Гамбург

Зазвичай, я не люблю дуже великі міста, тому й не чекав нічого надзвичайного від Гамбургу. Та все виявилося навпаки: з усіх земельних столиць Гамбург мені сподобався найбільше. Тут - трохи Венеції, трохи Амстердаму, а краса тут більш сувора і на любителя. А я північні ганзейські міста люблю. Гамбург - друге за чисельністю населення місто Німеччини і найбільше не столичне місто в Європі. Мостів тут більше, ніж в Венеції і Амстердамі - до 2500 (проти 400 і 1200 відповідно). Гамбург - найдешевший серед усіх земельних столиць Німеччини. Це стосується і готелів, і кафешок, і вуличної їжі. Дивитися в місті є шо. Сміливо можна присвячувати йому цілий день. Бажано залишитися на ніч, насолоджуючись підсвіченою Ратушною площею та островом Шпіхлерів.

В Гамбургу зупинявся в Generator Hostel Hamburg. Хостел розташований дуже зручно - прямо на привокзальній площі. Історичний центр і все найцікавіше - поруч. Ціна - найнижча в місті - 15 євро за ліжко в 8-місному номері. Про зручності тут можна забути: проблеми починаються ще з поселення, на рісепшені треба відстояти годинну чергу, щоб поселитися. В кімнаті - і чоловіки, і дівчата. До 1 ночі стоїть шум і гам. Душ - це катастрофа: вода тече або дуже гаряча, або дуже холодна. Умивальник такий маленький, що вся вода тече на підлогу і ніколи звідти нікуди не дівається. Білизна за додаткову плату - 3 євро. Але, швидше за все Гамбург і навколишні ганзейські міста сподобаються вам так, що всі незручності не будуть мати для вас жодного сенсу :)

Перш за все пішов оглядати ратушу, яку давно мріяв побачити:

Ратуша Гамбурга - одна з головних пам'яток цього ганзейського міста, без якої не можна уявити собі характерний вигляд міста. Ратушу збудовано у 1886-1887 роках. На її місці нинішньої ратуші колись височіла інша, але вона була зруйнована внаслідок пожежі у 1842 році. Побудована нова будівля ратуші належитьдо неоренесансного стилю. Його архітектором став Мартін Халлер. Проект вибирали з 128 запропонованих варіантів.

Будівлю ратуші увінчує витончена вежею, її висота досягає 112 метрів. На вежі - величезний годинник.

Між вікнами розташовуються ніші, де височіють скульптури двадцяти германських королів і імператорів, починаючи від Карла Великого і закінчуючи Францем II.

Міська ратуша - це місце засідання найвищого органу влади міста - Сенату і мерії. Для різних заходів і засідань використовуються декілька залів. Відвідувачі допускаються в це історичне місце в першій половині дня. Тут можна доторкнутися до історії міста, стати її часткою, а також насолодитися прекрасними інтер'єрами. В будівлі ратуші 647 кімнат.

У дворі ратуші:

Деталі ратуші:

Особливо привабливо на Ратушній площі ввечоре напередодні заходу сонця:

А ще гарніше - вночі:

Один з міських каналів проходить прямо біля ратуші. На протилежному його березі - будинок з аркадами в стилі італійського ренеансу. Саме від нього виходять найгарніші фотографії ратуши.

Ззаду до ратуші примикає будівля біржи:

Ратушна вежа та вежа поштамту:

Панорама Ратушної площі:

На протилежному від ратуші боці площі стоїть церква св. Петра - найстраріший з храмів Гамбурга. Церква з'явилася у 1195 році а вежа - у 1349-му. Ії висота - 132 метри!

З Ратушної площі до залізничного вокзалу веде вулиця Мьонкебергштрассе. На ній стоїть церква св. Іакова (XIII століття) з вежею висотою 125 метрів.

Поруч з церквою розташований один з найгарніших будинків Гамбурга:

Досить оригінальна будівля заховалася в кварталі від церкви св. Іакова неподалік від залізничного вокзалу. Це - Чілехауз. Вона не така старовинна, як інші пам'ятки Гамбурга, але внесена до списку ЮНЕСКО. 11-поверховий будинок зведений у 1924 році у вигляді великого океанського лайнера:

Особливо Чілехауз в нічний час, коли він підсвічується вогнями.

Найромантичнійший куточок Гамбургу - це міст на вул. Віллі Брандта через затоку Nikolaefleet. Тут Венеція і Амстердам - в одному обличчі:

Ні ж самі будинки, але з боку вулиці Тростбрюкке:

Неподалік розташована церква св. Михаїла - головний протестантський храм міста, зведений у стилі бароко у 1762 році:

Найбільше в Гамбургу сподобався острів шпіхлерів (амбарів, складів)- найбільший у світі район портових складів на дерев'яних палях. Старі закопчені червоноцегляні 5-6 поверхові будівлі складів, розташовані рядами-кварталами на островах посеред Ельби, де «вулицями» служать канали.

Будівлі складів збудовані протягом 1884 - 1910 років з червоноїцегли в стилі історизму. Вони і досі використовуються у якості складів.

Острів шпіхлерів вночі:

Вид з острова шпіхлерів на місто:

За містом шпіхлерів розташований портовий район з багатьма новими будівлями, збудованими в стилі хай-тек: