20 оригінальних ідей для подорожей у 2019 році (частина 1)

Попередня стаття
Як почати подорожувати: де взяти гроші?
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни

Ви любите подорожувати, але не хочете бути як всі? Їздити дивитися Париж, Берлін чи Відень в Європі, Краків - в Польщі, банально лежати на пляжі в Єгипті або Туреччині? Я підготував для вас цікаві варіанти, куди поїхати цього року, щоб подивитися найкрасивіші куточки світу, в яких більшість людей ніколи не бачило і ніколи не побачить.
Кожний варіант випробуваний мною особисто. Це варіанти - на різний гаманець: від бюджетного до достатньо дорогого, але з пропозиціями, як здешевити подорож.

В першій частині - недорогі, але найбільш цікаві варіанти подорожей Європою.

1. Гданськ і Помор’я

Найкрасивіше (за моєю версією) місто Європи і найбільший у світі готичний замок.
Гданськ - приклад ідеального відновлення середньовічного міста після руйнування під час Другої світової.
Символ міста – Журав – міська брама, яка одночасно слугувала підйомним краном для вантажів з суден, що заходили у гданський порт. В місті аж три (!) ратуші.

Площа Длугі Тарг у Гданську

Північна цегляна готика, ренесансні кам'яниці, набережна Мотлави та середньовічні міські брами заставлять вас назавжди закохатися в це місто і викличуть бажання повертатися сюди знову і знову.

Набережна Мотлави у Гданську
 

Мальборк (Марієнбург) - вражаючий замок, що знаходиться всього в годині їзди електричкою від Гданська. Замок належав великим магістрам Тевтонського ордену і був їхнею резиденцією. Обов'язково сходіть подивитися на замок з протилежного берегу річки Ногат перед заходом сонця.

Замок Мальборк (Марієнбург)

Навколо Гданська ще багато цікавих містечок і замків: Квідзин, Гнєв, Штум, Олива, Сопот.

Замок Квідзин (Марієнвердер)

Матеріал на сайті про мою подорож до Гданська і Помор'я

Як дістатися: віднедавна до Гданська з Києва, Львова, Харкова та Одеси літають лоукостери Wizzair i Ryanair. Вартість квитка – від 25-30 євро в один кінець.

 

2. Трансільванія

Якщо ви хочете побачити справжнє європейське середньовіччя, то вам - у Трансільванію - історичну область в центрі Румунії. З часів графа Дракули тут майже нічого не змінилося.
Головне місто Трансільванії, яка буде для вас базою для подорожей регіоном - Брашов. Місто має фортецю, оточено стінами з середньовічними брамами, тут є ратуша і багато старовинних будинків.

Середмістя Брашова

На південь від Брашова є два величних замки - Ришнов і Бран, відомий як "замок Дракули".

Бран - замок Дракули

Але найцікавіше місто Трансільванії - це Сігішоара - батьківщина Влада Цепеша, відомого як граф Дракула. Символ містечка - вежа з годинником, а в самому центрі міста зберігся будинок, де народився граф.

Середньовічна вулочка в Сігішоарі

Середмістя Сігішоари - це мереживо вузеньких вуличок з середньовічними яскравими різнокольоровими будиночками. А саме місто оточено оборонними мурами з двома десятками веж.

Це одне місто Трансільванії, яке не можна пропустити - Сібіу. Це поєднання середньовічного міста з різнокольорових будинків з черепичними дахами та розкоші ХІХ - поч. ХХ ст. Символ міста - "місток брехунів", який розділяє старе і нове місто.

Міст Брехуніву Сібіу

Уздовж трикутника Брашов-Сігішоара-Сібіу ще декілька цікавих середньовічних містечок - Фегераш, Медіаш, Рупеа. Але найцікавіше тут - це села з середньовічними саксонськими церквами-фортецями. Прикладами таких сіл є Херман, Прежмер, Каца, Хомород, Бієртан.

Медіаш: церква-фортеця

Остання зупинка – містечко Сіная. Цей куточок вражає двома неповторними замками - Пелеш і Пелишор, монастирем Сіная, віллами і старою курортною забудовою та, звичайно, карпатськими краєвидами. Замок Пелеш був закладений в 1873 році за наказом короля Румунії Кароля де Гогенцоллера-Сигмарінгена (Кароля I), як літня резиденція румунських королів. Завершилося будівництво в 1914 році. Архітектурний стиль замку є сумішшю архітектури німецької школи із стилем неоренесанс.

 Сіная: замок Пелеш

Матеріал на сайті про мою подорож до Трансільванії

Як дістатися: на жаль, лоукостери з України в Румунію поки не літають. Якщо у вас є достатньо часу, можна дістатися автобусом чи маршруткою із Чернівців до міста Сучави (100 км), далі пересуватися дешевими, але повільними потягами. Якщо ж часу обмаль, тоді варто летіти регулярними рейсами до Бухаресту, а далі пересуватися на орендованому авто.

Все авторские путешествия (500+)

 

3. Замки і містечка Словаччини

Один з самих простих варіантів для подорожі з України на 3-4 дні. 
Почати можна з Кошице - міста з розкішним готичним собором з і шедеврами модерну і еклектики. 

Готичний собор в Кошице

Далі, пересуваючись поїздами/електричками можна оглянути декілька гарних містечок з замками. Перша зупинка - станція Попрад-Татри. Сідаємо в автобус і їдемо в село Стара Любовня, де зберігся чудовий замок на горі, а у його підніжжя - Музей народної архітектури просто неба.

Замок в Старій Любовні

Звідси автобусом їдемо в Кежмарок - місто з замком, середньовічними будинками-кам'яницями та дерев'яним костелом з неймовірними розписами.

Замок в Кежмарку

Найцікавіший замок Словаччини - Оравський Град, що посів на горі над річкою Оравою.  Дістатися сюди можна, вийшовши на станції Ружомберок і проїхавшись автобусом до села Оравський Подзамок.

Замок Оравський Град

Наступна зупинка - місто Жиліна. В місті - мініатюрне, але цікаве старе місто, а на протилежному боці річки  Ваг - замок Будатин.

Замок Будатин

З Жиліни обов'язково треба з'їздити автобусом в містечко Бойніце, де розташований однойменний замок, який немов зійшов зі сторінок книг з казками про принців і принцес. У підніжжя замку - найстаріший у Словаччині зоопарк.

Замок Бойніце

Остання зупинка - місто Тренчин з неймовірно великим замком, з якого відкривається чудовий вид на старе місто.

Замок Тренчин

При бажанні можна продовжити маршрут до столиці Братислави. Крім того, уздовж запропонованого маршруту можна подивитися величезний замок Спішський Град (щоправда це, фактично, руїна), а також середньовічні міста Левоча та Банська Бистриця.

Матеріал на сайті про мою подорож замками Словаччини

Як дістатися: з Ужгорода і Мукачева до Кошице декілька разів на день курсують комфортні автобуси Leo Express. Вартість проїзду від Ужгорода – 5,4 євро, від Мукачева – 6,2 євро в один кінець. Далі – поїздами Словацької залізниці.

 

4. Нижня Сілезія

Ще одна чудова альтернатива польським Кракову і Варшаві та чеській Празі. За красою серед польських столиця Нижньої Сілезії Вроцлав поступається хіба що Гданську. В центрі міста - дві площі - Ринок і Соляний майдан, забудовані неймовірно розкішними кам'яницями в стилях ренесанс і бароко. Ратуша у Вроцлаві у стилі полум'яної готики - напевно найкрасивіша в Європі. А ще місто багато на великі костели у стилі цегляної готики.

Ратуша у Вроцлаві

Але навколо Вроцлава - не менш цікаво. Середньовічні іграшкові міста, такі як Еленя Гура, Клодзько, Болеславець, Явор, Льондек-Здруй, Бистриця-Клодзька, Зомбковіце-Шльонське вражають не менше ніж Вроцлав.

Ринок в Єленій Гурі

Найвражаючий замок Нижньої Сілезії - Кшьонж (Фюрштенберг) знаходиться між містами Свебодіце і Валбжих.

Замок Кшьонж

Інші замки, варті уваги: Чоха, Клічкув, Явор, Воянув, Божкув.

Замок Чоха

Точно не залишать вас байдужими середньовічні дерев'яні фахверкові костели з шикарними розписами в містах Свідниця і Явор. Ну а найцікавіший храм Нижньої Сілезії - це дерев'яний костел Ванг 12 століття у містечку Карпач, перевезений з Норвегії.

Дерев'яний костел Ванг в Карпачі

Матеріал на сайті про мою подорож Нижньою Сілезією

Як дістатися: Лоукостери Wizzair i Ryanair виконують рейси до Вроцлава з більшості діючих аеропортів України. Квитки можна знайти починаючи від 10 євро в один кінець. Від Вроцлава Нижньосілезькому воєводству можна пересуватися електричками, але краще взяти напрокат автомобіль, щоб побачити більше.

 

5. Нижня Саксонія

Найменш розкручена, але найцікавіша земля Німеччини.
Розпочинаємо з Ганновера - столиці землі. Тепер з сюди з України літають лоукостери. В Ганновері дивимося дві гарні ратуші - стару готичну та нову необарокову, яку багато хто вважає найкрасивішою ратушою Німеччини.

Нова ратуша в Ганновері

Наш шлях лежить на південь в містечко Айнбек. Для цього сідаємо в електричку в біг Геттінгена (попередньо купив денний проїзний) і виходимо на станції Salzderhelden. Звідси до Айнбека - декілька кілометрів автобусом. Місто - це клондайк збережених в оригіналі дерев'яних фахверкових будиночків 16 століття з різьбою та розписами на історичні сюжети. Об'їздивши майже всю Німеччину, можу сміливо сказати - Айнбек входить у п'ятірку найгарніших міст країни, вартих обов'язкового відвідання.

Фахверкові будинки в Айнбеку

По дорозі назад варто відвідати місто Гільдесгайм. Гільдесгайм - чудовий приклад того, як німці вміють з попелу відновити середньовічну красу. В результаті повітряних нальотів 22 березня 1945 року центр міста фактично припинив своє існування. Але в рамках великої реконструкції історичного центру, яка почалася у 1980 році деякі із старих будівель навколо головної площі були знесені і замінені копіями справжніх будівель. Кожен об'єкт площі тепер повністю відповідає оригіналу, а на перших поверхах будівель затишно розташувалися численні ресторанчики, бари і кав'ярні.

Ринкова площа в Гільдесгаймі

На південному сході землі Нижня Саксонія є 2 досить оригінальних і надзвичайно цікавих містечка – Гослар і Вольфенбютль.
Головна фішка Гослара - це сірі фахверкові будинки, які вкриті лускою з чорного сланцю. З часів Священної Римської імперії в місті зберігся імператорський пфальц - замок-палац німецьких імператорів.

Гослар: будинки, вкриті лускою
 

Вольфенбютль – це батьківщина усім відомого лікеру  "Jägermeister". Містечко з яскравою фахверковою забудовою, замком герцогів Брауншвайга і Люнебурга, неповторними церквами, фахверковою синагогою, бібліотекою герцога Августа та своєю власною мініатюрною "Венецією" знаходиться неподалік від міста Брауншвайг. 

Вольфенбютль: ратуша і площі Ринок

А ми рухаємося на північ землі в місто Люнебург. Досі пам'ятаю, в якому дитячому захваті я був у перші хвилини, коли побачив це місто. Люнебург - один з не багатьох міст північної Німеччини, який майже не постраждав під час Другої світової війни. Годинами можна блукати по місту і роздивлятися шедеври багатокольорової цегляної готики цього північного ганзейського міста.

Люнебург
 

Бремен хоч адміністративно і не належить до Нижньої Саксонії, але знаходиться в самому її серці. В місті - шикарна ратуша, одна з найдосконаліших, які доводилося бачити, гострошпилястий в північному стилі романський домський собор, приваблива площа Ринок. Старої забудови не так багато, але вона вражає. Це стосується як середньовічних будинків, так і стильних архітектурних ансамблів першої половини ХХ століття. І звичайно, що Бремен - це місто казкових Бременських музикантів, про яких тут нагадує все навколо.

Ратуша в Бремені

Матеріал на сайті про мою подорож Німеччиною

Як дістатися: З Києва до Ганновера тепер двічі на тиждень виконує рейси лоукостер WizzAir. Вартість квитків починається з 839 гривень в один кінець. Далі – електричками німецької залізниці. Для цього варто придбати регіональний денний проїзний: https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml

Все авторские путешествия (500+)

 

6. Санторіні

Містечка острова Санторіні – Тіра, Ія і Акротірі – це маленькі, але неймовірно мімішні фотогенічні куточки Середземномор’я. Саме звідси – більшість картинок з поштівковими видами Греції. Тепер і сюди з України можна добратися за допомогою лоукостів.

Ія, Санторіні

З усіх маленьких європейських містечок Ія на острові Санторіні - наймальовничіше. Його білосніжні будинки мають білі і сині дахи. Над ними домінують сині бані православних храмів та вітряки під стріхою – обов’язковий атрибут Егейських островів.

Ія, Санторіні

Сотні людей кожного вечора займаються місця на маленькому старовинному замку, щоб побачити дивовижний захід сонця. 

Захід сонця на Санторіні

На Санторіні відбулося найсильніше з відомих людству вивержень вулкану, яке асоціюють з біблейськими подіями всесвітньої темряви і морських відливів, пов’язаних з відходом євреїв з Єгипту. В результаті виверження вулкану острів Санторіні розвалився на декілька островів. Після виверження утворилася величезна кальдера, яка заповнилася морем.

Кальдера вулкану Санторіні

Як дістатися: З Києва до столиці Греції міста Афіни виконують рейси лоукост-авіакомпаній RyanAir та WizzAir. Середня вартість в один кінець – 43 євро, хоча час від часу з’являються акційні квитки від 5 до 10 євро. З Афін до Санторіні також літає RyanAir, квитки починаються від 21,5 євро.

Все авторские путешествия (500+)

 

7. Альпи Баварії, Ліхтенштейну і Швейцарії

Лоукостери роблять дива, і сьогодні дістатися в один з найцікавіших куточків Альп і всієї Європи можна за символічну суму – 25-30 євро. Наш пункт призначення - аеропорт Альгой в баварському містечку Меммінген. На вокзалі в Меммінгені купуємо "Баварський квиток", він дає право на необмеження пересування по Баварії місцевими поїздами та міським громадським транспортом протягом дня.

Ратуша в Меммінгені

Оглянувши іграшковий Меммінген, їдемо в місто Фюссен. Подивившись місто (особливо чударництва короля Людвіга ІІ у місцевому костелі), їдемо місцевим автобусом у містечко Швангау. Тут розташовані два найвідоміших замки Баварії - Нойшванштайн і Гоешвангау. Біля останнього - мальовниче альпійське гірське озеро Альпзее.

Замок Нойвшванштайн

З Фюссена їдемо електричками в місто Ліндау на березі Боденського озера. Насолоджуємося озером, набережною і середньовічним середмістям.

Боденське озеро в Ліндау

Наступна зупинка  - місто Дорнбірн (це вже Австрія), добираємося електричкою з Ліндау. На огляд Дорнбіра достатньо підгодини.

Дорнбірн

Далі їдемо у Фельдкірх - найзахідніше місто Австрії. Оглядаємо місто і сідаємо на автобус, який їде в Ліхтенштейн.
В міні-державі Ліхтенштейн варто відвідати два міста - столицю Вадуц і Бальцерс. В обох містах - гарні замки і види на Альпи.

Вадуц - столиця Ліхтенштейну

У місті Шан (можна пішки з Вадуцу) переходимо через Рейн і опиняємося в Швейцарії (містечко Бухс). Сідаємо на зубчастий поїзд і їдемо в Аппенцель з пересадками в Альтштеттені і Гайсі. Для подорожей Швейцарію варто придбати проїзний, проїзд в країні дуже дорогий. Виберіть для себе один з варіантів на сайті швейцарської залізниці: https://www.sbb.ch/en/travelcards-and-tickets/railpasses.html
Аппенцель - мініатюрне місто, яке вважається "швейцарською Чукоткою". Про місто складають не лише легенди, але й анекдоти, пов’язані передусім з його консерватизмом. Ось вам наочний приклад: жінки в Аппенцеллі отримали право голосування тільки в 1991 році. 

Фасад будинку в Аппенцелі

Наступна зупинка - місто Санкт-Галлен. Тут розташоване бенедиктинське абатство св. Галла з шикарним бароковим костелом і будинки з вишуканими еркерами.

Бенедиктинське абатство в Санкт-Галлені

Далі їдемо в Штайн ам Райн - найкрасивіше містечко Швейцарії. Ратуша, розписні будинки і замок просто беруть за душу.

Ратуша і Ринок в Штайн-ам-Райні

З пересадками у Вінтертурі і Цюриху їдемо в столицю Швейцарії Берн. Старе місто знаходиться на скелястому півострові, а частина - в каньйоні (дуже нагадує Кам'янець). Місто забудовано сірими, майже однотипними, але неймовірно цікавими будинками. Тут багато фонтанів і годинникових веж.

Центральна вулиця Берна

З Берна прямуємо в місто Тун на березі Тунського озера (20 хвилин електричкою). Швидко оглядаємо місто (замок, ратуша, "дворівневі" вулиці), і йдемо пішки уздовж озера у бік замка Шадау. По дорозі побачимо просто неймовірні види на Альпи на тлі церківки в Шадау.

Альпи в Шадау

Сідаємо на автобус ідемо декілька хвилин до містечка Оберхофен. Тут дуже фотогенічний замок і набережна з пальмами і видом на озеро і Альпи.

Замок Оберхофен

Наступні зупинки - в містах Інтерлакен і Брієнц. Останній майже повністю забудований нефарбованими дерев'яними будинками з різьбленням. Виглядає фантастично. Види на озеро і Альпи також неймовірні!

Брієнц: дерев'яні будинки

Далі їдемо електричкою до станції Метцинген, і там пересаджуємося на зубчастий поїзд, який під великим кутом підніме нас на альпійський перевал (тут навіть наприкінці весни лежить сніг) а потім спустить в долину Фірвальдштетського озера і привезе до міста Люцерн. По дорозі раджу вийти в нетуристичному містечку Зарнен, побачите там багато цікавого.

Люцерн: дерев'яний міст
 

Люцерн - найбільш "швейцарське" місто країни. В ньому - вся Швейцарія: неймовірний вид на Фірвальдштетське озеро з силуетами гір Рігі і Пілатус, розписні будинки, ажурні вивіски, башти середньовічної фортеці. Візитівка міста - критий дерев'яний міст з розписами та видовблений в скелі барельєф помираючого лева.

Люцерн:  барельєф помираючого лева

З Люцерну їдемо до містечка Швіц, яке дало назву країні. В цьому гірському містечку - фантастична розписна ратуша, провінційні старовинні будиночки і все це - на тлі двох красивих гір - Малий і Великий Міфи.

Швіц: ратуша та головна площа

З Швіца автобусом їдемо декілька кілометрів до містечка Бруннен, розташованого на березі Фірвальдштетського озера. Саме тут можна побачити самі красиві в Швейцарії види гірського озера на тлі Альп.
Повертаємося в Швіц, звідти - поїздом до Цюріха. З Цюріха до аеропорту Меммінген вас доставить дешевий (але дуже комфортний) автобус-шатл компаній Allgäu-Airport-Express та Flixbus.

Бруннен: Фірвальдштетське озеро і Альпи

Матеріал на сайті про мою подорож Альпами

 

8. Долина Луари

Вишукані замки та фантастичне вино – це регіон Центр-Долина Луари у Франції.
Уздовж берега Луари розташовано понад 60 замків, більшість з яких було побудовано в епоху середньовіччя і перебудовано в період ренесансу. 
Подорож починається в місті Орлеан. Долиною будемо подорожувати місцевими поїздами французької залізниці.
Наша перша зупинка – колишня столиця Франції Блуа (Blois). Тут знаходиться найбільший серед замків Луари - улюблена резиденція французьких королів Людовика XII і Франциска I. Він настільки великий, що на фотоапарат можна зафіксувати лише його четверту частину. Замок складається з 4 різних частин, які відображають періоди його розбудови: готика, полум’яна готика, ренесанс і класицизм.

Королівський замок Блуа

Саме місто досить скромне, хоча і середньовіччям тут віддає скрізь. Як і будь-яке місто Луари, Блуа – чорно-біле, а точніше брудно-біле або сіре. Як правило, луарські містечка - це одно-двохповерхові будиночки з білого піщаника. Іноді на фасадах будинків - вкраплення з червоної цегли. Час від часу трапляються і фахверкові будиночки - але також дуже стримані, однокольорові.

Середмістя Блуа

На автостанції сідаємо на приміській автобус і ідемо в найвідоміший і найкрасивіший замок не лише на Луарі, але й в усій Франції – Шамбор (Château de Chambord). Він був зведений за наказом короля Франциска І, який бажав бути ближче до своєї коханої - графині Турі, що проживала поруч. Одні вважають, що цей шедевр ренесансу своєю пишністю поступається лише Версалю. Інші заперечують, кажучи, що задум і розмах палацу на Луарі затьмарює паризьку резиденцію Бурбонів.

Замок Шамбор

Повертаємося в Блуа і їдемо електричкою в напрямку міста Амбуаз. Виходимо на станції (точніше на платформі) з назвою Onzain. На протилежному від станції березі Луари побачимо ще один величний замок - Шомон-сюр-Луар (château de Chaumont-sur-Loire).

Замок Шомон-сюр-Луар

Всього 6 хвилин їзди поїздом відділяє Шомон-сюр-Луар від колишньої королівської столиці, міста Амбуаз (Amboise). В місті є два замки: великий королівський замок Амбуаз та замок Кло-Люсе, в якому жив і творив легендарний Леонардо да Вінчі. 

Замок Амбуаз

Середньовічний Амбуаз – в десятки разів крутіший за попсовий Париж. Саме готичні замки, біло-сірі будиночки з фахверками та оригінальні беффруа – то і є Франція! 

Середмістя Амбуаза

Щоб побачити останній і замків на нашому маршруті - Шенонсо, їдемо до міста Тур, де треба зробити пересадку на іншій регіональний поїзд, що їде в бік міста В’єнзор.
В місті Тур (Tours) є величезний собор  Сен-Гатьєн у стилі полум’яної готики, який за величністю і багатством фасаду в рази перевищує паризький Нотр-Дам. В місті також є цікава ратуша, замок та багаточисельні фахверкові будиночки.

Готичний собор в Турі

Шенонсо (Château de Chenonceau) - один із самих яскравих замків Луари.  На відміну від інших замків долини, Шенонсо стоїть не на самій Луарі, а на її притоці – річці Шер. Замок Шенонсо належить то так званих «замків на воді» - цікавого прикладу замкового будівництва. Замок має народну назву "дамський замок", оскільки його найвидатнішими мешканцями були жінки. Сьогодні це один з найбільш улюблених, відомих і відвідуваних пам'яток

Франції.

 Замок Шенонсо

Матеріал на сайті про мою подорож Францією

Як дістатися: Регулярні рейси декількох авіакомпаній (МАУ, Air France, LOT) щодня виконують рейси до Парижу (прямі або з пересадкою). Як правило, вартість складає 210 – 250 євро в обидва кінця. Але якщо спробувати комбінувати рейси лоукостера RyanAir з пересадками (наприклад, в Стокгольмі), то можна знайти варіанти від 65 євро в обидва кінці. Від Парижу треба швидкісним поїздом дістатися до міста Орлеан. Якщо брати квитки заздалегідь на сайті французьких залізниць, то можна отримати велику знижку і придбати квиток в 4-5 разів дешевше від його стандартної вартості. Майте на увазі, що проїзд у Франції дуже дорогий, а проїзні не передбачені.
Від Орлеана до всіх описаних пунктів треба добиратися регіональними поїздами. Знижки на них, на жаль, не передбачені.

 

9. Доломітові Альпи – найкрасивіші гори Європи

Доломіти – гірський масив на півночі Італії зі скелястими горами унікальних форм та мальовничими гірськими озерами. Розпочати подорож можна, прилітівши у  Мілан, Бергамо чи Венецію. Для мандрівки Доломітами краще вибрати прокатне авто, оскільки проїзд громадським транспортом в Італії дуже дорогий, і далеко ні в кожну точку маршруту зручно ним добиратися.
По дорозі до Доломітів варто оглянути фантастичної краси озеро Гарда та неймовірно цікаві, можна сказати, іграшкові південнотірольські містечка – Ріва-дель-Гарда, Тренто, Больцано, Брессаноне, Віпітено.

Ріва-дель-Гарда

Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena - нім.), щоб побачити поштівковий вид на церкву св. Маддалени на тлі зубців Доломітів. Це насправді, один з найкращих пейзажів, які довелося бачити у житті! Одна з найбільш фотогенічних сіл в світі розташувалася в Південному Тіролі, в долині Val di Funes на висоті 1339 метрів. Щоб побачити знаменитий вид на село на тлі Доломітів, треба приїхати або з ранку, або ввечері: вдень сонце б'є в очі і гори видно погано. Треба знайти на півночі села ферму Lippenhof, саме від неї будуть найгарніші види.

Санта-Маддалена

Озеро Браєс (Lago di Braies - італ., Pragser Wildsee - нім.) вважають найкрасивішим альпійським озером в Південному Тіролі. Це чудово місце, яке ніби зійшло зі сторінок листівок, давно завоювало серця любителів гірських пейзажів і фотозйомок. Смарагдова чистісінька вода, в якій віддзеркалюються небо і вершини гір, чисте гірське повітря і красива природа тягнуть сюди тисячі мандрівників. Озеро знаходиться в однойменній долині на висоті 1496 метрів над рівнем моря, приблизно в 97 км від містечка Больцано в провінції Трентіно Альто-Адідже (Південний Тіроль).

Озеро Браєс

Озеро Ландро (Lago di Landro - італ., Dürrensee - нім.) – наступне гірське озеро в Доломітових Альпах, розташоване на висоті 1406 метрів в долини Валь-ді-Ландро регіону Південний Тіроль. Найближче до озера поселення - Добб'яко. Озеро Ландро розташувалося в оточенні крутих скель Доломітів на території природного парку Доломіти Сесто. Взимку озеро замерзає і по його периметру робиться кільце для любителів бігових лиж.

Озеро Ландро

Мізуріна - озеро (Lago di Misurina) та однойменне село в Доломітових Альпах в долині Кадоре (провінція Беллуно, регіон Венето). Найбільше природне озеро цієї долини розташоване на висоті 1754 м над рівнем моря. Периметр озера має довжину 2,6 км, а максимальна глибина - 5 м. Озеро з усіх боків оточене скелястими вершинами Доломітів, що створює приголомшливі краєвиди навколо. Мізуріна - ідеальне місце, з якого можна здійснювати походи найкрасивішими горами Європи.

Мізуріна

На північ від Мізуріни - гірський масив Tre Cime Di Lavaredo - найпопулярніший масив для трекінгових прогулянок Доломітовими Альпами. Кожен турист в Доломітах обов'язково намагається зробити одноденний треккінг навколо цього гірського масиву, який складається з трьох вершин, одна з яких ледь не дотягує до 3-кілометрової висоти - 2999 метрів. Вигляд обривчастих північних стін належить до найвідоміших пейзажів Альп та вважається візитною карткою Доломітів.

Тре Чіме ді Лаваредо

Треккінг навколо Тре Чіме ді Лаваредо починається біля притулку Ауронцо (Rifugio Auronzo), який розташований на південь від Трьох Зубців в 7,5 кілометрах від Мізуріни і 5,7 км від озера Анторно, де знаходиться контрольно-пропускний пункт.

Доломіти

Під час треккінгу Доломітовими Альпами на шляху у пішого подорожуючого будуть траплятися так звані ріфуджіо (rifugio - італ.), що являють собою скромні бюджетні нічліжки, тобто притулки. Притулок Лаваредо (rifugio Lavaredo) розташований на висоті приблизно 2350 метрів в двох кілометрах від початку треккінгу навколо Tre Cime. Краєвиди навколо притулку Лаваредо - просто фантастичні. 

