Бланкенберге

Наступна стаття
Кортрейк

Бланкенберге – курортне місто в Західній Фландрії на березі Північного моря з населенням близько 19 тис. мешканців. Саме тут ми базувалися, мандруючі Бельгією. Ночувати і проводити вечори тут зручно: до Брюгге – всього 13 хвилин їзди, до інших міст також швидко доставить поїзд. Жили ми тут, оскільки в Брюгге і Генті все було зайнято, а то, що не зайнято – дорого. В Брюсселі жити не хотіли принципово: всі дешеві варіанти пропонувалися біля вокзалів в чорних кварталах. А їхні негри – то не наші негри. Їхніх там багато, а зустрітися з ними в вечорі чи вночі десь на темній вуличці Брюсселя – задоволення, думаю, не з приємних. А от в Бланкенберге чорних немає, і ціни на житло – невисокі. Але, курорт – то є курорт. Курорті завжди мають більше мінусів для туриста, ніж плюсів. Саме курорту Бланкенберге присвячена сьогоднішня розповідь.

Не лякайтесь, дивлячись на цю фотку. В Бланкенберге є трохи старовини, а головне – є море!

Направду, такого жахливого курорту я не бачив в своєму житті. Замість набережної з пальмами, замість паркових зон і атракціонів, берег моря в Бланкенберге щільно забудований житловими багатоповерхівками, які підходять впритул до моря. Вузенька смуга між багатоповерхівками і морем – то і є набережна без єдиного дерева, на якій розташовані одні за одним кав’ярні і власне, сам пляж, де проводять свій час бельгійці, називаючи це «відпочинком». 

Особливої уваги вартують ціни в кав’ярнях. Уявляєте собі ціни в кафешках в історичній частині Венеції? Так от, помножте їх на три, і отримаєте ціни в бланкенбергських рестораціях. Ну, і головний негатив – то кількість людей. Щоб уявити, скільки їх там (це був вихідний), візьміть натовп людей на Сан-Марко в Венеції, додайте до них натовп на Ринку в Брюгге і перемістіть їх усіх на набережну в Бланкенберге. Уявили?!

Але негатив ми на цьому закінчуємо, і йдемо гуляти містом. Те, що можна назвати «історичним центром» або «старим містом», знаходиться далі від моря за багатоповерхівками, які надійно захищають місто від моря. Щоправда «історичним» центр можна назвати доволі умовно: на вид місту 120 – 130 років. 

Скільки років цим «кам’яницям», я, направду, не уявляю. Але, погодьтесь, вони гарні! 

А оці – ще новіші. Але також зроблені зі смаком: 

Вілли, ймовірно, початку ХХ століття:

А ця, нова, біля нашого готелю, також замаскувалася від старовинну: 

Цікаві еклектика і модерн також трапляються:

Найстаріша будівля Бланкенберге, це, напевно, костел св. Роха, що будувався протягом 1884-1889 в еклектичному стилі з елементами романського ренесансу: 

Центральна вулиця міста: 

Дивний пам’ятник на центральній площі:

Ще один храм Бланкенберге – неоготичний костел св. Антонія:

Хотілось би думати, що це – ратуша: 

Третій храм Бланкенберге і не менш дивний пам’ятник поруч з ним: 

Наступна стаття
Кортрейк

Коментарі

Пляж "ни о чем", але саме місто класне, наскільки можна судити по фотках.
Так, пляж дуже псує це місто :)
Пляжик, так, якійсь соцреалістично тошнотний. Не думав, що такі коробки є в Західній Європі. А так місцева архітектура сподобалась, костел нагадав Чортківський. А як там море - холодне?
Так, холодне, але ніжки помочити можна :)
Взагалі, там люди купаються, і навіть діти.
Тю, а що має бути на пляжі? Пляж то й пляж, акуратно й симпотно. Навіть цікаво. Це ж Північне море, а не Середземнорщина якась.
А от ціни й натовпи вразили неприємно...
Ну от, якби цін і натовпів не було, то б і на море по-іншому можна б було дивитися :)
P.S. А от до чортківського костелу бленкенбержському далеко (я так вважаю) :)
мда, як тільки курорт, так відразу щось страшненьке...
Так. Все, що бельгійці навчилися доброго від нас - то будувати курорти :)