Маєток Глібова та цивільна архітектура Чернігова

Попередня стаття
Чернігів: Єлецький Успенський монастир
Наступна стаття
Чернігів: Троїцько-Іллінський монастир

Крім численних неповторних храмів, монастирів та споруд дитинця Чернігів приваблює своєю оригінальними пам’ятками цивільного містобудування, серед яких – палаци місцевих дворян, адміністративні будівлі, помешкання звичайних громадян. Таких споруд у Чернігові не надто багато, але ті, що є – доволі неповторні. Можете в цьому самі переконатися нижче. Ми ж почнемо не традиційно з центру, а з околиць. А саме, з північно-східної околиці Чернігова – Бобровиці, де розташований шикарний палацовий комплекс Григорія Глібова.

Предводитель дворянства чернігівського повіту Григорій Глібов спорудив свій маєток наприкінці ХІХ століття. Тоді ця місцевість ще не входила до складу Чернігова, а була окремим селом Бобровиця.

Садиба Григорія Глібова у Чернігові має свою романтичну легенду. Глібов був незвичайним дворянином: він екстравагантно одягався та мав чудні манери. А ще був справжнім романтиком. За легендою, Глібов був у Франції та закохався у парижанку. Дівчина хотіла мати справжній замок і дворянин наказав збудувати його у Чернігові. Так і стоїть досі любовний архітектурний подарунок.

Архітектурні деталі:

По дорозі до садиби Глібова на вул. Шевченка знаходиться ще одна цікава будівля в неоготичному стилі. Це - будинок Тарновського який першим розмістив експозицію Чернігівського історичного музею, що складалась із колекції В. В. Тарновського. Наприкінці XIX століття в цій будівлі діяв ремісничий клас сирітського будинку. Від 1980 року є приміщенням Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.

Старий дерев'яний будинок напроти:

Центральний майдан міста – Красна площа та прилеглі до неї сквери і бульвари є сьогодні одним з найкрасивіших районів Чернігова, його культурним та адміністративним центром:

Губернське земство (зараз обласна державна адміністрація). Тут працювали класик української літератури М.Коцюбинський, письменники Б.Грінченко та В.Самійленко:

В колишньому будинку Миколаївського Єпархіального Братства, спорудженому у 1911 – 1912 роках, розташована філармонія:

Найгарніша будівля центра Чернігова - колишня міська пожежна частина з каланчею на пр. Миру: SBz9s.jpg

Поруч розташована не менш цікава будівля грязелікарні:

І на завершення - пара дерев'яних будиночків в центрі Чернігова:

Інші розповіді про Чернігів:

Чернігівський дитинець

Єлецький монастир

Антонієви печери

Троїцько-Іллінський монастир

Маєток Глібова та цивільна архітектура

Попередня стаття
Чернігів: Єлецький Успенський монастир
Наступна стаття
Чернігів: Троїцько-Іллінський монастир

Коментарі

Скільки всього в Чернігові є подивитися!Одного дня точно буде мало) Мабуть і трьох мало:)
Ну не знаю, нам трьох годин вистачило :)
Дня не вистачить, бо є ще Болдіни гори з Антонієвими печерами, Вал (той самий Дитинець, про який Ви згадали), там є що подивитися. Через дорогу від Валу -Катерининська церква, яка зустрічає всіх, хто в'їжджає в місто з боку Києва.
А за драмтеатром, у сквері Б. Хмельницького не лише пам'ятник йому,а віднедавна ще й дерев'яна скульптура Іллі Муромця, а й П'ятницька церква, ровесниця "Слова о полку Ігоревім"( вона була дуже зруйнована під час війни).
Але найсмішніше, що я не знаю, де будинок Григорія Глібова.
Ми все бачили, крім памятника Іллі Муромцю. А розповідь аж в 5 частинах вийшла про Чернігів: http://andy-travelua.livejournal.com/tag/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%B2
То Ви й справді багато встигли за три години. Хоч, як на мене, це - галопом по європам. Але якщо часу більше не було, то добре, хоч так. Одна з семи країн, які ми з чоловіком відвідали за останні два роки - Монако. Ми там були трохи більше години.
Могли б бути довше, але дружина несподівано прихворіла. Довелося в Київ повертатися... :(
Шкода. До речі, колишня грязелікарня - це зараз наша дільнична поліклініка, повз неї, і повз стару друкарню (де пожежна каланча) проходжу майже щодня.
А ось мій чоловік згадав, де будинок Григорія Глібова,там зараз щось від інституту мікробіології. А я не могла згадати де це, бо він у дворах, в р-ні політеха, а я там майже ніколи не буваю, тепер згадала.
А ми раніше про нього читали і знали заздалегідь, де він знаходиться. Тому й цілеспрямовано поїхали туди :)
Колекція українських палаців. До 23-ї річниці Незалежно Користувач посилається на ваш запис з Колекція українських палаців. До 23-ї річниці Незалежності. пишучи: [...] Палац Глібова, кін. ХІХ ст. Чернігів [...]
До 23-ї річниці Незалежності: колекція українських пала Користувач посилається на ваш запис з До 23-ї річниці Незалежності: колекція українських палаців пишучи: [...] Палац Глібова, кін. ХІХ ст. Чернігів [...]