Про мене

Друзі, давайте знайомитися!

Я – Андрій Бондаренко, блогер, мандрівник, автор сайту http://andy-travel.com.ua/, де зібрано про понад 1200 сторінок про відвідані мною цікаві місця світу і України.

На сьогодні я відвідав близько 56 країн, а зараз відправляюсь у далеку подорож 5-ма країнами Південної Америки, яку організував для своїх друзів і підписників.

Сьогодні я працюю заступником мера міста Хмельницький а до цього працював заступником Міністра інфраструктури України. Крім того, що я хочу змінити (і міняю) країну і місто, моє покликання - показати все прекрасне, що є в світі, якомога більшій кількості людей, тим самим зробивши їх щасливими.

Я вважаю своєю місією допомогти успішним людям стати щасливішими і продуктивними за допомогою авторських подорожей в унікальні куточки планети.

Ми не просто подорожуємо. Я беру з собою в подорожі людей, з якими у мене є загальні життєві цінності. Ось вони: пізнання нового, любов і дбайливе ставлення до природи, занурення в країну, авантюризм і ризик, безпека під час подорожей, нестандартний активних відпочинок, постійне самовдосконалення і особистісне зростання.

 

Як все починалося?

Моє захоплення географією і подорожами почалося в 5 років, коли дідусь вперше показав мені мапу світу. Через пару років я вже знав напам'ять усі країни та їхні столиці, а в шкільні роки займав перші місця на обласних олімпіадах з географії. З дитинства я мріяв мандрувати світом і навіть хотів йти отримувати вищу освіту на геофак. Але це був початок 90-х, коли в буквальному сенсі слова вдома не було що їсти. І мій вибір у здобутті вищої освіти зупинився на спеціальності економічна кібернетика в Дніпропетровському національному університеті.

Після закінчення вишу пішов працювати на держслужбу. Ні, я ніколи не мріяв бути чиновником. Все сталося випадково. Просто з такими оцінками, які були в мене в університеті, мене в жодному місці не хотіли брати на роботу. Але довелося взятися за розум, вже за 6 років по службовій драбинці я дійшов до начальника управління у головному фінансовому управлінні Дніпропетровської ОДА. 

Весь цей час я мріяв мандрувати. Але, по-перше, не мав за що (всі гроші йшли на компакт-диски, концерти, дискотеки і... спиртне), а по друге — в мене був неабиякий страх перед подорожами. Одного разу я сказав собі, що так не можна! "Тобі скоро 30, а ти ще нічого не зробив для досягнення своєї мети!" - сказав я собі. І поставив перед собою мету через рік здійснити першу серйозну мандрівку. Плани були настільки амбітними і ризикованими, що я досі не розумію, як на це наважився. Протягом місяця я проїхав по суші 5 країн - Туреччину, Сирію, Ліван, Йорданію і Єгипет, а назад повернувся літаком без копійки в кишені! Так почався мій шлях мандрівника.

Індонезія, храм Прамбанан

Нове кохання і нове життя

Мої справи пішли вгору, коли я зустрів свою другу половинку - Світланку. Мені насправді дуже пощастило, бо я зустрів дівчинку, про яку мріяв усе життя. Якби не цей подарунок долі, то напевно зараз я б так само сидів в кабінеті в Дніпрі і жив би стандартним життям. Але Світланка відкрила у мені додаткові можливості. Ми почали відносити з того, що почали подорожувати разом. У перші пів року нашого знайомства ми встигли піднятися на вулкан Ерджияс у Туреччині, а також помандрувати Прибайкаллям і Забайкаллям, Бурятією, Монголію та провести декілька ночей в юрті в пустелі Гобі при 20 градусах морозу.

Відбулися зміни в професійному житті. За підказкою Світлани я ще почав займатися політикою, і незабаром переїхав працювати до Львова, куди мене запросив тодішній голова обласної ради Олег Панькевич. Переїзд до Львова та близькість Європи надало новий поштовх для подорожей. Я почав активно освоювати Європу, і вже протягом двох років відвідав майже половину європейських країн. Наприкінці 2012 року  я переїжджаю працювати до Києва в Апарат Верховної Ради. Потім була Революція Гідності, під час якої доводилося поєднувати функції чиновника в парламенті і нічного коменданта захопленої КМДА. Далі - посада заступника Міністра інфраструктури України в постреволюційному уряді. Попри великий обсяг роботи ніколи не забував про своє захоплення подорожами. Коли у 2015 році довелося попрощатися з Міністерством, з'явився час упорядкувати надбання з усіх своїх мандрівок і створити сайт andy-travel.com.ua. Але це продовжувалося недовго, бо вже восени мене запросити працювати заступником мера у місто Хмельницький.

Ми на острові Крит, 2017 рік

Мої найулюбленіші країни і місця

Найбільше я люблю Індонезію, Іран, Вануату та країни Східної Африки. Там живуть найдобріші, найщиріші та найвідкритіші люди.

В Європі найбільше подобається Бельгія, північ Франції, Австрія, Швейцарія, Німеччина, північ Польщі та Трансільванія.

Безмежно люблю подорожувати Україною. Скільки б багато не об'їхав, кожного відкриваєш для себе щось нове і надзвичайне.

Улюбленими природними об'єктами в мене є вулкани. На сьогодні я вже бачив 12 активних вулканів: Мерапі, Бромо, Семеру, Сіндоро, Субмінг, Дієнг (Індонезія), Ясур (Вануату), Ньїрагонго (Демократична республіка Конго), Ельдфедль і Гекла (Ісландія), Санторіні (Греція), Гобустан (Азербайджан) і багато неактивних і згаслих вулканів. А в цьому році побачив справжнє виверження вулкану Ясур на острові Танна!

Найкрасивішими горами у світі вважаю Доломіти (північ Італії).

Моє найулюбленіше місто в Україні — Чернівці, в Європі — Гданськ, на Близькому Сході — Єрусалим, в Азії — Сінгапур, в Африці — Ламу.

Найулюбленіші стилі архітектури - північна та полум'яна готика. Зі споруд дуже люблю замки (відвідав близько 400), колекціоную ратуші.

Село Казунгула, Замбія

Що далі?

А далі планую мандрувати й розвиватися. Планую відвідати ще багато країн і надзвичайно цікавих місць. Але сьогодні мені вже не цікаво просто подорожувати. Цікаво ділитися своїм дуже цікавими куточками планети. Тому нещодавно я закінчив курси з організації авторських турів і на сьогодні вже є сертифікованим спеціалістом:

Перша наша авторська подорож розпочнеться у лютому 2020 року до Патагонії та Вогненної Землі!

На 2020 рік я планую ще декілька авторських подорожей. В кожну з них я готовий взяти тебе з собою:

- червень: Африка (водоспад Вікторія і сафарі), 1 тиждень. Сторінка подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/victoria-falls

- липень: Океанія (Тонга, Фіджі, Вануату), 2 тижні. Сторінка подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/oceania

- серпень: джунглі Борнео (Малайзія і Бруней), 10 днів; 

- вересень: Доломітові Альпи (Італія), 1 тиждень;

- жовтень: трекінг до базового табору Евересту (Непал), 2 тижні;

- листопад: Ефіопія (пустеля Данакіль і долина Омо), 2 тижні. Приблизна програма подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/ethiopia

- грудень: Патагонія та Вогняна Земля (Аргентина, Чілі), 2 тижні. Приблизна програма подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/patagonia-program

 

Тут можна почитати матеріали про мене та мої матеріали для інших сайтів: