Сібіу. Верхнє місто

Сібіу - найбільш яскраве місто Трансільванії, яке до Другої світової війни було центром трансільванських саксонців. Зараз Сібіу є одним з найважливіших культурних центрів країни, зокрема у 2007 році місто було обрано культурною столицею Європи. У 2008 році журнал «Форбс» назвав місто восьмим «найбільш ідилічним місцем для життя» у Європі. Сібіу має величезний історичний центр, який складається з двох не схожих одну на одну частин - Верхнього і Нижнього міст. В цій частині ми познайомимося з Верхнім містом.
Мала площа 08 ратуша
Місто засноване німецькими колоністами які прийшли в Трансільванію на запрошення угорських королів, після того, як вона була завойована угорцями. Більшість сімейств германських колоністів були родом з Фландрії, Люксембурга або з долини Рина, але усіх колоністів почали називати саксонцями. Сібіу був релігійним центром саксонців Трансільванії. Вперше поселення згадане в документі римського Папи Селестина, в 1191 році.

Основу Верхнього міста складають дві площі: Велика в Мала.
Велика Площа - колись центр фортеці, тепер магніт для туристів. З масштабними розмірами, (довжина 143 метрів і 93 метрів ширина) площа покрита сучасним булижником і декорована двома зовсім криницями: одна з них середньовічна, друга - сучасний фонтан, який чудово вписується в навколишнє оточення, завдяки простоті і унікальності - вода просто бризкає із землі.

Велика площа вперше документально згадана в 1411 році, як зерновий ринок. Середньовічний дух домінує і зараз, навіть незважаючи на присутність пізніших стилів бароко і ар-нуво. Так, нові стилі залишили свій відбиток, але середньовічне обличчя міста не загубилася, а красиві нові напрями, що з'явилися, в архітектурі тільки додатково гармонійно прикрасили вигляд міста.

Серед усіх будівель площі можна виділити палац Брукенталя - перший музей в нинішній Румунії, відкритий ще в 1817 році. Побудований у стилі бароко у 1778-1788 рр., палац був офіційною резиденцією барона Самуеля Брукенталя, колишнього губернатора Трансільванії.

Між 1726 та 1733 роками був побудований римсько-католицький собор в стилі раннього віденського бароко:

Велику та Малу площі розділяють римо-католицький собор та ратуша з консульською вежею.
Так ратуша виглядає з Великої площі:

А так - з Малої площі:

З ратушної вежі видно все місто:

І засніжені Карпати також видно:

В середні віки Мала Площа призначалася для торгівлі. Тут ремісники продавали свої вироби. Тому і будинки на Малій Площі відрізняються. Головна архітектурна характеристика будинків - це лоджії на першому поверсі, склепінчасті і напіввідкриті в бік площі, з напівциркулярними арками стовпами. У цих просторах і пропонувалися товари. Будівлі Малої площі належать до XIV - XVI століть і в них знаходилися майстерні ремісників міста.

Малу Площу і Площу Хует, де розташований головний храм міста, сполучає перший чавунний міст Румунії - Міст брехунів, 1859 року. Говорять що під вагою неправдивих слів міст може обрушитися. На цьому мосту пари обіцяють собі вічну любов, а якщо хтось брехатиме те з'явиться тріщина або навіть міст обрушиться. Напевно тому весільні прогулянки жениха і нареченої починаються на цьому мосту. По інших версіях, з цього моста скидали купців які обманювали покупців. Міст Брехунів розділяє Нижнє Місто і Верхнє Місто.
Міст брехунів1

Міст брехунів2

Символом Сібіу є саксонська лютеранська церква Св. Марії, шпиль якої заввишки 73,34 метри піднімається над усім містом:

Трансільванські саксонці перейшли в Євангельську Церкву під впливом проповіді Йоханнеса Хонтеруса. Головною церковною будівлею нової конфесії став знову побудований (1520 рік) собор Святої Марії. До теперішнього часу собор є центром Євангельської Церкви Аугсбургського Сповідання Румунії, тут же знаходиться кафедра єпископа-керівника Церкви.

Церква знаходиться у верхній частині старого міста. Побудована на місці старої римської базиліки. Будівництво почалося ще в XIV столітті. У 1448 році із західного боку були прибудовані приміщення (т. н. ferula), використовувані нині для виставок і концертів.

Сібіу було добре укріпленим містом. До наших днів зберіглася частина стіни, декілька башт і бастіонів:

Трохи прогуляємося вулочками Верхнього міста:
Вулиці1 ратуша

Вулиці2

Вулиці3

Вулиці4

Вулиці5

Вулиці6

Вулиці7

Вулиці8

Православна церква Трійці:

На завершення, трохи вечірнього та нічного Сібіу:
Ніч 01

Ніч 02

Ніч 03

Ніч 04

Ніч 05

Ніч 06

Ніч 07

Коментарі

Румунія таки крута!ще одне, завжди хотів спитати, а чому фотки такі маленькі постиш?

Насправді, не маленькі, і ДУЖЕ великі! Нажми на фотку, і буде тобі щастя :)

та я помітив))) однак мені просто до вподоби, коли скролиш вже "нормальним" розміром. ну це таке... не зважай

просто казкові фото! аж самій туди захотілось, хоча ніколи не мріяла поїхати до Румунії

Дякую! Ось тепер є стимул поїхати )

Традиційний огляд...
Користувач посилається на ваш запис з Традиційний огляд... пишучи: [...] • Сібіу. Верхнє місто [...]

Традиційний огляд...
Користувач посилається на ваш запис з Традиційний огляд... пишучи: [...] • Сібіу. Верхнє місто [...]

Розташування

Scroll to Top