Марієнбург (Мальборк): місто

Попередня стаття
Марієнбург (Мальборк): замок

Ознайомившись з замком Великих магістрів Марієнбург, прогуляємося самим містом. Весь Мальборк і його Старе місто переважно забудовані коробками післявоєнного періоду: місто сильно постраждало наприкінці Другої світової війни під час визволення його від німецько-фашистських загарбників. Власне, саме визволителі і зруйнували більшу частину середньовічного міста. Та, незважаючи на це, в Мальборку можна побачити багато архітектурних шедеврів, які були відновлені, або збережені.

Попадаючи до Мальборка поїздом і дивлячись на будинок залізничного вокзалу розумієш, що на тебе сьогодні чекає щось незвичайне і грандіозне. Вокзал у Марієнбурзі побудували у 1897 році. Розкішна будівля, зведена в старонімецькому стилі, вже тоді була візитною карткою міста.

Рейковий автобус (електричка) Мальборк – Квідзин на мальборкському залізничному вокзалі:

Від вокзалу до історичного центру доведеться трохи пройтися пішки. Центральна пішохідна вулиця Тадеуша Кошчюшки виведе на центральну площу Мальборка з пам’ятником королю Казимиру Ягеллончику:

З площі вже видно замок Великих магістрів, точніше, аж два замки: справжній, і його зменшену у 30 разів копію:

В Мальборку залишилися рештки міських укріплень з брамами і баштами, збудованими в першій половині XIV століття з червоної цегли.

Гончарна брама, яку називають також Ельблонською, або Святодухівською, також побудована у 1380 році. Є п'ятиверхою, має висоту 12 м, зведена прямокутною в плані розмірами 7,6 на 9,4 м.

Ратуша в Мальборку була побудована у 1365-1380 роках на місці більш ранньої ратуші. Була реконструйована наприкінці XV століття і в 1901 за проектом Конрада Штенбрейхта. Зведена двоярусною, прямокутною у плані. Має двосхилий дах з двома декоративними башточками. У на даху знаходився дзвін, відлитий в 1407 році. У підвалах до війни знаходився ресторан "Ratskeller". Тепер в ратуші розміщується Молодіжний дім культури "Ратуша".

Галерея ратуші:

За ратушею знаходиться неоготичний будинок пошти кінця ХІХ століття:

Костел св. Яна постав у другій половини XIV століття після знищення під час облоги попереднього храму в 1467-1523 роках. Костел має три нави, над південною навою височіє незвичайна для готичних мурованих храмів дерев’яна дзвіниця:

Ще привабливіше виглядає місто, коли заїжджаєш до нього автомобільним транспортом:

В’їжджаючи до міста мостом через річку Ногат, з лівого боку спостерігаємо незабутню панораму замку, с правого видно місто:

Маріацька брама на березі Ногату охороняла в’їзд до міста з боку Штума:

У Мальборку, як і майже в кожному місті Пруссії, залишилася Башта відьом, де утримували в ув’язненні жінок, звинувачених у чаклунстві:

Попередня стаття
Марієнбург (Мальборк): замок

Коментарі

до речі, а в той час, як ви були у Мальборку, не смерділо? бо як я мандрував, то запах стояв огидний. кажуть, через цукровий завод
Ні, зовсім не смерділо :)
Власне, саме визволителі і зруйнували більшу частину середньовічного міста. Так було не тільки в Мальборк. На жаль. Багато красивих міст були знищені Червоною Армією після закінчення воєнних дій. :((
Саме так. Але бачите, як я це м'яко написав і які саркастичні епітети використав (тіпа ВВВ) :)
Сьогодні ми можемо бути жорсткими хлопцями. На щастя.І сарказм завжди на місці.:))
ну а що було від них чекати?
якщо в мирний час (і до, і після ІІ-ї світової) у себе вдома ця влада руйнувала все довкола, певно дослівно сприймаючи слова зі свого першого пролетарського гімну.
Нащадки ординців