ТОП-10 найцікавіших місць у Південному Казахстані

Попередня стаття
ТОП-10 речей, які треба побачити в Колумбії

Зануритися у звичайне життя казахів, пожити в юртах та казахських родинах, відвідати дивовижні каньйони та бірюзові гірські озера, поїздити по пустелі та безкрайніх степах, подивитися на вершини Тань-Шаню та Заілійського Алатау - це неймовірні емоції, які можна відчути, подорожуючи Південним Казахстаном.

Цей ТОП-10 я зробив, готуючись до етно-експедиії Казахстаном у серпні цього року. Ось я він виглядає:

 

1. Чаринський каньйон

Найвражабче місце каньйону - Долина Замків. Це - інтригуючі скелі з червоного пісковика, створені часом і вітром. Висота вертикальних стін - від 150 до 300 метрів, а їх форми такі різні! Деякі з них схожі на скам'янілих динозаврів, інші - на голови гігантських чарівників. Тут вам і фантастичні вежі, і небесні мости та інші неймовірні фігури різних кольорів!

Варто обов'язково спуститися в каньйон, щоб пообідати на березі гірської річки Чарин. А потім - дослідити Місячний каньйон, який являє собою гірські глиняні лабіринти. А також побувати на оглядових майданчиках каньйонів Бестомак та Темерлик.

 

2. Співаючий бархан

Бархан з дрібного чистого білого пісочку має висоту 150 метрів. Коли дує вітер, він починає “співати”. Його звуки іноді нагадують органну музику, а іноді - барабан. З бархану відкривається чудова панорама навколишніх гір та долини річки Ілі. 

 

3. Озеро Каїнди

"Березове озеро" заховалося у вузькій ущелині в оточені соснових лісів на висоті 2000 метрів. Воно утворилося у 1911 році внаслідок сильного землетрусу. Вода заповнила ущелину, але не знищила ялини, крони яких і досі стирчать з озера. Вони разом з бірюзовою водою озера створюють фантастичний пейзаж.

 

4. Гори Актау

Величезні конічні гори Актау в національному парку Алтин-Емель нагадують єгипетські піраміди і являють собою чарівну сцену різноманітних форм і кольорів. Серед цього марсіанського ландшафту у результаті розкопок були виявлені численні останки стародавніх тварин: носорогов, крокодилов, черепах.

Поруч з Актау у національному парку розшашовані вулканічні гори Катутау - скелі незвичайних форм, створених вітром.

 

5. Долина Шалкодесу

Широка долина річки Шалкодусу вважається центром кочового тваринництва Південного Казахстану. Сюди влітку на жайляу (літні пасовища) чабани женуть худобу. Тут пасуться кози, вівці, коні та утворюється справжній аул з юртами.

 

6. Ентічне село Гунни

Будинок відпочинку у вигляді етнічного казахського гірського аулу. Тут можна переночувати в юртах та зануритися в культуру і побут кочовиків.

У воріт аулу васзустрінуть двоє вершників, дівчата в національних костюмах та проведуть “Шашу” - обряд зустрічі гостей. Вам покажуть, як облаштована юрта, продемонструють традиційні кінські ігри - боротьбу на конях та “погоню за дівчиною”, проведуть майстер-клас з приготування національного блюда баурсак. 

А ще, ви візьмете участь у обрядах “сирга салу” (приготування нареченої до весілля), “бесикке салу” (покладання немовля у колиску). Вам покажуть народні танці, покатають на алтибакані (казахській гойдалці) та нагодують смачною казахською вечерею.

 

7. Мечеть-пагода в Жаркенті

Дерев'яний храм збудований без єдиного цвяха. Мечеть захоплює своєю архітектурою: яскраві візерунки даху і вежі, стіни, прикрашені національними орнаментами культур різних народів, ажурне різьблення і квіткові малюнки.

В Жаркенті варто відвідати місцевий ринок і скуштувати національне блюдо уйгурської кухні - лагман.

 

8. Кольсайські озера

Три озера розташовані на кордоні ялинового лісу та альпійських лугів. Вони темно-синіймають колір і наповнені льодовиковою водою. Навколо озера живуть марали, гірські козли, вовки, ведмеді і навіть снігові барси. 

На березі озера можна орендувати човен, щоб поплавати по водній гладі.

У найближчому до озерв селі Сати варто зупинитися на ніч у гостьовому будиночку, якій належить казахській родині. Дівчина у національному костюмі зіграє для нас на домбрі та станцює національний танець. 

 

9. Кок-Тебе

Гора над Алмати, де можна побачити панораму міста та спостерігати за заходом сонця.

 

10. Озеро Тузколь

 Концентрація солі у цьому гірському озері досягає рівня Мертвого моря.

Сюди важко дістатася. Але ті, хто доїдуть, зможуть помилуватися мальовничою панорамою на хребти Центрального Тянь-Шаню з найвищою вершиною Казахстану піком Хан-Тенгрі (7010 м) і величним піком Перемога (7439 м).

 

Всі ці та багато інших локацій ми побачимо під час етно-експедиції Північним Тянь-Шанем 1-9 серпня

Програма експедиції - за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tour/kazakhstan

Попередня стаття
ТОП-10 речей, які треба побачити в Колумбії