Доломіти

На півночі ми побачимо ще один притулок - Rifugio Antonio Locatelli. В притулку є ресторан. Фактично це єдине місце, де можна пообідати під час треку навколо Tre Cime di Lavaredo. Так як бажаючих поїсти багато, треба бути дуже наполегливим, що замовити їжу. На англійську мову не розраховуйте: в Тіролі її майже ніхто не розуміє. Обирати блюда доведеться наугад: меню лише німецькою і італійською.
Саме звідси відкривається класичний вид на гірські піки Tre Cime di Lavaredo. Неподалік від притулку розташовані два невеликі озера Піані (Bödenseen).

Озера Піані

Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Мармолада - чи не єдиний гірський масив у Доломітових Альпах, на північних схилах якого, ще зберігся великий льодовик. Його можна побачити і навіть прогулятися нам. Для цього треба піднятися на вершину гори з допомогою канатної дороги. Піднявшись, ви побачите не лише багато снігу посеред літа, а й велику частину Доломітів.

Гора Мармолада

Аллеге - невелике містечко (1,2 тис. мешканців), що розташувалося в Доломітових Альпах на південь від гори Мармолада -найбільшої вершини Доломітів. Місто знаходиться в жівлпісной долині Аджордо на березі озера Аллеге. Звідси відкривається приголомшливо красивий вид на гірський масив, який носить назву Чіветта. 

Аллеге

Карецца (Lago di Carezza – італ., Karersee – нім.) – це must see у Південному Тіролі. Сюди варто їхати, щоб побачити озеро з унікальною бірюзовою водою, оточене смерековими лісами та піками Доломітових Альп. Озеро доволі невелике, але вважається перлиною італійської природи завдяки нереальному кольору води. Саме тому місцеві мешканці часто називають Кареццу «озером Райдуги».

Озеро Карецца

Матеріал на сайті про мою подорож Доломітами

Як дістатися: Авіакомпанія Ernest Airlines (flyernest.com), яка спеціалізується на рейсах до Італії, виконує регулярні рейси в Мілан та Бергамо (від 39 євро в один кінець). В аеропорту варто взяти прокатне авто. Навіть якщо подорожуєш один, це набагато вигідніше ніж користуватися громадським транспортом.

Все авторские путешествия (500+)

 

10. Готика та вежі-беффруа у Фландрії

Історична область Фландія знаходиться в центральній і північно-західній частині Бельгії, а також займає північний регіон Франції – Нор. Область яскраво виділяється на тлі інших західноєвропейський регіонів завдяки  розкішним ратушам, неперевершеній фландрійській і брабантській готиці, яскравий північним будиночкам і найсмачнішому у світі пиву. Це – єдиний регіон, де можна побачити беффруа (специфічне архітектурне явище, що є лише в Бельгії і Франції), Беффруа з’явилися у Фландрії задовго до будівництва ратуш. Спочатку вони служили сторожовими вежами, де висів набатний дзвін. Така вежа була символом свободи міста. Поступово в приміщенні веж стали розміщати зал засідань міської ради, місце для зберігання скарбниці, документів, печатки, торгові приміщення. Тому що усередині веж для всього цього не вистачало місця, то в підніжжя беффруа стали пристроювати спеціальний будинок. У такий спосіб поступово беффруа перетворилися на ратуші.

Беффруа в Генті

Подорож починаємо в Брюсселі: дивимося найкрасивішу площу Європи -  Гран-плас (або Гроте Маркт, Великий Ринок). Тут стоять можливо найгарніші будинки кам’яниці, які вам колись доводилося бачити, королівський палац та красуня-ратуша. 

Брюссель

Подорожувати будемо поїздами. Направляємося в місто Гент, але по дорозі можна зробити короткі зупинки в містах Дендермонде і Алст, щоб подивитися на їхні беффруа. Беффруа в Алсті, до речі, найстаріша.

Беффруа в Алсті
 

Гент – одне з найкрасивіших і самобутніх міст Європи. Це достатньо велике місто, напічкане пам'ятками: беффруа, ратуша, два замки, вражаючий собор св. Баво і не менш вражаючі кам’яниці на набережній. Щоб побачити це все, Генту треба присвятити принаймні повний день. Найпопулярніші серед туристів місце у Генті – міст св. Михаїла. З моста відкривається гарний вигляд на кам’яниці на набережних Граслей і Коренлей.

Набережна в Генті

На одному з островів знаходиться Гравенстен - замок графів Фландрії. Неподалік, також на березі річки, є ще один замок, який носить ім’я Жерарда Диявола.

Замок Гравенстен в Генті

Гент має розкішну беффруа XIV століття, а неподалік від неї – не менш цікава ратуша у стилі полум'яної готики з елементами ренесансу.

Беффруа і ратуша в Генті

Північна Венеція - так дуже часто називають Брюгге – місто-казку, про яке мріє кожний мандрівник і шанувальник старовини. У 2010 році Брюгге був визнаний найчарівнішим містом Європи.  Дивитися тут є що: тисячі кольорових середньовічних пряничних будиночків, грандіозна беффруа, занадто готична ратуша, багато не менш готичних храмів, міські оборонні споруди і, навіть, трохи сільського колориту.

