах місцевої кухні за рекомендаціями місцевих гідів.

Скільки грошей взяти із собою?
Я включив у вартість подорожі максимально всі Ваші витрати, щоб Ви ні про що не думали, а лише насолоджувалися пригодами. А гаманець діставали лише в ресторанах.

Я рекомендую запланувати витрати на їжу від 20 $ в день. Передбачте також витрати на сувеніри і дрібні речі — 100–150$ та фотографування племен (вистачить 50$ на всю подорож).

Яка буде погода?
Ефіопія - спекотна країна навіть взимку. Активних в цей сезон не має бути.
В гірських регіонах (Аддіс-Абеба, Лалібела, Мекеле) у січні комфортна температура 20-25 °C. В долині Омо буде спекотно - 30-34 °C.
Пустеля Данакіль взагалі вважається найспекотнішим місцем на планеті. Температура там вдень може досягати 50 °C. Але ми вибрали час, коли там - найкомфортніша температура в році. 
Вважайте, що вночі може бути холодно, до 5-8  °C. Тому обов'язково візьміть із собою теплі речі. 
І головне - не забудьте сонцезахисний крем.
Які речі брати із собою?
- сонцезахисний крем
- таблетки від малярії
- налобний ліхтарик
- невеликий денний рюкзак
- сонцезахисні окуляри
- легке зручне взуття
- 4 футболки (у т.ч. з довгим рукавом), легкі трекінгові штани, 4 комплекти нижньої білизни і шкарпеток
- тепла флісова кофта
- капелюх від сонця
- водонепроникний чохол для документів
- аптечка
- сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки
Що з малярією та іншими африканськими хворобами?

Рекомендую пропити курс таблеток, які попереджують малярію. А також зробити щеплення проти жовтої лихоманки. Крім того, варто взяти з собою репеленти проти укусів комарів.

Який склад групи?

В такі подорожі їздять позитивні активні люди, які відкриті до всього нового, люблять пізнавати світ. Як правило, це підприємці або топ-менеджери віком від 30 до 55 років. Участь в такій експедиції - це чудовий шанс знайти нових друзів за інтересами та нових партнерів для бізнесу.

Для кмітливих — спеціальні умови!

Придбай подорож на цьому сайті до 31 серпня 2020 року і отримай 300$ на обіди в вечері протягом всієї подорожі.

Тобто, ти ще і отримаєш безкоштовне харчування під час подорожі!

Хочу бонус!

.