Меммінген

Попередня стаття
Тюсслінг

Для багатьох українських подорожуючих Меммінген – це ворота Баварії. Адже саме сюди, в аеропорт, який люблять називати «Мюнхен-вест», літають відносно дешеві рейси Wizzair з Києва. До Мюнхена звідси, насправді, понад 100 кілометрів, а аеропорт називається «Меммінген – Альгой» за назвою місцевості. З аеропорту до центру міста – близько 5 кілометрів, які можна або пройти пішки, або проїхатися на таксі за 3 євро з людини.

Сам Меммінген мініатюрно-іграшковий, як, напевно, будь-яке баварське містечко. І хоча місто не таке й маленьке (понад 40 тис. мешканців), його історичну частину можна оглянути за годину. Хоча, повернувшись додому, я виявив, що багато чого не побачив. Але то не біда, адже, якщо дасть Бог, я планую повернутися сюди вже за місяць. А поки ж здійснимо невеличку прогулянку цим швабським містом.

Серце міста – площа Ринок (Marktplatz). Тут знаходиться ратуша, будинок біржи (податкової) та декілька гарних кам’яниць:

Ратуша в Меммінгені була збудована у 1589 році, але сучасного вигляду її фасад набув у XVIII столітті. 

Steuer haus (будинок біржи) з галереями та фресками в стилі рококо був збудований у XVIII столітті: 

Вівтарна частина церкви Св. Мартина будувалася протягом 1496-1499 років майстром з Ульму Матіасом Боблінгером. Годинник на башті – робота Бернарда Стрігеля, яку він закінчив у 1524 році. Восьмигранне завершення церковна дзвіниця отримала у 1537 році:

Церква Петра і Павла:

Найгаргіші будинки Мемменгена розташовані на Herrenstraße (Панській вулиці). Тут проживали найповажніші мешканці, які, які правило, займалися торгівлею. 

В Меммінгені залишилося багато від середньовічних міських укріплень. Башта Ulmer зведена в стилі, типовому для часу перед початком 30-річної війни. Сучасна фреска на башті зображує вхід Короля Максиміліана в "його" імперському міському в 1489 році.

Ще одна середньовічна міська брама:

"Меммінгенська Венеція":

Попередня стаття
Тюсслінг

Коментарі

копія на сайт Вітаю, п. Андрій! Хотів би з Вами порозмовляти на рахунок переносу статей про Буковину на окремий сайт, так як в багатьох статтях радикал вже видалив картинки, хотілось б зберегти таке надбання. мої контакти тут http://bukweb.com/kontaktu