Ренн

Наступна стаття
Вітре

Ренн (Rennes) - столиця регіону Бретань. Я планував використовувати Ренн виключно, як базу для огляду Мон-сен-Мішеля та історичних містечок Бретані. Але Ренн перевищив усі сподівання, навіть попри шалену зливу, яка мене весь час супроводжувала всю прогулянку містом. Ренн являє собою вдале поєднання середньовічного фахверку та класицистичного міського ансамблю XVIII століття. З Парижу до Ренна ходить швидкісний поїзд TVG, який долає цю відстань за 2 години. Коли я їхав до Ренна з аеропорту Шарль-де-Голль, в паризькому метро був транспортний колапс, всі поїзди метро стояли. Відповідно, на поїзд я запізнився всього на 1 хвилину. Мій акційний квиток за 20 євро пропав, а новий коштував майже 100 євро. Грошей на той момент в мене вже майже не лишилося, тому довелося добиратися до Ренна на наступному швидкісному поїзді зайцем. Поїздка пройшла вдало: контролери жодного разу квитки не перевіряли.

Неохайний кривий різнокольоровий фахверк в Ренні неабияк вражає. Хай його тут не так багато, як в Руані, але фахверкові будинки Ренна більш своєрідні і неповторні. Найзнаменитіші фахверкові будинки XVII століття в Ренні знаходяться на площі Rue du Champ Jacquet:

Незвичайний фахверковий будинок на Place des Lices:

Найвужчий фахверк в місті:

Найстаріші фахверки Ренна:

Найкрасивішою в Ренні історичною вуличкою є Rue du Chapitre. Тут розташовано багато різних фахверкових будівель, які особливо щедро прикрашені дерев'яними скульптурами і різьбленням по дереву.

Ще трохи прогуляємося фахверковою частиною міста:

В цій найстарішій частині Ренна є декілька пам'яток. Найстаріша з них - це ворота Mordelles (Portes mordelaises), побудовані в 1440 році, служили головним входом в Ренн в середні віки.

Зворотній бік воріт:

Вулиця, що проходить через ворота, йде закінчується у катедрального собору. Собор Святого Петра (cathédrale Saint-Pierre de Rennes) був збудований у неокласичному стилі у 1906 році:

Туристичний офіс Ренна, який займає готичну будівлю колишньої каплиці Saint-Yves:

Середньовічний Ренн був знищений великою пожежею 1720 року. Центр міста, наново відбудований в XVIII столітті, може служити прикладом містобудівної політики класицизму з широкими вулицями, розташованими перпендикулярно один до одного.

Іноді дерев'яне середньовічне і кам'яне класицистичне вдало поєднуються:

Єдина будівля Ренна, яка вижила під час пожежі - це палац парламенту Бретані. Будівля була зведена за проектом архітектора Люксембурзького палацу в Парижі Саломона де Бросса. Парламент Бретані займав будівлю з моменту будівництва в 1618-1655 роках аж до його розпуску французькою революцією в лютому 1790.

Починаючи з 1804 року і до справжнього моменту в палаці розміщується апеляційний суд Ренна. Традиційний для цього регіону фасад будови нагадує про класичний стиль, який трохи схожий з італійською архітектурою. Дах вінчають позолочені статуї, що втілюють Закон, Могутність, Красномовство і Справедливість.

Площа перед парламентом:

Парадну забудову часів Людовика XV представляє міська ратуша. Перший камінь у фундамент нової мерії був закладений в 1734 році. Проектував ратушу королівський архітектор Жак Габрієль, при чому його задумка була будувати мерію "на віки". Споруда виконана в змішаному стилі бароко-класицизм, для обробки використали вапняк і граніт.

Вежа ратуші:

Оформлення ратушної вежі:

Вхід до ратуші:

Напроти ратуші розташована будівля театру. Проект Муніципального театру був підготовлений Шарлем Мілларде в 1830 році. Будівля увінчана статуями бога Аполлона і муз, а архітектура ротонди гармонійно поєднується з тією, що знаходиться навпроти міською ратушею.

До міського ансамблю післяпожежної доби також належать будівлі біржі та кафе Ouest-France:

На Rue Saint-Georges, що відходить від площі, на який знаходиться парламент Бретані, також є декілька цікавих фахверкових будинків:

Завершимо прогулянку Ренном в кінці Rue Saint-Georges, де знаходиться шедевр реннського модерну - будівля басейну, зведена на початку ХХ століття:

Наступна стаття
Вітре