Таллінн, ч.1: башти міста

Попередня стаття
Кадріорг
Наступна стаття
Таллінські кам'яниці

Сьогодні починаю розповідати про Таллінн. Не знаю, скільки буде цих розповідей і скільки часу то забере. Розгрісти близько 500 фото - задача непроста. Відповідно й розповідей визначить не на один тиждень. Якщо казати про місто в цілому, то Таллінн зайняв перше місто в моєму хіт-параді міст. Тут є все, і всього є багато: і замки, і оборонні вежі, і палаци, і ратуша, і оригінальні храми, і неповторні кам'яниці. Останні, до речі, мене вразили найбільше, і ним я присвячу окрему тему.

А сьогоднішня тема буде присвячена оборонним спорудам Таллінна. Вони складаються з замку Тоомпеа (про нього буде окрема розповідь) і оборонних стін з 46 баштами.

Талліннська міська стіна, укріплена оборонними баштами, до XVI століття перетворилася на одну з наймогутніших і надійніших фортифікаційних споруд Північної Європи. Середньовічні зміцнення, зведені навколо міста, до кінця XIII століття перетворили його на неприступну фортецю.

Товщина міської стіни з 46 могутніми оборонними баштами, досягала 3 м, висота - 16 м, а протяжність - 4 км. До сьогодення час збереглася частина стіни завдовжки 2 км. і 26 оборонних башт. Біля перехрестя вулиць Suur-Kloostri і Vaike-Kloostri можна піднятися на башту Нуннаторн і звідти по колишньому бойовому ходу пройти до башт Саунаторн і Кулд’ялаторн.

Великі Морські ворота і башта Товста Маргарита були побудовані для захисту міста від нападу з моря, а ще для того, щоб справляти враження на заморських гостей, що прибувають до Таллінна. Великі Морські ворота, розташовані в північній частині міста, поряд з гаванню, були побудовані одночасно з міською стіною.

На початку XVI сторіччя поряд з комірами, в ході їх перебудови, була зведена гарматна башта з 155 бійницями, яку за її значні розміри, - діаметр 25 м і висота 20 м - прозвали Товста Маргарита. За свою довгу історію Товста Маргарита використовувалася також як збройовий склад і в'язниця.

Сьогодні в башті розташовується Естонський морський музей, що знайомить з історією мореплавання і рибальства в Естонії. На чотирьох поверхах музею представлені рідкісні експонати: старовинне водолазне і риболовецьке спорядження, знахідки з дна морить, капітановий місток зразка 1950 р. і багато що інше. З оглядового майданчика на вершине башти відкривається захоплюючий вигляд на море.

Кік-ін-де-Кьок (Kiek in de Kök, нижньонімецькою мовою — Зазирни в кухню) — стара німецька назва веж, в основному тих, які були частиною міських фортифікаційних укріплень. Вони отримали свою назву через те, що мешканці башти в прямому сенсі могли побачити, що готується в кухнях прилеглих будинків. Будівля в Таллінні — артилерійська башта, побудована 1475 року. Має висоту 38 метрів і стіни завтовшки 4 метри. Гарматні ядра, датовані 1577 роком, досі вмонтовані в зовнішні стіни.

Реставраційні роботи XX століття повернули вежі та навколишній місцевості первісний вигляд. Нині башта працює як музей і фотогалерея.

В'їзна брама Старого міста з баштами:

Одну з башт взяла в довготермінову оренду українська громада Таллінна, влаштувавши тут народний музей "Ноїв ковчег":

Інші башти Старого міста:


 

Попередня стаття
Кадріорг
Наступна стаття
Таллінські кам'яниці

Коментарі

> Таллінн зайняв перше місто в моєму хіт-параді міст. Тут є все, і всього є багато: і замки, і оборонні вежі, і палаци, і ратуша, і оригінальні храми, і неповторні кам'яниці а синагоги ж то й не було ;)))
ото єдине, чого немає як кажуть в Естонії: "Нема євреїв - нема й синагог" :)
*підозріло* ані што - антісєміти?
фашисти, антісєміти і русофоби! :)
куда смотріт Путін... :)
На Україну :)