Блакитне місто Джодхпур

Попередня стаття
Джайпур

Джодхпур став найцікавішим містом, який я відкрив для себе в цьому році. Його називають «Містом Сонця» за ясну і спекотну погоду протягом усього року, але частіше його іменують «Блакитним містом» за відповідний колір будинків. Місто знамените своїми палацовими комплексами, фортецями і храмами, що розташувалися посеред пустелі Тар (Раджастан). Але №1 в Джодхпурі - це все ж таки вузенькі середньовічні вулички будинки блакитного кольору. Будинки належали найвищій індійській касті - касті брахманів.

Джодхпур був заснований у 1459 році раджпурським правителем Рао Джодха. Він підкорив сусідні території і створив державу, відому під ім'ям Марвар. Розташування Джодхпура уздовж дороги з Делі в Гуджарат дозволило йому отримувати прибуток з потоків опіуму, міді, шовку, сандалового дерева, фініків і кави. Вже за життя Джодха засноване ним місто стає столицею марварі.

Звичай фарбувати будинки в блакитний колір ввів засновник Джодхпуру, магараджа Рао Джодаджі, який вважав, що вдома брахманів повинні відрізнятися від усіх інших.

 

Блакитне місто і замок Менрангах:

А так виглядає місто з замку:

Попередня стаття
Джайпур