ТОП-10 каньйонів та ТОП-10 оглядових майданчиків Каппадокії

Попередня стаття
Чому заступник міністра ночував на вокзалі з бомжами під час подорожі?
Наступна стаття
ТОП-10 найцікавіших місць у Південному Казахстані

10 долин і каньйонів Каппадокії, які не варто пропустити

1. Червона долина (Kizilçukur). Назва долини походить від червонуватого кольору скель. На горі Актепе над долиною - найкраще місце, де можна зустріти захід сонця з видом на червоні скелі. Потрапити на оглядовий майданчик долини можна на автівці від перехрестя з дорогою на Ортохісар, якщо рухатися з Гьореме у бік Ургюпа.

2. Рожева долина (Güllüdere). Це 2 долини з рожевим відтінком скель, які розташовані паралельно одна одній. Вони починаються на південь від Чавушину і тягнуться до оглядового майданчику Червоної долини. В долині - декілька церков 7 - 8 ст. з добре збереженими фресками.

3. Долина Кохання - візитна карточка Каппадокії. Фаллоподібні скелі можна побачити на більшості буклетів про Каппадокію, і саме їх найбільше люблять туристи. Потрапити в долину можна з траси Гьореме - Аванос, повернувши за Гьореме ліворуч на асфальтовану дорогу, і потім ще раз повернувши ліворуч за вказівником.

4. Біла долина (Bağlidere). Це - продовження Долини Кохання на південь. Долина з монументальними скелями білого кольору, схожими на хвилі. Можна натрапити на тунелі, природні арки та видовбані у скелях голуб'ятні.

5. Медова долина є продовженням Білої долини на південь. Це - доволі крутий і вузький каньйон з тунелями і скелями кремового кольору, які природа розмалювала різними відтінками. Стежка в долину починається при в'їзді в Учхісар: на першій розвилці повертаємо різко праворуч, а потім на перехресті - знову праворуч, і спускаємося в долину.

6. Голубина долина (Güvercinlik). Названа так завдяки великій кількості голуб'ятень, видовбаних у скелях. Гладкі конусоподібні скелі мають білий колір. Долина тягнеться паралельно дорозі Гьореме - Учхісар, і далі на південь. Найкращий оглядовий майданчик знаходиться на південному виїзді з Учхісару.

7. Долина Мескендир (Meskendir) - довга долина, що тягнеться від поселення Чавушин до дороги Гьореме-Ургюп. Звідси стартують в небо знамениті повітряні кулі. В долині є природні тунелі, голуб'ятні, скельні церкви з фресками.

8. Долина Сабель (Kiliçlar). Звідси також злітають повітряні кулі. Тут можна побачити багато скельних приміщень, які використовують місцеві мешканці для своїх потреб. А в закинутих церквах долини є чудові фрески із зображеннями святих та вирізаними мальтійськими хрестами. Долина починається на північ від Музею проста неба біля Гьореме.

9. Долина Кохання-2 (Görkündere) - схожа на відому Долину Кохання, але знаходиться поруч з Гьореме. Фаллоподібних скель тут також багато. Знайти її просто: від поворота на Ургюп пройти близько 500 метрів, повернути праворуч в долину Земі і знову повернути праворуч за вказівником.

10. Долина Іхлара (Ihlara Vadisi). Найвіддаленіша долина, яка знаходиться в 70 км на південь від Гьореме. Це - глибокий каньйон, в якому розташувалися понад 100 церков і монастирів з унікальними розписами.

 

ТОП-10 оглядових майданчиків Каппадокії, де можна зробити зворушливі фото

1. Пагорб закоханих (Asiklar Tepesi) - найкраще місце для зустрічі світанку та спостереження за повітряними кулями під час сходу сонця. Знаходиться на пагорбі, який розташований на південні околиці Гьореме. Звідси, як на долоні, видно Гьореме і Долину кохання-2 (Görkündere)

2. Оглядовий майданчик Червоної Долини (Kizilçukur) - найпопулярніше місце для спостереження над заходом сонця з видом на скелі червонуватого відтінку. Знаходиться на вершині пагорбу Актепе.

3. Замок Учхісар. З замкової гори відкривається чудовий вид відразу на декілька долин та Гьореме, особливо після заходу сонця. Але сюди можна прийти і на світанку.

4. Майданчик з видом на білі скелі Голубиної долини на південній околиці Учхісара. Над долиною можна відшукати дерева з гілками, прикрашеними біло-синьо-чорними символами, схожими на око. Є інсталяції з сухих дерев, прикрашених горщиками. Виходять дуже ефектні фото на їх фоні.

5. Готель Sultan Cave Suites. На оглядовий майданчик, прикрашений яскравими килимами, можуть потрапити лише постояльці готелю. Чудове місце для спостереження за повітряними кулями на світанку та фантастична панорама Гьореме.

6. Galeri Ikman Carpet Shop. Для тих, кому не пощастило потрапити на оглядовий майданчик готелю Sultan Cave Suites, може зробити фото на фоні різнокольорових килимів у цьому килимовому магазині.

7. Оглядовий майданчик "Три красуні" (Üçgüzeller) на захід від Ургюпа. Вид на "гриби зі капелюхами" - це візитівка Каппадокії, яку ви побачити на багатьох буклетах.

8. Отрахісар: майданчик з видом на замок Отрахісар та саме містечко. Знаходиться на пагорбі на південний схід від центру.

9. Долина Пашабаг між Гьореме і Аваносом: тут відкривається вид на безліч скель, який називають "димоходами фей".

10. Долина Кохання: тут виходять класні фото після світанку, коли тут приземляються повітряні кулі.

Під час нашої авторської подорожі в Каппадокію 6-10 квітня ми не лише побачимо більше 10 оглядових майданчиків, але ж зробимо прогулянки по 10 мальовничим долинам та відвідаємо справжнє нічне турецьке шоу. Програма подорожі - за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tour/cappadokia-apr2021

Попередня стаття
Чому заступник міністра ночував на вокзалі з бомжами під час подорожі?
Наступна стаття
ТОП-10 найцікавіших місць у Південному Казахстані

Коментарі

чудовий опис, ще не вистачає локації, було б в загалі фантастично ;)