Коросно

Наступна стаття
Свірж - самий фотогенічний замок Львівщини

Коросно розташовано на березі річки Білий Потік, притоці Гнилої Липи в двох кілометрах від райцентру Перемишляни. Сюди вам потрібно у випадку, якщо ви жити не можете без закинутих костелів, які доживають свої останні дні. Костел в Коросно був зведений у 1912 році і був філіальним храмом відносно великого костелу в Перемишлянах.

Перша згадка про село відноситься до 1444 р. У 1469 р. власником Коросна був Павло Клюс. У 1515 р. село перебувало вже у власності родини Лагодовських. У 1650 р. власником Коросна був Мартиян Ґраб'янка, який у 1660 р. продав його Косаковському. У 1774 р. Коросно разом з Перемишлянами і Борщевом входили до Перемишлянського ключа, власницею якого була Ізабела Любомирська.


А тепер процитуємо трохи радянської історії села з енциплопедії "История Городов и Сел":

"Дворов — 314. Население — 1236 человек. Сельсовету подчинены села Затемное, Межгорье, Сивороги.
В Коросно находится центральная усадьба колхоза им. Островского, за которым закреплено 3562 га сельхозугодий, в т. ч. 2475 га пахотной земли. Здесь выращивают зерновые и кормовые культуры, лен, сахарную свеклу. Животноводство — мясного направления. Здесь также размещены кирпичный завод Перемышлянского «Межколхозстроя» и торфопредприятие.

За трудовые достижения орденами Октябрьской Революции и Трудового Красного Знамени награжден председатель колхоза М. Г. Кушнир, орденом Трудового Красного Знамени — птичница О. Г. Новаровская, доярка С. Я. Барабаш, механизатор С. И. Капелюх, бригадиры И. Н. Ковтун и Я. М. Остюк. В селе есть восьмилетняя школа, в которой 15 учителей обучают 195 учеников, клуб, библиотека с книжным фондом 6,7 тыс. экземпляров, медицинский пункт, детский сад, магазин.
На учете в партийной организации (образована в 1951 году) состоят 11 коммунистов, в комсомольской (создана в 1952 году — 18 членов ВЛКСМ.

Первое письменное упоминание о Коросно относится к 1444 году. На фронтах Великой Отечественной войны сражались 87 жителей села, 33 из них погибли, 64 — награждены орденами и медалями. В Коросно сохранился архитектурный памятник — церковь XV века, в Межгорье — архитектурный комплекс — церковь и здание бывшего монастыря, построенные в XIV в. В 1606 году в монастыре жил Иван Вышенский, который написал здесь «Послание старице Доминикании». В 1669—1671 гг. при монастыре была основана типография, где печатались старинные книги. На территории монастыря ежегодно проводились ярмарки, куда съезжались купцы из России, Польши, Австрии и других стран."

В Коросному крім костелу є церква св. Івана Хрестителя (1865 рік) та дзвіниця 1885 року:

Наступна стаття
Свірж - самий фотогенічний замок Львівщини

Коментарі

гівнюки
привіт!
дуже потрібна твоя допомога.
оцей квиток, в чому його суть? http://www.intercity.pl/?page=promocje&ph_center_start=show&cmn_id=1923
чим він відрізняється він від звичайного?
не можу перекласти слово "REWELACYJNY"? :)
дякую.
просто акційна ціна
Тобто, приходиш в касу, кажеш, що REWELACYJNY квиток, і вони дають квиток до Вроцлава за 49 злотих замість 61?
мені здається, що воно тимчасово діє. ні?
я не знаю, я ж польської не розумію :(
а перекладач не всі слова перекладає, або перекладає погано. там на той сторінці є посилання на якісь правила користування
роздрукуй ту сторінку, покажи касиру і скажи "тен білет за чтердешчє ошєм до Вроцлавя, проше"
чи то "чтердешчє джєвєньчь"
а що таке "чтердешчє джєвєньчь"? :)
Як все складно :) Дякую
а що таке "чтердешчє ошєм"? :)