Кауб

Попередня стаття
Обервезель
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини

Ще одне містечко на Романтичному Рейні з двома черговими романтичними замками над Рейном. В маленькому містечку Кауб крім ратуші і міських укріплень розташовані відразу два замки. Один з них, Гутенфельс, традиційно для рейнських замків знаходиться на схилі гори над поселенням. Розташування другого замку, що має складну для вимови назву Пфальцграффенштайн, є досить незвичайним. Він, ніби корабель, стоїть прямо посеред Рейну.

Замок Пфальцграфенштайн (Burg Pfalzgrafenstein) - митний замок, розташований на невеликому острові Фалькенау. Він здобув популярність завдяки своїй незвичайній формі, що нагадує корабель. Фортеця ніколи не була захоплена або зруйнована. У 1326 році її придбав Людвіг V Баварський і за білими стінами побудував потужну п'ятикутну вежу. У відповідь на вимоги архієпископів Тріра і Майнца зруйнувати вежу Людвіг V між 1338 і 1340 роками побудував ще одну товсту стіну.

Всередині XV століття власники фортеці побудували 4-поверховий бергфрід, а в 1477 році її новими господарями стали графи Катцеленбогени. У 1607 році південна стіна була укріплена і захищена артилерійською батареєю. Було зроблено два поверхи, на першому розташовувався склад пороху і амуніції, а на другому - батарея.

Після пожежі в 1756 році у фортеці побудували дахи у стилі бароко. У 1814 році її використали для переправи прусських військ Гебхарда фон Блюхера, який переслідував Наполеона. У 1866 році фортецю придбала Прусія і з 1876 року вона перестала виконувати митні функції. Після цього впродовж майже ста років фортецю використали в якості маяка. У 1946 році фортеця перейшла у володіння землі Рейнланд-Пфальц, її відновили і зробили музей.

Фортеця в плані є витягнутим шестикутником із стіною заввишки до 12 м. Південний її кут спрямований проти течії Рейну, що допомагає боротися з весняним льодоходом. На північній стороні розташовувалися парадні ворота з гратами, які піднімалися механізмом, розташованим на верхній галереї. На стінах розташовані галереї з бійницями, розташованими в два ряди. У минулі століття через річку простягали товстий ланцюг, який змушував торговців зупинятися, а для тих, хто не хотів підкорятися, було влаштовано підземелля в колодязі. Довжина замку - 47 м, ширина - 21 м, висота шестиповерхового донжона з дахом - 37 метрів, товщина стін - 2,6 м.

Інший замок, що має назву Гутенфельс, знаходиться на висоті 110 метрів над містечком Кауб. Спочатку замок називався саме на честь цього міста - замок Кауб. Упродовж не однієї сотні років замок служив в якості митного поста Священній Римській імперії. Замок Гутенфельс є прикладом типової замкової архітектури династії Гогенштауфенів. Він був побудований в 1220-1230 роках на вузькому гірському хребті. Першу облогу замок витримав вже в 1252 році. У 1289 році замок був проданий герцогові Баварському і пфальцграфу Рейнському Людвігу II.

Замок складається з чотириповерхової житлової будови площею 22х8 метрів і з основної вежі - бергфріда, висота якої складає 35 метрів. У XIV столітті замок був оточений фортечним муром. У 1504 році замок зазнав чергової облоги, що тривала 39 днів. Облога не увінчалася успіхом. Приблизно в той же час курфюрст Пфальца Людвіг V перейменував замок, і саме з тієї миті цей замок відомий як замок Гутенфельс. У 1508 році він же повелів відреставрувати замок. За часів Тридцятирічної війни перед західним фасадом замку Гутенфельс виросла кругла оборонна вежа з казематами. У 1793 році замок Гутенфельс без боротьби здався наполеонівській армії, і до 1803 року тут розташовувався будинок піклування інвалідів війни. У 1806 році замок був зруйнований Наполеоном.

Гутенфельс дивом уникнув знесення - в 1833 році його придбав німецький архіваріус Фрідріх Густав Хабель. Перебудова замку сталася в 1889-1892 роках, при цьому вдалося зберегти оригінальний фундамент замку. До початку 2007 року замок був приватною власністю і переходив з рук в руки. Його знову ретельно відремонтували, і на даний момент в нім розміщується готель.

Містечко Кауб:

Ратуша в Каубі:

Попередня стаття
Обервезель
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини