Водоспад Svartifoss

  • 06.09.2017

Svartifoss (Свартіфосс) - водоспад на території національного парку Скафтафетль у підніжжя найбільшого в Ісландії льодовика Ватнайокутль. Водоспад - далеко не найбільший в Ісландії, проте його сміливо можна назвати найцікавішим і найбільш неповторним водоспадом країни. Назва Svartifoss з ісландської перекладається як «чорний водоспад». Вода тут падає на тлі базальтових колон, що утворилися в результаті діяльності вулкана. Ці колони представляють собою результат повільної кристалізації лави і мають правильну шестигранну форму, що надає не дуже високому водоспаду (всього 12 метрів) величний вигляд.

До водоспаду немає автомобільної дороги. Стежка туди веде від інформаційного центру національного парку Скафтафетль, довжина шляху - близько 3 кілометрів.

По дорозі спостерігатимемо красиві гори льодовика Ватнайокутль:

Видно і найвищу гору льодовика - вулкан Хванадальсхнукюр (2110 м):

Якщо повезе, то можна побачити і веселку:

По дорозі зустрінеться невеликий водоспад Hundafoss:

Можна поспостерігати за птахами, яких тут багато:

Незабаром в ущелині з'явиться і сам водоспад Svartifoss:

Спробуємо наблизити:

Спускаємося вниз до ущелини річки, яку утворює водоспад:

Назва «Чорний водоспад» виникла від ограновування Свартіфосса чорної лавою, що оточувала його у вигляді незвичайних шестигранних базальтових колон, які нагадують труби органу. Вони були сформовані із-за повільного охолодження лавових потоків. Водоспад спадає з колон, просто вражають своєю красою. Колони, що утворилися колись біля підніжжя Свартіфосса, вода перетворила на піки з гострими кінцями.