Нічний Брюгге

Знаменита брюгзька беффруа знаходиться на площі Великий Ринок (Grotte Markt). З давніх часів на цьому місці знаходився міський критий ринок, одне з головних місць у середньовічному Брюгге. В 1240 році він був розширений, і була зведена кам'яна вежа з дерев'яним шпилем. Вежа мала адміністративні функції – у ній зберігалися скарбниця й архів міської рахункової палати.

Беффруа в Брюгге 

В 1280 році верхня частина вежі згоріла, а разом з нею й архів, внаслідок чого був побудований окремий будинок міської ратуші на площі Бург, де зосередилося міське управління. Поруч з ратушою знаходиться каплиця Святої Крові на площі Бург, або храм св. Василя – двоповерхова культова споруда, нижній поверх якої був вибудуваний в 1150 році, а верхній – у ХV столітті. За переказами, Дитріх Ельзаський у 1150 році привіз сюди декілька крапель крові Спасителя.

 Ратуша в Брюгге

Спробуйте відійти метрів на 100 від центральних майданів. Туристів – як водою змило, а місто менш цікавим не стає, а навпаки – відкриває ще більше несподіваних таємниць. Поблукайте брюгськими вуличками, куди очі дивляться. Ви побачити багато різнокольорових старовинних будинків, фантастичні безлюдні набережні каналів і, навіть, вітряки.

Брюгге

Одне з найцікавіших міст Фландрії – Іпр. Місто «прославилося» у першій світовій війні неймовірною кількістю жертв і газом «іприт». Але Іпр манить до себе, як магніт, потужною беффруа середньовічної палати сукнарів. Попри те, що Іпр значно постраждав під час світових війн, він може служити прикладом якісного відновлення духу середньовічного міста. 

Беффруа і ратуша в Іпрі

До дорозі назад до Брюсселю можна зупинитися у фландрійських містечках Кортрейк і Ауденарде, щоб подивитися їхні ратуші і беффруа. В останньому з них – мініатюрна, але розкішна полум’яно-готичної ратуша з вежою-беффруа, багато маленьких старовинних будинків, а також нікому не відомий замок.

Ратуша з беффруа в Ауденарде

Всього 20 хвилин їзди поїздом відділяє столицю від міста Лювен. Лювенська ратуша, безумовно, найрозкішніша з усіх. Годинами можна роздивлятися її фасад у стилі полум’яної готики, багато насичений декором і скульптурами.

 Ратуша в Лювені

Лювен має багато пам’яток архітектури, зокрема колегіальну церкву св. Петра з  готичною вежою, церква святого архангела Михаїла з розкішним бароковим фасадом, площі з середньовічними готичними будинками. А на березі річки Диль розташований Великий бегинаж – щось на кшталт монастиря, який складається з декількох вулиць, на яких розташовані майже 100 будинків, які слугували для проживання 300 монашок-бегинок.

Ратуша в Лювені

Наступна зупинка – місто Мехелен (французька назва – Малин) – місто у Фландрії, яке породило крилатий вислів «Малиновий дзвін», який походить від французької назви міста. Саме з цього міста цар Пьотр І привіз в Росію перший карильйон, який помістили в Петропавлівський собор в Санкт-Петербурзі. Головна визначна пам’ятка Мехелена – собор Святого Румольда з беффруа і неймовірно розкішним інтер’єром. Ратуша в Мехелені складається з трьох будівель, збудованих у різні часи, а будинки навколо репрезентують яскраве фландрійське бароко.

Мехелен

Перебуваючи в Бельгії, не можливо оминути місто Антверпен.  У середньовіччя рівних за багатством йому не було. Його центральна площа Grote Markt і зараз залишається однією з найпишніших в Європі і конкурує хіба що з брюссельським Головним ринком.

Ринкова площа в Антверпені

Одна з головних будівель на Великій площі Антверпена - це міська ратуша, побудована між 1561 і 1564 роками. Собор Богоматері, розташований на сусідній площі Handschoenmarkt, має найвищу у Бельгії вежу-беффруа – 123 метри.

Беффруа в Антверпені 

На березі Шельди в 300 м на захід від Великого ринку знаходиться замок Стен. Це найстаріша із споруд, що збереглися в Антверпені, яку було побудовано близько 1200 року.

Замок Стен в Антверпені

Матеріал на сайті про мою подорож до Фландрії

Як дістатися: Авіакомпанія «Міжнародні Українські авіалінії» пропонує раннє бронювання квитків з Києва до Брюсселя і назад починаючи від 65 євро.

Все авторские путешествия (500+)

 

НАСТУПНІ 10 - ЗА ПОСИЛАННЯМ

Попередня стаття
Як почати подорожувати: де взяти гроші?
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни