Наварія

Декілька кілометрів відділяють село Наварія Пустомитівського району від південної межі Львова. В пару кілометрах - село Годовиця. Там, як і в Наварії, також зберігся костел геніального архітектора Меретина. Але сусіду з Наварії - костелу Успіння Богородиці, повезло значно більше: тутешній храм відновлено і декілька років тому і він - діючий.

Римо-католицька парафія в Наварії була вже принаймні у 1624 році. Був і старий костел, який 1618 - 1621 році знищили татари. Невдовзі храм було відбудовано, також з дерева. Але і він згорів у 1630 році. Завдяки фінансовій підтримці Єлизавети Гумницької у 1641 році розпочалося будівництво мурованого костелу. Храм було закінчено у 1645 році і освячено Львівським єпископом-помічником Андрієм Средзинським. Але за кілька років почалася Хмельниччина, і святиню знов було знищено.

Храм відбудували, і в тому ж столітті він вже став санктуарієм Св. Валентина: в костелі знаходилися мощі відомого у всьому світі покровителя закоханих. Вже у 1739 році той костел частково розібрали через загрозу обвалу будівлі. У 1748 році архітектор Бернард Меретин збудував новий храм. У 1774 році було закінчено оздоблювальні роботи, які проводили Антоній Тавелло і Мартин Строїнський, і храм було освячено архієпископом Вацлавом Сераковським під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії.

У березні 1946 року костел закрили совіти. Частину костельного майна вдалося вивезти до Польщі. Спочатку в ньому розмістили зерносховище, а потім - склад шкіри. У 1991 році храм повернули віруючим, а наступного року переосвятили. Декілька років тому в костелі закінчено ремонтні роботи.

Костел і дзвіниця:

Деталі декору:

Плебанія поблизу костелу:

 

Коментарі

Дуже цікаво, хотів бі побачити. Гарні фото, дякую!

Прошу!

Прочитавши назву, не відразу зрозуміла, що йдеться про українське село, а не про регіон Іспанії :)

Супер, вийшов такий собі міні- репортаж :)
З величезним задоволенням переглянув.

Приємно :)

я завтра приеду, выползешь погулять?

Я був в Києві :(((

а то разве во Львове будет?

Re: в рекламке написанно - да
... і мене знову не буде ...

Та, серйозно! :) Рожици фоткати - то вам не замки щёлкати :)

увы, я лица люблю
скорей не приеду, великаны будут в пятницу вечером

Розташування

Scroll to Top