Як працює страхування відміни подорожі

Попередня стаття
Що робити, якщо ви купили квиток, а перед тим несподівано захворіли на Covid-19?
Наступна стаття
ТОП-10 найцікавіших місць у Південному Казахстані

Купив дорогий квиток на літак або дорогу подорож і несподівано захворів на COVID-19!

Інструкція, як втратити мінімум коштів, оформивши страховку "Відміна подорожі".

 

Цього тижня я вже детально розповів на прикладі Катарських авіаліній, що відбудеться, якщо ви купили квиток, а ваша подорож стала неможливою, тому що перед поїздкою ви отримали позитивний тест на COVID-19: http://andy-travel.com.ua/cancelation-instruction

Якщо коротко, то авіакомпанія поверне вам більшу частину сплачених вами коштів в залежності від тарифу, за яким ви придбали квиток. Так, за найдешевшим квитком в Танзанію і назад вартістю 27804 грн. ви втратите 13880 грн., за найдорожчим квитком вартістю 69781 грн. вам повернуть повну суму.

Але ж як зробити так, щоб купити найдешевший квиток, а вам повернули більше коштів? Як бути, якщо хочете, щоб вам повернули кошти не лише за квиток, але й безповоротні кошти, які ви проплатили туроператору чи іншим надавачам послуг?

Для цього існує новий вид страхування, який називається "Відміна подорожі". Я знайшов, що на сьогодні чи не єдина компанія яка надає таку послугу, це - Європейське туристичне страхування. Відразу після Нового Року я з групою друзів і підписників збираюся летіти у Танзанію. Тому, розберемо на моєму прикладі оформлення страхового полісу. 

 

Як це працює?

1. Заходимо на сторінку Європейського туристичного страхування.

2. Обираємо Комплексне страхування подорожуючих за кордонами України

3. Обираємо страховий макет "Відміна подорожі": 

4. Вас перекидає на цю сторінку:

5. Вводимо дані: обираємо країну, період подорожі, вводимо електронну адресу, прізвище, ім'я, дату народження і номер паспорта і натискаємо "продовжити":

6. Вводимо вартість поїздки. У нашому випадку це - вартість найдешевшого квитка - 27804 грн. І нам відразу ж показують вартість нашого страхового полісу - 834,12 грн.

7. Натискаємо "Продовжити", вводимо свій ІПН і код, який прийшов на e-mail. Отримуємо страховий поліс в електронному вигляді.

 

Скільки ми отримаємо компенсації і скільки втратимо?

Порахуємо, що ми втратимо у разі, якщо ми придбаємо найдешевший акційний квиток і, не дай Боже, отримаємо позитивний тест на COVID-19 напередодні подорожі?

Вартість квитка: 27408 грн.

Штраф за вимушену відміну подорожі від Qatar Airways13880 грн.

Сума відшкодування від Qatar Airways: 27408 - 13880 = 13528 грн.

Сума страхового відшкодування за мінусом франшизи 10%: 13880 - 1388 = 12492 грн.

Вартість страхового поліса: 834 грн.

Сума, яку ми втрачаємо при настанні страхового випадку: 27408 + 834 - 13528 - 12492 = 2222 грн.

Отже, 2222 грн. або 78$ - це сума, яки ми маємо бути готові втратити у разі, якщо ми придбаємо найдешевші квитки в Танзанію, але не зможемо поїхати у подорож. Як вважаєте, варто ризикнути 78-ма доларами заради подорожі мрії? Вважаю, що варто!))

 

Які документи треба подати, щоб отримати страхове відшкодування?

Вони чітко прописані в ПЕРЕЛІКУ, який можна завантажити за посиланням.

Я консультувався з менеджерами компанії щодо документів на відшкодування вартості авіаквитка. Ось вони:

- оригінал офіційної довідки з медичної установи про травму (захворювання, лікування) і медичні приписи) - тобто результати тесту на COVID-19;

- оригінал договору з суб'єктом туристичної діяльності про надання туристичних послуг із листом бронювання - це є повна версія нашого квитка (не посадковий талон!);

- копії документів від суб'єкта туристичної діяльності, що підтверджують бронювання та оплату послуг для Страхувальника (Застрахованих осіб) - це є квитанція оплати за квиток;

- копії документів, що підтверджують штрафні санкції внаслідок скасування подорожі, від транспортних підприємств - штрафи прописані у повній версії квитка,

- копії документів від суб'єкта туристичної діяльності щодо повернутої Страхувальнику внаслідок скасування подорожі суми коштів (видатковий касовий ордер, виписка по розрахунковому рахунку).

 

Нагадаю, що ви ще можете приєднатися до нашої подорожі в Танзанію - країну Кіліманджаро, найкращих в Африці сафарі та білосніжних пляжів Занзібару. Заходьте за посиланням, дивіться Програму за залишайте заявку!

Попередня стаття
Що робити, якщо ви купили квиток, а перед тим несподівано захворіли на Covid-19?
Наступна стаття
ТОП-10 найцікавіших місць у Південному Казахстані