Дорнбірн

Наступна стаття
Фельдкірх

До столиці Австрії Відня звідси – 660 кілометрів, а до кордонів з Німеччиною, Швейцарією та Ліхтенштейном – лічені кілометри. Але попадаючи і Дорнбірн розумієш, що ти – в Австрії, точніше, в самій її глибинці. Колишню імперію тут видає ампірний собор і ще щось таке, що неможливо поторгати чи побачити, а можна лише відчути. 

Старовинний Донбірн розташувався га берегах річки Дорнбірн-Ах в долині верхнього Рейну, зажатий з обох боків Альпами. Він є найбільшим містом австрійської землі Форарльберг з населенням 46,5 тис. мешканців. Сусідній Брегенц, який виконує роль столиці землі, налічує лише 44 тисячі жителів. Але найбільший парадокс полягає в тому, що до початку минулого століття Дорнбірн залишався найбільшим селом в Австрії. Виходила досить смішна ситуація, коли "село" Дорнбірн перевищувало усі навколишні міста.

Перша згадка про місто датована 895 роком. Тоді воно називалося Торінпуріон, що в перекладі означало поселення Торо (ймовірного засновника міста). Сучасна назва міста, за однією з версій, походить від слова Birnen (груша). Герб Дорнбірну прикрашає зображення груші - дерева із зеленою кроною і великими жовтими плодами на яскраво-червоному фоні. Потрібно визнати, що герб вийшов ненудним і досить ефектним. 

З кінця XII століття Дорнбірн належав графам Монфор, а з 1380 року увійшов у склад монархії Габсбургів. У ХІХ столітті Дорнбірн, що вважався найбільшим селом Австрії, набув славу текстильної столиці регіону. В 1901 році він нарешті отримав статус міста. 

На головному Ринку міста (Марктплац) домінує щось подібне до ратуші – будинок із назвою Johann Suger.

 

Приходська церква Святого Мартина була збудована в стилі класицизму в 1840 році на місці більш старого храму поряд із старовинною готичною дзвіницею (1493 рік). 

На ампірному фасаді церкви збереглося багато розписів: 

В одній з кам’яниць на Ринку розташований Міський музей. У експозиції музею - експонати, пов'язані з розвитком міста з моменту створення і по наші дні. Великий інтерес притягають музей природи Форарльберга і музей Інатура, обоє з інтерактивними експозиціями. 

Головна і найвідоміша пам’ятка міста - Червоний будинок, побудований в 1639 році на центральній площі Марктплац. Назва будівлі пов'язана з кольором стін - в середні віки його фарбували бичачою кров'ю. Стіни будівлі і сьогдні традиційно фарбують в червоний колір.  

Марктплац – головна площа міста:

Ратуша в Дорнбірні не відрізняється вишуканістю: 

Вулички міста:

Головна пошта на тлі Альп: 

Наступна стаття
Фельдкірх

Коментарі

Симпатичне містечко!
Так, до того ж дуже компактне: за 20 хвилин можна подивитися :)
з твоїми темпами це ще багато ;)
ага, "драмтєатр" з каланчею зачьотні! :)
був в Брегенці - село селом, аж здивувався, що то столиця суб'єкта федерації. А он воно шо виявляється :)))
От я спеціально в тому Брегенці і не виходив, бо попередньо подивився, що дира дирой :)