Соколівка

Попередня стаття
Лівчиці
Наступна стаття
П'ятничанська вежа

Соколівка – маленьке село на Жидачівщині (Львівська область) з руїнами колись величного оборонного костелу. З половини XVI і аж до початку XIX ст. Соколівка була містом і належала Синявським. А сьогодні її населення становить всього 100 осіб.

Перша письмова згадка датується 1389 роком. Кільканадцять разів перепродувана, Сенява у XV ст. стала власністю Миколая Синявського. Найбільші власники галицьких земель Сенявські були відомі як польська магнатська родина східного польського пограничча з села Сенява, що біля Ярослава. В честь родинного села, чи прізвища, такою ж назвою - «Сенява», було названо і одно з сіл Бібреччини - сьогоднішнє село Соколівка. Але назва не прижилася, хоч присілок Соколівки дотепер називається «Сенів». Найцікавіше, що з половини XVI і аж до початку XIX ст. Сенява-Соколівка мала статус міста.

Про колишню велич Соколівки нагадує лише старий, майже зруйнований костел Святої Трійці.

Римо-католицька парафія вперше згадується у 1594 р., приблизно тоді ж і побудували костел Святої Трійці. Костел був оточений мурами та баштами з бійницями і виконував оборонну функцію.

Свого часу інтер'єр храму був прикрашений розписами Каспрома Вілжинського та скульптурами святих (деякі з них зберігаються у Олеському замку).

За свою історію він потерпів від нападів козаків, пожеж, конфіскацій австро-угорського уряду та руйнацій Світових воєн. У 1944 р. Соколівку покинув останній римо-католицький священик.

Повна інформація про костел і село – тут: http://zamki-kreposti.com.ua/lvovskaya-oblast/kostel-sokolovka

Попередня стаття
Лівчиці
Наступна стаття
П'ятничанська вежа

Коментарі

Ого! Навіть розписи збереглись!
Може через кількадесят років його і відбудують, орієнтуючись на ці знімки :)
Обов'язково відбудують, а розписи - покращать :)