Про мене

Друзі, давайте знайомитися!

Мене звати Андрій Бондаренко. Я – блогер, мандрівник, автор сайту Open the world and Ukraine про подорожі маловідомими куточками України і світу.

Активно подорожую з 2004 року (тобто, понад 15 років), і за цей час відвідав 56 країн світу і близько 1300 міст, містечок, сіл та цікавих об’єктів. Про них я і розповідаю на цьому сайті.

Допомагаю людям почати мандрувати, організувати цікаві та ефективні мандрівки у найцікавіші куточки планети. Збираю однодумців для майбутніх авторських турів, які запускаю у 2020 році..

Чим я ще займаюсь крім того, що мандрую і веду блог?

Я ще є політиком і чиновником з величезним стажем. За багато років державної роботи мені вдалося шлях від простого спеціаліста у фінансовому управлінні Дніпропетровської області до заступника Міністра інфраструктури України. Встиг попрацювати і у Дніпрі, і у Львові, і в Києві, а наразі працюю заступником міського голови у місті Хмельницький.

Вже багато років поєдную речі, які, здавалося, не можна поєднувати: державні посади і часті мандрівки. Багато хто цього не розуміє і питає, як таке можливо? Можливо, якщо однаково любиш і роботу, і власне захоплення та постійно удосконалюєшся в обох напрямках.

Як все починалося?

Моє захоплення географією і подорожами почалося в 5 років, коли дідусь вперше показав мені мапу світу. Через пару років я вже знав напам'ять усі країни та їхні столиці, а в шкільні роки займав перші місця на обласних олімпіадах з географії. З дитинства я мріяв мандрувати світом і навіть хотів йти отримувати вищу освіту на геофак. Але це був початок 90-х, коли в буквальному сенсі слова вдома не було що їсти. І мій вибір у здобутті вищої освіти зупинився на спеціальності економічна кібернетика в Дніпропетровському національному університеті.

Після закінчення вишу пішов працювати на держслужбу. Ні, я ніколи не мріяв бути чиновником. Все сталося випадково. Просто з такими оцінками, які були в мене в університеті, мене в жодному місці не хотіли брати на роботу. Але довелося взятися за розум, вже за 6 років по службовій драбинці я дійшов до начальника управління у головному фінансовому управлінні Дніпропетровської ОДА. 

Весь цей час я мріяв мандрувати. Але, по-перше, не мав за що (всі гроші йшли на компакт-диски, концерти, дискотеки і... спиртне), а по друге — в мене був неабиякий страх перед подорожами. Одного разу я сказав собі, що так не можна! "Тобі скоро 30, а ти ще нічого не зробив для досягнення своєї мети!" - сказав я собі. І поставив перед собою мету через рік здійснити першу серйозну мандрівку. Плани були настільки амбітними і ризикованими, що я досі не розумію, як на це наважився. Протягом місяця я проїхав по суші 5 країн - Туреччину, Сирію, Ліван, Йорданію і Єгипет, а назад повернувся літаком без копійки в кишені! Так почався мій шлях мандрівника.

Індонезія, храм Прамбанан

Нове кохання і нове життя

Мої справи пішли вгору, коли я зустрів свою другу половинку - Світланку. Мені насправді дуже пощастило, бо я зустрів дівчинку, про яку мріяв усе життя. Якби не цей подарунок долі, то напевно зараз я б так само сидів в кабінеті в Дніпрі і жив би стандартним життям. Але Світланка відкрила у мені додаткові можливості. Ми почали відносити з того, що почали подорожувати разом. У перші пів року нашого знайомства ми встигли піднятися на вулкан Ерджияс у Туреччині, а також помандрувати Прибайкаллям і Забайкаллям, Бурятією, Монголію та провести декілька ночей в юрті в пустелі Гобі при 20 градусах морозу.

Відбулися зміни в професійному житті. За підказкою Світлани я ще почав займатися політикою, і незабаром переїхав працювати до Львова, куди мене запросив тодішній голова обласної ради Олег Панькевич. Переїзд до Львова та близькість Європи надало новий поштовх для подорожей. Я почав активно освоювати Європу, і вже протягом двох років відвідав майже половину європейських країн. Наприкінці 2012 року  я переїжджаю працювати до Києва в Апарат Верховної Ради. Потім була Революція Гідності, під час якої доводилося поєднувати функції чиновника в парламенті і нічного коменданта захопленої КМДА. Далі - посада заступника Міністра інфраструктури України в постреволюційному уряді. Попри великий обсяг роботи ніколи не забував про своє захоплення подорожами. Коли у 2015 році довелося попрощатися з Міністерством, з'явився час упорядкувати надбання з усіх своїх мандрівок і створити сайт andy-travel.com.ua. Але це продовжувалося недовго, бо вже восени мене запросити працювати заступником мера у місто Хмельницький.

Ми на острові Крит, 2017 рік

Мої найулюбленіші країни і місця

Найбільше я люблю Індонезію, Іран, Вануату та країни Східної Африки. Там живуть найдобріші, найщиріші та найвідкритіші люди.

В Європі найбільше подобається Бельгія, північ Франції, Австрія, Швейцарія, Німеччина, північ Польщі та Трансільванія.

Безмежно люблю подорожувати Україною. Скільки б багато не об'їхав, кожного відкриваєш для себе щось нове і надзвичайне.

Улюбленими природними об'єктами в мене є вулкани. На сьогодні я вже бачив 12 активних вулканів: Мерапі, Бромо, Семеру, Сіндоро, Субмінг, Дієнг (Індонезія), Ясур (Вануату), Ньїрагонго (Демократична республіка Конго), Ельдфедль і Гекла (Ісландія), Санторіні (Греція), Гобустан (Азербайджан) і багато неактивних і згаслих вулканів. А в цьому році побачив справжнє виверження вулкану Ясур на острові Танна!

Найкрасивішими горами у світі вважаю Доломіти (північ Італії).

Моє найулюбленіше місто в Україні — Чернівці, в Європі — Гданськ, на Близькому Сході — Єрусалим, в Азії — Сінгапур, в Африці — Ламу.

Найулюбленіші стилі архітектури - північна та полум'яна готика. Зі споруд дуже люблю замки (відвідав близько 400), колекціоную ратуші.

Село Казунгула, Замбія

Що далі?

А далі планую мандрувати й розвиватися. Планую відвідати ще багато країн і надзвичайно цікавих місць. Але сьогодні мені вже не цікаво просто подорожувати. Цікаво ділитися своїм дуже цікавими куточками планети. Тому нещодавно я закінчив курси з організації авторських турів і на сьогодні вже є сертифікованим спеціалістом:

Перша наша авторська подорож буде у лютому 2020 року до Патагонії та Вогненної Землі!

 

Тут можна почитати матеріали про мене та мої матеріали для інших сайтів: